Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/218 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk mindenki megosztott mindent.

Nem volt irigység.

Meg alap volt, hogy ha nekem szülinapom volt akkor a 2 tesom iss kapott valamit. És szétosztottuk, cserélgettük.

Pl karácsonyra kaptam mandarint, tesom narancsot a masik tesom narancsot is meg mandarint is. Én sajna narancsot nem ehetek, de noverem egy narancsot elcserelt öcsémmel pár mandarinra amit nekem adott. Öcsém szintén nekem adta a mandarinokat. Én mindig a fa alatt hagytam, hogy ha szeretnének egyenek ők is, mert 1 én egyedül nem tudok annyit megenni, 2, nekem adták a mandarinjukat mert nem ehetek narancsot.

Vagy pl husvet. Öcsém ment locsolkodni, de amit tojásokat kapott mindet elosztotta igazsagosan. Amit mi kaptunk noveremmel csoki nyuszik mi is megosztottuk ocsemmel.

2021. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/218 anonim ***** válasza:
92%
Igen, nálunk is ez volt. Amivel nem lett volna bajom, ha jó lett volna pl. az öcsémmel a kapcsolatom, de azért nem szívesen adtam oda a szülinapra kapott kedvenc csokim / bonbonom felét olyannak, aki naphosszat vert és szekált, de hát "így illik", vagy ha nem tettem. a szüleim felpofoztak :(. Ja meg az is jellemző volt, hogyha vettem magamnak egy jégkrémet vagy csokit, anyukám "kóstolás" jeligével megette a felét, annak is, amit nem szeretett (aztán fikázta az ízlésemet), pedig direkt olyan méretűt választottam, amit épp meg tudtam volna enni / amekkorát kívántam. Saját pénzből (nem szüleimtől, hanem más rokonoktól kapott) pont ezért olyan dolgokat vettem, amiket nem lehet megosztani másokkal, pl. inkább ruhát. Ha meg nagy ritkán vmi kaját, azt vagy azonnal megettem (basszus, ez ma már röhejes, de konkrétan azon kuncogott pár felsős osztálytársam, hogy úgy néztem ki nagy néha suliból hazafele menet, amikor vettem egy csokit, mint aki valamit csempész :D mert egyszerűen bennem volt az, hogy akkor most vmelyik családtagom lekapcsol és megeszi a felét kérés nélkül), vagy dugdostam, vagy olyan édességet, amit rajtam kívül senki sem szeretett.
2021. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/218 anonim ***** válasza:
93%
Mi álltalában ha ünnepeltünk valamit, akkor a torta közös volt. De nekünk nagyon közel volt egymáshoz a születésnapunk, így mindig egybe ünnepeltük és több torta is volt, mindenki kedvére ehetett mindegyikből. Amit ajándékba kaptál csokit, stb. rajtad múlott, hogy megosztod a többiekkel vagy megtartod magadnak. Zömmel 1-2 max. 3 db-ot ettek a családtagok 1-1 nagyobb doboz csokiból, tehát zömmel az ette meg, aki kapta, a többiek csak megkóstolták. Akkor is illet megkérdezni, bár persze ilyenkor nem mondja azt az ember, hogy nem. Bár én sose irigyeltem, ha van 10 csokim és abból megesznek 2-3 szemet, nem fájt. Én is vettem 1-2 szemet a többiekéből.
2021. aug. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/218 anonim ***** válasza:
86%
Még mindig ez a nem volt irigység, mostmár aztán beszarok rajtatok :D Szerintem még mindig nagyon nem erről van szó...
2021. aug. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/218 harebell ***** válasza:
71%

Nekem mondjuk tizenévesen eleve nem volt ilyen, hogy saját pénzemből rendeltem volna pizzát vagy vettem volna egy egész dinnyét vagy doboz fagyit, ez nekem valahogy nem életszerű. A zsebpénzemből vagy kisebb nasikat vettem magamnak, tehát pl egy darab jégkrémet, vagy eltettem másra.


Az pedig nálunk teljesen természetes volt (a mai napig az), hogy az ünnepléssel járó étel-ital (akár csak a "zsúr" része, akár ajándékként volt adva) megosztásra kerül. Nyilván normálisan állunk hozzá, pl ha valaki kap egy dobozzal a kedvenc bonbonjából, akkor egyet veszünk belőle, de alapvetően az övé. De egy doboz fagyiból mindenki szedhetne, amennyi jólesik (persze itt se lenne az, hogy valaki szemtelenül megenné a fél dobozt). Vagy pl nemrég bontottunk fel egy üveg különlegesebb italt, amit apukám kapott születésnapjára, elosztottuk, mindenki kapott egy pohárral. Kevesebbet kapott így, mintha az egészet egyedül itta volna meg, kizárt, hogy emiatt bánkódna.


A kérdésedre válaszolva még, ha lenne gyerekem és saját zsebpénzén venne valamit, amit nem szeretne megosztani, azt azért tiszteletben tartanám. Viszont furcsállnám is, mert egyszerűen nem ehhez vagyok szokva, nálunk ilyen sose volt, hogy legyen a hűtőben vagy a fagyóban valami, ami nem közös, hanem egy valakié.

2021. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/218 anonim ***** válasza:
89%

Hát kérdező nem irigyellek, hálistennek nálunk ilyen nem volt.

Amit én vettem én ettem meg, és annyi, nyilván ha valaki kért akkor oké ehetett belőle, de ha csak úgy random elkezdte volna valaki felzabálni akkor fix hogy többet ha kért volna se kapott volna semmiből.

2021. aug. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/218 anonim ***** válasza:
35%
Mellesleg a 15-kilós dinnye még mindig nem egy nagy kaland, 14-15 évesen megettem kb 1,5 nap alatt a kánikulában.
2021. aug. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/218 anonim ***** válasza:
25%
Nekem fura hogy valaki ennyire irigy legyen. Nálunk nem volt szokás dugdosni a kaját a másik elől.
2021. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/218 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy ez nem trollkérdés? Tényleg van olyan hogy valaki a saját családja elől úgy dugdossa a kaját mint egy kóbor kutya a csontot?
2021. aug. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/218 anonim ***** válasza:
67%
Ez attól függ milyen nevelést kapott a gyerek
2021. aug. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!