Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te gyerekkorodban megengedet...

A te gyerekkorodban megengedett dolog volt az ilyen, te hagynád a te gyerekednek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban ha kaptam születésnapomra vagy névnapomra egy doboz fagyit akkor az soha nem az enyém volt hanem mindenkié, nekem meg ugye alig jutott. Ha a zsebpénzemen vettem valami nagyobb dolgot pl egy tizenkilós dinnyét, pizzát vagy dobozos fagyit, akkor azt sem tehettem meg hogy csak én ettem meg, hiába gyüjtögettem arra a zsebpénzem. Minden ilyen dologra az volt a válasz hogy ugye nem gondoltam hogy majd csak én eszem meg?...


Nálatok hogy mentek az ilyen dolgok mikor ti voltatok gyerekek? Ha a ti gyereketek venne a zsebpénzén hasonló dolgokat hagynátok hogy csak az övé legyen?



2021. aug. 9. 22:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/218 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk mindig ügyeltek rá, hogy ha egy gyerek/unoka kap valamit, akkor a másik is kapjon valami apróságot. Szóval olyan soha nem volt, hogy az egyik gyereknek irigykedve kelljen néznie ahogy a másik befalja a sütijét. De nálunk mondjuk a szülinapi ajándék mindig valami tárgy volt amivel lehet közösen játszani az elején. Zsebpénzből is leginkább játékokat, kütyüket, ruhát vettünk, amin nem igazán volt veszekedés, de legtöbbször amúgy is használhatta más is ha akarta.

Ez a helyzet mondjuk nekem sem életszerű amit írsz, mivel a zsebpénzt mi mindig nagyobb dologra raktuk félre. Ha meg néha nasit vettünk, mint az egyik fentebbi válaszoló is írja, az nem olyan volt amit napokig tároltunk a hűtőben, hanem valami kis csoki amit rögtön megeszel. De nem parancsolunk rá akkor sem, hogy adjon belőle, ha pl. csipszet vesz, csak megkérjük szépen. De azért elvárás is, hogy ilyenkor ne mondjon nemet. De csak picit eszünk ilyenkor belőle.

2021. aug. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/218 anonim ***** válasza:
30%

Én megkérdezném 0-ás pontozást bevállalva..

Nemed, korod, magasságod, súlyod? Az alap probléma, hogy nem adtak eleget enni, legalábbis nem hagyták, hogy rosszullétig egyél, szerinted. Most hogy nézel ki?

2021. aug. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/218 anonim ***** válasza:
85%
Régen rossz ha kötelezően kell osztozkodni, ha olyan a helyzet az ember ugy os megkínálja tesóját, de mikor elő van írva, hogy márpedig adnod kell, akkor simán teljesen más érzés lesz, még ha szívesen adod is.
2021. aug. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/218 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem kirándulj el egy dinnyeföldre, és edd tele magad rosszullétig dinnyével. Többet nem leszel irígy:)
2021. aug. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/218 anonim ***** válasza:
77%
#34 ez most kinek szólt? Nem a kérdező irigy, hanem tőle irigylik. El kéne olvasni a kérdést...
2021. aug. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/218 anonim ***** válasza:
91%

Itt egy nagy különbség van. Hogy az osztozkodás kényszer nem pedig felajánlás.

Ha valahol elvárás adni már csak azért se szoktam. De magamtól nagyon szívesen körbe kínálom.

2021. aug. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/218 anonim ***** válasza:
29%
Hát mondok jobbat, mi soha nem is tartottunk ilyen ünnepeket. Felköszöntöttek, puszi, aztán ment tovább a nap. Talán ezért van, hogy felnőttként sem igényelek semmilyen hacacárét.
2021. aug. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/218 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, gondolom te sose zabáltál abból amit a szüleid vettek igaz? Thát ha vettek fagyit, sütit, pizzát csak ők ették meg kettesben akárhogy hisztiztél sose kaptál belőle, akkor se ha a nyálad csorgott érte.


Ha te is ettél az övékből akkor ritka önző kis genya voltál

2021. aug. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/218 anonim ***** válasza:
85%
A belem kifordul, hogy páromtól bármit kapok kötelező beszolgáltatni a felét, mert az ő szülei is ilyen begyöpösödött idióta módon nevelték. Az ajándék azé, aki kapja és azt csinál vele, amit akar. Én tegnap visszaadtam az évfordulós csokit, mert már úgy kaptam meg hogy hozzá volt mondva melyiket kell kibontani. Akkor egye meg, az nem ajándék, amit kötelező odaadni.
2021. aug. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/218 A kérdező kommentje:
Az volt a legnagyobb baj hogy "az a te zsebpènzed, arra költöd amire akarod, nem szólunk bele" de ha ehetőt vettem ráadásult valamiből többet akkor egyből megvolt vámolva.
2021. aug. 10. 06:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!