Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
91%
Van itt baj bőven, úgy gondolom mindkét fél hibás. Hallani kéne a másik oldalt is... Természetesen nem megoldás amit anyuka csinál, egyértelmű, hogy gyereknevelésből megbukott, de egy 16 éves gyerek már nem annyira gyerek, magyarul hibázhat ő is, valószínűleg itt a kérdező sem szent. Kíváncsi lennék mivel bántotta meg az anyját.
2021. febr. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
69%

Anyád egy idegbeteg idióta. Nem tudom, min kaptatok össze, de feltételezem, nem öltél embert, és nem gyújtottad fel a házat. Egy felnőtt embernek kell hogy legyen annyi önuralma és érzelmi intelligenciája, hogy nem őrjöng napokig. Neked gyerekként bizony jogod van az érzelmileg is biztonságos otthonhoz, ahol a problémákat és hibákat is emberhez méltóan kezelik - ami nem azt jelenti, hogy minden el van nézve, de amit a szüleid művelnek, az elképesztően primitív.

Ha én most a helyedben lennék, felvenném a kapcsolatot a családsegítővel, hogy elbeszélgessen valaki azzal az ostoba fejével, de én 36 éves vagyok. Azt is megértem, ha te most félsz. Viszont tényleg jó volna külső segítséget kérni, mert az ilyen ember csak akkor állít magán, ha külső nyomás van. Az nem erdekli, hogy a lányát tönkreteszi érzelmileg, de a "mit szólnak mások" nagy úr. Ne félj, kérj segítséget bátran!

2021. febr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 anonim ***** válasza:
33%
Talán anyádnak olyan 4-5 éves korodban kellett volna felébrednie, hogy azzal, hogy kinyalja a segged, csak egy életképtelen, buta embert fog nevelni. Most döbbent rá és mivel már valószínűleg a szép szóval nem megy nálad semmire, mert rögtön bevágod a hisztit és a nyávogást, így bekeményített. Bár jobb későn, mint soha. Ha lenne benned egy kis értelem, akkor nem itt keresnéd a hasonszőrű mamahotelesek támaszát, hanem elkezdenéd használni a fejed és megoldanád magad. Az én kislányom 5 éves kora óta megcsinálja ezeket a dolgokat és marha büszke, hogy tudja. Sosem tudni, mit hoz az élet és rá van utalva. Te ott állsz, mint egy rakat szerencsétlenség, a telefonnal, géppel a kezedben, amit információszerzés helyett csak gyakorizni fogsz tudni használni. Más meg megoldja az életét.
2021. febr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/120 anonim ***** válasza:
79%

33. Sokra megy szegény kérdező a válaszoddal.

Nem érted meg hogy az ilyen anya nem enged semmit a lányának otthon? Azt élvezi h9gy kiszolgáltatott megfélemlített a gyereke. Hogy ő uralkodhasson. N@rcisztikus az anyja.

Hidd el, tehetetlen ez a lány, bármit csinál elnyomják mint a csikket.


Neki nem tapsikoltak ötévesen hogy csinált egy szendvicset, jaj de ügyi vagy kislányom.


Szándékosan nyomja el az anyja. Vágod?

2021. febr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó, te jó nagy hülye vagy. Nézz már utána a nárcisztikus jelentésének. Nekem anyám tényelegesen az volt, de ma már divat lett mindenre ráhúzni.

Kedves kérdező nagyon titkolja, hogy mivel sértette meg az anyját, aki eddig gondoskodott róla, nem is akárhogyan.

Biztos nyomós oka van, ha azt mondja hogy nem mos/főz rá. Amúgy meg ezt miért várja el egy 16 éves gyerek?

Nem mellesleg főz az anyja, csak nem szól, hogy kész az ebéd. A kis drága meg emiatt éhen megy aludni. Ez nem lehet a szülő hibája. 7 évesen ha éhes voltam, kimentem a konyhába kaját keresni.

Ez számomra érthetetlen.

2021. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 anonim ***** válasza:
34%

Eszem eldobom... Ha mindent megtesz a szülő a gyerekéért, akkor szándékosan elnyomja.

Aztán kitudja, mit tett szegény kislány, vagy mondott, hogy így reagált az anyja. 16 év után. ÉRDEKES. 16 ÉV UTÁN. wow. Biztos nárcisztikus.

2021. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/120 anonim ***** válasza:
71%

37# Azért mert te nem ismered az ilyen típusu személyiségű szülőt, az nem azt jelenti hogy nem létezik.

Képzeld el, hogy direkt azért kényezteti babusgatja egy életen át a gyerekét, hogy ezáltal neki behódolója legyen.


Tudom neked furcsa ez mert nem ismered a jelenséget. Inkább tanulj a hozzászólásokból. Van mit.

2021. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/120 anonim ***** válasza:
31%
Csak annyit, hogy megemelem a kalapom anyukád előtt.
2021. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 anonim ***** válasza:
36%

22/23- as válaszoló vagyok, hasonló személyiségű volt az anyám, az a különbség köztem meg a kérdező között hogy engem a mamám megtanított dolgokra mikor még nagyon kicsi voltam.

Nem arra akarom helyezni a hangsúlyt, hogy én mit csináltam, hanem arra, hogy a kérdező hogyan javíthat a sajat eletén.. és azt gondolom, hogy az anyja ilyen fog maradni, a kerdező csak magán tud változtatni nem az anyján.

A pszichológus pedig (ha normalis) hivatalból értesíteni fogja a releváns szerveket, akik az anyja körmére tudnak nezni, csak akkor mar egy szakember altal tanúsított bizonyítek is lesz.

Írhattok jobb tippeket mint amit írtam de szerintem az ilyen anya ha újra is gondoskodik a gyerekről azt azert fogja megtenni, hogy a kérdező képébe vághassa, hogy mennyit adott neki, és hogy iranyíthasson.

De cáfoljatok ram, mert szeretek tanulni, csak azt nem szeretem mikor nem értem miert vagyok hülye...

Vagy ne csináljon magának ételt a kerdező szerintetek? Pusztuljon éhen amíg nem intézkedik a gyámügy vagy amíg az anyja meg nem békél? 16 évesen ha akar képes mosni, kepes főzni, képes dolgozni, akkor is ha az anyja mást mesél be neki - rohadtul nem lesz könnyű, de jobban jár mintha ki lenne szolgáltatva egy elmebetegnek.

Ha meg a kerdező túloz az kiderül a pszichológusnál.

Ja és ilyen manipulatív szemellyel a kommunikációt erdemes minimumra korlátozni mert minden gesztus es elhangzott szó csak addig lesz erdekes amíg a manipulátor malmára hajtja a vizet.

2021. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/120 anonim ***** válasza:
71%
Először is, nem olvastam végig minden választ, de valami durva dolog miatt haragudhatott meg tényleg ennyire, kis dolog miatt ez túlzás lenne. De mit csináltál tényleg? A másik dolog, ideje lenne onállosodni, nem elvárni mindent.
2021. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!