Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért engem bántanak az apjuk...

Miért engem bántanak az apjuk miatt? Nem adtam elég szeretetet? Mindenért én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
5 gyermekem van, és sajnos a férjem nárcisztikus, sokszor idilli itthon a helyzet, de egy héten egyszer azért bekattan és ordítozik a gyerekekkel, sértegeti őket, tettlegesség még nem sokszor volt, csak párszor köpködés, földre szorítás , de konkrét verés nem. Nekem is nagyon fáj,hogy ilyen, de én nagyon sajnálom ezt, a gyerekeimet is, viszont én soha nem bántottam őket, és senkit se. Én nagyon szerettem őket mindig is, de a gyerekeim nekem esnek mindig, hogy miért nem válok már el, meg hogy nem is foglalkozom a rettegésükkel. Elmondjam a férjemnek? Foglalkozom a lányokkal, de én ezt nem így oldom meg, szépen lassan, meg hát nem is tudnám őket eltartani, amúgy is már 3-an nagykorúak. Nem vagyok olyan heves, mint ők, és úgy érzem, mindenért én vagyok a hibás.
2021. máj. 3. 23:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim válasza:
97%

Kiba-szottul remélem hogy ez kamu, mert ha nem, akkor azt remélem, hogy valaki beleveri a fejedet a betonba, de úgy, hogy ottmaradsz.


Ezt mondja egy olyan felnőtt akit az apja bántalmazott gyerekként és az anyja végignézte.


Te vagy a nagyobb hibás, patkány vagy, nem szülő, sőt még patkány sem, az védi a kölykeit

2021. máj. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából csak rád számíthatnának a családból. De te meg nem csinálsz semmit. Ha félévente 1x megerőszakolná őket a férjed, akkor is azt mondanád, hogy "ki lehet bírni"?
2021. máj. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 anonim ***** válasza:
100%
"szerintem eltúlozzák a gyerekek, most egy kis hisztitől nem kell annyira félni" Sajnos már Neked annyira torzult a személyiséged egy bántalmazó mellet, hogy észre sem veszed mekkora a baj. Nagyon durva terrorban éltek, nem egy hisztiben. Van okod félni, bőven. Téged is bántani fog, ha az össze gyerek kirepül, rajtad lesz leverve , szó szerint, minden, a másik mivel nem álltál ki a gyerekek mellett ha van egy csöpp eszük is, amikor megállnak a lábukon feléd sem néznek, Te meg majd csodálkozol. A másik, hogy ilyen durva környezetbe nőttek fel, sanszos, hogy bántalmazó párt fognak kikapni magunka ők is. Szerintem keress valami pszichiátert, pszichológust, magadnak, mert fel sem fogod miben élsz és mit csinálsz.
2021. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim válasza:
92%

Ez annyira provokatív és alja, hogy csak kamu lehet a “minden nő erőszakos, agresszív férfit akar, bezzeg a rendesek”-jegyèben.

Tuti férfi írta.

2021. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
100%
Lehet így is csinálni, védeni mindenáron a férjet, persze. Anyósom is így csinálta, mára sem a férjem, sem a nővére nem tartja velük a kapcsolatot tizenéve. 4 unokájuk van (1 nagy-1 kicsi sógornőménél,1 nagy-1 kicsi nálunk), a két nagyobbról tudnak ugyan, de 1-2 alkalommal látták őket, a két kicsiről nem is tudnak). Biztosan megérte anyósomnak...
2021. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen. Nem állok vele szóba, az életben nem látja többet az unokáját. Remélem, hogy téged is kiiktatnak az életükből a te lányaid.
2021. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
100%

"bekattan és ordítozik a gyerekekkel, sértegeti őket (...) párszor köpködés, földre szorítás"


Ne is haragudj, de ez azért nem kis hiszti. A gyerekeid jelezték, hogy félnek, erre te megkérdőjelezed az érzelmeiket, mert TE, aki felnőtt vagy és elvileg tudnál mozdulni, nem teszed. ŐK hova menjenek? ŐK nem mehetnek el. Ha kapnak majd egy pofont (mert kapni fognak), azt is megmagyarázod? Tök mindegy, hogy szerinted ez túlzás, felelős vagy a gyerekeidért.

Az így felnövő lányok nagy valószínűséggel ugyanekkora férget választanak maguknak párnak, mert az anyjuktól, TŐLED, ezt tanulták meg. Ilyen életet szánsz nekik? Mit akarsz nekik tanítani? Hogy ezt viselni kell vagy hogy ki lehet lépni abból, ami nyomorítja az életüket?

Ezeken gondolkozz el, mikor legközelebb a hapidat mentegeted.

2021. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
96%
eléggé provokatív.remélem kamu..
2021. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem kamu, tényleg szerencsétlen vagyok, be kell látnom. De azt tudnotok kell, hogy ezek nem állandó bántalmazások, nagyon ritkán fordul elő, hogy ennyire kihozza valami a sodrából, a földreszorítás pedig azért volt, mert az egyetlen fiam ( 4 lány van és 1 fiú) öngyilkos akart lenni, és nem engedte neki. Sok helyen olvasom, hogy a mentális bántalmazás, sértegetés (lelkileg) viszont ugyanolyan káros,ha nem károsabb, és sajnos én későn kapcsoltam. Én szeretem a gyerekeimet, de a férjemet is, és sajnos nem tudok úgy működni, hogy hosszútávon bárkire is haragszom, vagy bárkit nem szeretek. Tényleg nem vagyok az anyatigris típus. Az egyik lányom már felnőtt, 26 éves, és ő tőle szoktam kapni a legnagyobb bántásokat- ezek szerint jogosan.
2021. máj. 4. 08:17
 20/108 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a te gondolkodásoddal ha megerőszakolja őket az apjuk az sem még a tettlegesség? Vagy az is csak ilyen hiszti mert ki lehet bírni igaz?

de egy héten egyszer azért bekattan és ordítozik a gyerekekkel, sértegeti őket, tettlegesség még nem sokszor volt, csak párszor köpködés, földre szorítás de konkrét verés nem.erre simán kijönne a gyámügy! mi ez a gyerek nevelés...örülj neki hogy nem volt verés! ezek nem normális viselkedések...tettelgesség még nem sokszor volt mi a...szóval volt már hogy tettlegességig fajult és ezek után is csak hiszinek tartod a gyerekeid érzelmeit? fúúú te valami nagyon mártír szülő lehetsz ha ezeket simán hagyod mert még te döntöd el mit éreznek ilyenkor....nincs is több szavam ehhez...

2021. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!