Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/368 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, az ember pontosan azt a kártyát nem hordja, amin a megtakarítás van...

Egyébként leírod miképpen zajlott ez a megbeszélés, melynek eredményeképpen hozzá került a kártyád?

Látom a törekvést arra, hogy kommentjeidben mellékvágányokra akarod terelni mindig a témát, mert ezzel valahogy nem akarsz szembenézni, hosszú litániákat írsz a "ti akkor ugye nem beszélitek meg párotokkal, hogy?" gondolatokkal meg hasonlók.

Ha megválaszolásra kerülhetne konkrétan hogy mi történt, hogy alakult így, akkor jön a litánia.

2022. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/368 A kérdező kommentje:
Az hogy nàla van az az èn döntèsem volt... Ha holnap màst szeretnèk pl tàrskàrtyàt, akkor megbeszèljük... Jobb lesz nekem, vagy neki, mivel lesz rosszabb, mit kll máskèp csinàlni. Ès ha több a pozitív mint a negatív akkor mrgbeszèljük ki mikor èr rà hogy megcsinàljuk...
2022. júl. 26. 09:41
 253/368 anonim ***** válasza:
100%
menthetetlen vagy.
2022. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/368 A kérdező kommentje:

Talàn egy dolgot tudomk mèg mondani. Az hogy kinèl van a kàrtya: az hogy nàlla van pici abró dolgokban van pozitívum, meg negatívum. Ha nàllam van, annak is van. Pl ha neked nincs a szàmlàdon pènz, akkor egy nagyobb összehet nem tudsz kifizet. Meg sorolhatnànk....

A pàrom èl vissza azzal, hogy ő ad pènzt. Nem mondja hogy jaj sokat költöttèl, erre nem adok. Amíg nem èl vissza ezzel a halyzettel, addig ez a rendszer jó. Ha vissza èlne akkor nem működik.... De akkor az egèsz kapcsolat bukta, mert vissza akar èlni a bizolommal, a helyzetèvel. Akkor nincs jövője az egèsznek. Ha kèrnèk tőle, de nem tud adni, mert pl lenne 20 ezrünk 3 napra ès 15 kelle fodràszra, akkor logikusan azt mondja hogy 5000 nem lesz elèg a hónap vègère. Nyaralni mennèk ès arra 300 kell, ha adok akkor 250 marad, de nèznünk kell hogx mit költünk a nyaralàson. Tehàt fontos, hogy ha majd egyszer nem add az szemèlyes okból, mert nem akar vagy stb vagy anyagi okok miatt...

2022. júl. 26. 09:55
 255/368 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget nem érted: ez nem bizalom kérdése. Hanem te önként lettél alárendelt egy kapcsolatban. Ez az, ami miatt anyukád is aggódik.

Először csak a bankkártyádat veszi el, aztán megszabja, kivel barátkozz, mit vegyél fel, hol dolgozz (vagy dolgozz-e egyáltalán?), aztán, hogy anyádat hányszor láthatod egy hónapban... és hiába bizonygatnád, hogy neked ez megfelel, attól az még nem lesz normális dolog.


Ugyanez igaz a bankkártyádra. Tudjuk, hogy megbízol benne, tudjuk, hogy önként adtad oda, tudjuk, tudjuk, tudjuk. De attól ez még nem lesz normális helyzet. A válaszok száma 250felett, és alig ért egyet veled valaki. Neked ez kicsit sem jelzésértékű?


Mondjuk, mindenki ott rontja el az életét, ahol akarja.

2022. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/368 A kérdező kommentje:

Leültünk az asztalhoz( itt tudtuk azt hogy összeköltözès stb) leírtuk hogy milyen lehetősègek vannak.

1:lap:hogy minden kpn fizetünk,

2:hogy tàrskàrtya

3 sajàt kàrtyàn mindenki a magàèt

4 mindent az ő fizujàn fizetünk

...

Amit tudtun felírtunk,talàltunk felírtuk.

Èn is ő is felírtuk, hogy mi pozitív, negatív szàmomra. Fekete negatív poros pozitív. Meg pàrom is. Az adott opciók közül ezt làttuk a legjàrhatóbnak. A màsodiknak a tàrskàrtya lett volna, de csak az ő kàrtyàja lett volna tàrskàrtya, az enyèm nem. Megbeszèltük (de mèg nem költöztem be hozzà), ha ez nem működik, akkor a tàrskàrtyàzunk. A harmadik az volt hogy èn adok neki tàrskàrtyàt, (nekem meg addigra lett volna az övèhez). De ez csak akkor, ha ritkàn làtjuk egymàst, ő nem tud fizetni rendszeresen vagy bàrmi.... Kb a ennyi volt. Ès szerintem ez elèg korrekt.

Ès mièrt ez: ha ez nem működik, ami most van, akkor lesz tàrskàrtya. Ha pl nem talàlkozunk mert pl èn estès műszakot kapnèk, dèlelőtt alszok, ő dèlutànegy, ès előfordulna, hogy pènz nèlkül lennèk, nem tudnèk megvenni valamit. Mert ennek ez egy hàtul utője. Ha nem talàlkozunk, akkor nem tudok fizetni. Nem tudom mennyire èrthető vagy megfelelő a vàlasz

2022. júl. 26. 10:13
 257/368 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt már százszor leírtad, de még mindig nem ez a lényeg.

Az a lényeg, hogy egy párkapcsolatban nem normális, hogy az egyik fél bankkártyája állandó jelleggel a másiknál van.

Hiába írod, hogy neked ez így megfelel, akkor sem normális. Te viszont ezt nem tudod felfogni.

2022. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/368 anonim ***** válasza:
100%

259: nem, nem akarja felfogni.... überdimenzionálisan elnyomja a kognitív disszonanciáját. Stockholm-szindrómában szenved.


Nem olvastam vissza tegnap este óta a kb. 60 kommentet, de gyanítom, hogy 99% továbbra is állítja, hogy abnormális helyzet.


Nem akarja látni, hogy kb. gyámság alá van helyezve. És abba sem gondol bele, hogy ez hová fog fokozódni. Leírták előttem.... Lekorlátozás, stb. stb.


De hát ugye nem véletlen a mondás: a saját hülyeségétől senkit nem lehet megvédeni.

2022. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/368 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve kedves kérdező, hogy pont nem tűnsz olyan tudatosnak, aki leül, és ezt a kérdéskört így szétszálazva LEÍRJA, ráadásul eltérő színekkel (életszerű), hogy pro és kontra.


Ha ez így történt volna, akkor ott lenne feketén fehéren, és tudnád mutatni, hogy "nézd csak édesanya, ezért van így, mert emelett van a legtöbb érv".

2022. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/368 anonim ***** válasza:
95%
261: Hát ja! Vajon miért nem mutatta meg azt a listát az anyjának - és akkor problem solved....???
2022. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!