Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kiborult (nagyon). Mit...

Anyám kiborult (nagyon). Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám megsértődött rám, csúnyán viselkedtem, elég hosszú sztori, szóval ebbe most nem mennék bele, de már nagyon megbántam. Eddig főzött, mosott rám, most viszont azt mondta (inkább üvöltötte), hogy mostantól csináljak meg mindent magamtól, mert ő nem hajlandó bármit is tenni értem ezentúl, és levette a kezét rólam. Én viszont olyan életképtelen vagyok, de ez azért van mert soha nem tanított meg minket semmire az öcsémmel, mindig alánk rakott mindent, megcsinálta még a legkönnyebb dolgokat is. Szóval nem tudok semmit főzni (csoda, hogy egy szendvicset megtudok csinálni, mert az sem az ő érdeme, ha rajta múlt volna azt se tudnék most.) Mosni meg elképzelésem sincs hogy kell, meg akartam tanulni mostanában, de közbejött ez a balhé, és azt mondja ő nem tanít nekem semmit. Aztán a másik dolog amitől nagyon kiborultam, hogy nekem nagyon pattanásos a bőröm, és rendelt krémeket, amikkel mindig ő kente be az arcomat, nem hagyta, hogy én csináljam mondván, hogy méregdrága krémek, és ő nem azért rendelte, hogy sz*rul kenjem fel magamra, meg túl sokat kenjek. Sosem bízik bennem, hogy vmit jól csinálnék. Most már arra sem hajlandó, hogy bekenje az arcom, így ma magamtól kellett és amikor megtudta őrjöngve üvöltötte, hogy ne merészeljek mégegyszer a krémekhez +az arctisztítóhoz érni (amik nekem lettek rendelve), meg úgyis eldugta, szóval azokat én többé nem találom. Most mit tegyek? Naponta 2x kellett velük kenni az arcomat, és használtak is, viszont így most, hogy nem kenhetem többé, meg el is dugta, így újra nagyon csúnya lesz a bőröm és ez kiborít, hogy nem tehetek semmit ez ellen, és napról-napra csúnyább lesz, csak mert nem tisztíthatom rendesen az arcom.

Apám is velünk él, viszont vele sosem volt jó a viszonyom, és anyám olyan ovis módjára viselkedik, hogy apámmal üzen, ha menjek enni vagy fürdeni (mert nálunk az is megvan szabva ki mikor fürdik). Anyám nem hajlandó szólni hozzám, ha én próbálok mondani valamit akkor csúnyákat mond, meg undorító, trágár módra beszél velem. Viszont apámmal mindig rossz volt a viszonyom, és ezt anyám tudja jól, és utálom, hogy ő szól nekem ha kaja van pl, akkor úgy vagyok vele, hogy már csak azért se megyek, tegnap nem ettem egésznap semmit, este is éhesen feküdtem le, úgy, hogy csak reggelit ettem aznap. Másnap meg du 4kor ettem először. Mert anyámtól csak azt kértem, hogy legyen szíves ő szóljon, de levegőnek néz, szóval hiába kértem erre. Ő úgyvan vele, hogy akkor haljak éhen, neki jobb is lesz ha meghalok, sőt, elmondása szerint ez minden vágya. Az anyák napi ajándékaimat megfogta, és kidobálta az összeset, volt amit a szemem előtt tépett szét, csak azért mert megbántottam valamivel, amiért azóta már többször is bocsánatot kértem és megbántam.


Mit tehetnék ez esetben? Nem tudok ilyen feszültségbe élni, ha felkelek reggelizni se merek lemenni, mert félek, hogy beszól valamit, meg olyan feszült a légkör mint még soha, szóval inkább éhezem egésznap a szobámba bezárkózva. Én ezt már nem bírom tovább. 2 napja ez van, ennyi ideig még sosem haragudott rám. Hogy tudnék változtatni a helyzeten? Esküszöm, legközelebb jobban meggondolom hogy viselkedek, csak lenne már vége ennek a balhénak így napok után. 16L



2021. febr. 8. 00:28
 61/120 anonim ***** válasza:
76%

Anyáknapi ajándék széttépése és olyan dolgok mondása amelyek le vannak írva, ezek nem nevelési módszerek.

Kérdező kifejtette írásában, hogy szívesen megtanult volna dolgokat, de nem lehetett, mert kérdező leírása szerint olyanokat mondogatott neki mindig, hogy "semmit se csinál jól" stb...

2021. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/120 A kérdező kommentje:
Pedig én tényeleg ragaszkodtam hozzá, hogy én kenjem fel magamra a krémet, mert már egyre jobban idegesít engem is, hogy semmit nem enged anyám. Szóval ahhoz tényleg ragaszkodtam, könyörögtem neki, de azt mondta erre, hogy azt biztos nem fogja engedni, mert nagyon drága volt és nem azért vette, hogy hamar elhasználjam. Na most egy ilyen anyával mit tudnék csinálni? Hogyan önállósodjak? Mert olyan könnyen beszél itt mindenki, elmondtok engem mindennek (tisztelet a kivételnek) úgy, hogy nem ismeritek a helyzetemet. Nem értitek, hogy SEMMIT nem engedett soha? Ha főzni akartam azt mondta, hogy az ő konyháját biztos nem fogok összepiszkolni, meg biztos magamra borítom a forró olajat stb. Minderre talált kifogást, és hiába kértem többször, hogy had csináljak valamit soha nem engedte. Akkor mit tehettem volna? Szóval aki csak sértegetni jött az mehet is, mert ezzel nem vagyok előrébb semmivel, sőt ígyis kevés az önbizalmam, mert anyám egész életemben azt beszélte belém, hogy én nem értek semmihez meg nem vagyok jó semmire...stb.
2021. febr. 8. 12:22
 63/120 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező! Azt is elmondod nekünk, hogy mi váltotta ki ezt a belviszályt - mit tettél-?
2021. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/120 A kérdező kommentje:

Meg tök jó, hogy néhányan kivannak akadva, hogy nem írtam le a pontos okát. Hogy írtam volna már le? Amikor sokan írtak én még aludtam, éjszaka volt, meg reggel korán sem az az első dolgom, hogy ide feljövök.


Az ok annyi, hogy már annyira nincsen önbizalmam, hogy azt se hiszem el, hogy én valamit jól tudok. Anyám azt hangsúlyozza, hogy ő kivételes ember, és kevesen érnek fel hozzá, kevesen értik meg őt..stb. És amikor beszélgetünk valamiről többször is értetlenkedem, hogy "Ezt most hogy érti?" Mert hiába feltételezem egy adott dolognál, hogy mire gondol, akkor is a számba kell rágnia, és lebutított módon elmagyaráznia. Nem elég ha válaszol arra, hogy "Ezt hogy érti?" Azonkívűl még a legegyszerűbb módon kell elmagyaráznia mert értetlenkedek és csak akkor hiszem el, hogy valamit jól értelmezek, ha kivesézi meg a számba rágja. És évek óta ezt csinálom, MINDEN beszélgetésnél. Ő meg ettől már teljesen kész van, mert utál beszélni, meg normálisan akar, hogy ne kelljen semmit se megmagyaráznia viszont nekem mindent meg kell. És ezen balhéztunk össze,hogy megint valamin értetlenkedtem ő meg már ki van ettől, évek óta. És most jött el az a pont, hogy nem bírja tovább. De én már megígértem neki mindent, hogy abbahagyom és sajnálom, de nem hallgat rám.


De ezt csak vele csinálom, mert ő elhiteti mindenkivel, hogy ő milyen fejlett meg nagytudású, és nehéz őt a nála butábbaknak megértenie. Ezért félek, hogy nem tudom megérteni a mondandója lényegét. De mással normálisan tudok beszélni, mert más nem érezteti, hogy felsőbbrendű, meg nem is a megértésemmel van a baj, mert ha a tanár magyaráz valamit akkor azt egyből megértem és bízom is benne, hogy jól tudom, csak az anyámnál való beszélgetésbe van ez.

2021. febr. 8. 12:32
 65/120 A kérdező kommentje:

Ja és mi az, hogy ellentmondásos vagyok? Hogy az a baj, hogy nem anyám szól és ha apám akkor már csak azért se megyek enni? Anyám tudja nagyon jól, hogy mennyire utálom apámat, meg az egész család utálja őt, anyám a legjobban. És direkt azért akarja, hogy ő szóljon, hogy engem idegesítsen vele. Mert tudja, hogy ki nem állhatom. Akkor miért is vagyok rinyagép? Csak mert nem olyan a családom amilyet szerettem volna? Örülök, hogy neked minden szuper otthon, de nem mindenki olyan szerencsés, és mivel nem ismered a helyzetemet ezért ne ítélkezz. (Nem tudom már ki írta ezt, de ezt annak szánom)



Ja és akik beszóltak arra, hogy életképtelen vagyok azoknak elmondanám, hogy az öcsém még életképtelenebb, nálam is jobban. Ő anyuci pici fia. Nme fogok hazudni, de 10 éves koráig anyám szedte le a wc-ről és törölte a fenekét ha nagydolga volt. És természetesnek vette, hogy anyámnak kiabál, ha végzett aki ment és kitörölte a fenekét. 10 ÉVES KORÁIG! Eskü igaz!

És ugyanúgy 10 éves koráig ETETTE anyám. A szájába rakta a kaját miközben ő a TV-t bámulta. + anyám öltöztette fel, sőt FÜRDETTE IS, de azt 12 ÉVES KORÁIG, addig anyám fürdette, mosta mindenét mint valami dedósnak. Ezzel szemben én már 4-5 évesen egyedül fürödtem, öltöztem, végeztem a dolgom a wc-n. De őt mégjobban elkényeztette, ő a pici drága fia, büszkesége, nem tudom mire büszke, mert ő még egy szendvicset se tud megcsinálni aztán.

2021. febr. 8. 12:40
 66/120 A kérdező kommentje:
+ öcsém még evésnél a konyhába se bírja kivinni a tányérját, elvárja, hogy anyám vigye meg hozzon neki közbe inni is...tehát ő aztán tényleg szolgának nézi.
2021. febr. 8. 12:41
 67/120 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon nem volt rendben otthon minden. Pincébe zártak, nem kaptam vacsorát, földön aludtam, nem nyúlhattam hűtőbe, csak az udvaron fésülködhettem, úgy meglettem alázva mint az állat, de képes voltam elvégezni az iskolát, a saját lábaimra állni, eltartani magamat, és nem haragszom senkire sem. Nem születhet mindenki a jóba, van, akinek meg kell küzdenie érte.

Mikor én nem kaptam vacsorát, megvártam, míg mindenki elalszik, és sunyiban összedobtam egy szendvicset, eltüntetve a bűnnyomokat (10 évesen)

Számomra felfoghatatlan, hogy ha anyukád nem szól, hogy kész van az ebéd, akkor nem eszel, ne haragudj.

Ott az internetet is, ha valamit nem értesz, csak beírod a keresőbe, hidd el kiadja.

Hogyan kell mosni - Bármilyen géppel- vagy főzni, barmi.

Ha már rosszak a körülményeid, legalább embereld meg magadat, mert az élet csak mégnehezebb lesz.

2021. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/120 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy minden fent van a neten. De hiába nézem a videón, hogy hogy kell megcsinálni ...ételt, én akkor is félek, hogy elrontok valamit, mert nincs ott velem senki aki segítene és tényleg mivel 0 tapasztalatom van benne, lehet, hogy rám fröccsen a forró olaj, vagy megégetem magam. Persze tudom, ha nem próbálom meg, akkor sose fog sikerülni.
2021. febr. 8. 12:52
 69/120 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne félj. :) Egy-két csepp olaj, nem a világ vége, rám is rám szokott csöppenni, krumplisütésnél kapkodáskor.

Amik nagyon könnyűek :

Csirkemell (Akár Gyrosban, 400 forintért már lehet hozzá több darabos pitát venni)

Tojásrántotta, szalonnával, hagymával, pici tejjel, sóval, borssal (isteni)

Melegszendvics (Legegyszerűbb, legfinomabb, ha nincs melegszendvicssütő, akár sütőben is elkészíthető.

Ezt is fel lehet dobni, tejföllel, sonkával, jó sok sajttal, paradicsommal, hagymával rásülve, oregánóval.

Virsli (Ebből hotdog is lehet, pirított hagyma 300 Ft ált. Mindenhol)

Hamburger zsömle 250 FT Lidliben, a hús hozzá 400 (négy darab, én imádom) feldobni mustárral, Ketchuppal, salátával, zöldségekkel.

Tudom, nem valami egészségesek amiket leírtam, de én ezekkel kezdtem, úgy voltam mint te. Mostmár általában csinálok leveseket is, egytálételeket.(Ha megnyugtat, még én is elrontom sokszor, így három év után is! :D)

2021. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/120 anonim ***** válasza:
100%
Sütőbe sok mindent belehet dobni. Egyébként az egész csak kreatívitáson múlik!
2021. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!