Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/368 anonim ***** válasza:
20%

Hogy nehogy a tudta nélkül költeni tudj?

El ne költözz, mert nem tudsz hozzáférni a pénzedhez?

2022. júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/368 anonim ***** válasza:
100%
222-es válaszolónak van igaza. Nem tudod megnyugtatni anyukádat, mert ez a megoldás, hiába felel meg neked, kívülről nézve furcsa, egyáltalán nem szokványos, egy manipulatív, kontrollmániás pasit sejtet.
2022. júl. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/368 A kérdező kommentje:

Ès nem egyszer elmondtam.

Ugyan annyi, mintha nàllam lenne, ugyan annyi mintha 30 erez ft mellet lenne. Mert minimàlis hasznàlatban van ha nàlam lenne, a kàrtya, akkor se az lenne hasznàlva. Akkor is a pàromtól kèrnèk, ha szekrènybe lenne akkor is a pàromtól kèrnèk. Ha folyamatosan mindkèt kàrtyàt kellene hasznàlni ( vagyük úgy mit nàllad pèldakèpp) tehàt kerestek 200 at meg 400 at ès 580 lenne a kiadàs, akkor a kàrtya nàllam lenne, akkor azt mondanàm, hogy mivel mind a kettő le lenne køzel nullàzva, akkor èn arról fezetek ő meg a sajàtjàt. Nàllunk a maradèk pènz egy helyen marad. Nem kell azt levenni, nem kell róla utalni stb. Kb havi szinten 2-3 * van hasznàlva. Leveszünk egyikhónapba egyszer 20 at meg egyszer 30 at, màsik hónapba 2*40 et. Az első hónapba pl 20 let levève...

2022. júl. 26. 08:52
 244/368 A kérdező kommentje:
Egy àtlagos csalàdban a kereset kb 50-50%. Nàllunk 33% meg 66%
2022. júl. 26. 08:54
 245/368 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem 50-50% a kereset, és szerintem az átlagos családban nem ez jellemző, de eszünkbe nem jutna így megoldani.


Van mindkettőnknek saját számlája saját kártyával, azt MINDKETTEN magunknál tartjuk. Saját számlára kapjuk a saját fizetésünket. És van egy közös számlánk 2 társkártyával, erre minden hónapban átutaljuk a havi kiadásokra szükséges összeget a fizetéseink arányában (be van állítva automatikus utalás). És a közös számláról fizetünk mindent, ami a közös életünkhöz kell, a közös számlához tartozó kártyánkkal (de ahogy már írtam is egy korábbi hozzászólásomban mindketten kerüljük a készpénzhasználatot, amennyire csak lehet). Ami marad a hónap végén az a közös számlán gyűlik, időnként lekötjük. Ha drasztikusan változik valamelyikőnk fizetése akkor korrigáljuk a befizetendőt, vagy ha azt látjuk, hogy már nem elég az eddigi, mert mindig elfogy vagy majdnem elfogy hó végére. Nagyobb kiadásra szintén fizetéseink arányában átutaljuk ide a pénzt.


Saját számláról olyasmit veszünk, amiről úgy gondoljuk, hogy "nem szükséges" a közös élethez, "luxus" (semmi extrára nem kell gondolni, férjemnek hobbija ilyen pl., nekem ha "szükségtelenül" sok könyvet veszek egy hónapban vagy ha veszek valami drága arckrémet) és egymásnak ajándékot is értelemszerűen.


Ezzel együtt pontosan tudjuk, hogy a másik saját számláján mennyi pénz van, megbeszéljük ha abból valamit magunkra költöttünk, nem titkolózunk.

2022. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/368 A kérdező kommentje:

Ès amit nem biztos hogy megèrtetek: Naívan hangzi. Igen annak fog. Megbízok a pàromba. Ha nem bíznèk meg, akkor nem költök össze vele. Mièrt adom oda a kàrtyàmat? Mert megbízok benne. Mert ràszolgàt a bizalmamra. Ha nem ő lenne, hanem egy màsik ember, akiben nem bíznèk meg ennyire, nem adnàm oda a kàrtyàmat. Ha iszàkos, megbízhatatlan lenne, (jó akkor nem lennèk vele) nem adnàm oda.

Mièrt?

Èn tanulókènt 50 ezret kerestem. Ő akkor màr dolgozott. Bàrhovà mentünk randi kiràndulàs stb, adtam bele pènzt... De pl kiràndulàson a szàllàst nem engedte hogy kifizessem. Megengedhettem volna, mert nyàri munkàn fèlre tettem. Bàrmi nagyobb összegű dolog kellett, nem kèrtem tőlle, nem kellett adnia... Nem kifizette, hanem neleszàllt x összeggel amit gondolt.... A hasonlók miatt bízok meg benne

2022. júl. 26. 09:17
 247/368 anonim ***** válasza:
100%
A saját kártyád miért nem otthon, nálad, a pénztárcádban pihen?
2022. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 248/368 anonim ***** válasza:
100%

És ő miért nem adja neked a kártyád? Minek neki adni?

Majd ha lesz valami nézeteltérés, bérmikor előfordulhat egy hosszabb kapcsolatban, akkor majd leshetsz. Simán meg tud szabadítani minden pénzedtől.


Nem válaszoltál arra, mikor láttad utoljára saját szemeddel a számlaegyenleged.


És arra sem volt normális indok, hogy minek akar hozzáférni a kártyádhoz. Egyáltalán azt nem értem, hogy ez hogy a pitsába merült fel, mint opció, hogy neki add. Nyilván nem a te ötleted volt. Hogy zajlott?

"Mucuka, add nekem a kártyád, és ha kell, majd tőlem kérj pénzt"?

2022. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/368 A kérdező kommentje:
Mi ugyan ez kb... Annyi hogy az èn kàrtyàmról nem utalunk az övère. Max leveszünk ha kell. Az èn kàrtyàmon van a megtakarítàs. Ahhoz(az hogy nàlla van) mindketten hozzàfèrünk. Minden nap talàlkozunk, ő a sajàt pènzèből korlàtlanul ad. Ha tàrskànk lenne, ugyan ez lenne. Èn költöm az ő pènzèt. Ha 300 ft is kàrtyàval fizet{s lennènnk, akkor igen, lenne egy tàrskàrtya. Ugyan az lenne, mint nàllatok... De èn kp típus vagyok. Èn szeretem ha kp van nàllam azzal mindenhol tudok fizetni. Mert pàrom pl volt gumit cserèltetni 4 felni tudta hogy 160 ezer lesz. Elment, ès rosz volt a terminàl. Nem tudott fizetni. Èn kp vagyok tudom mennyi lesz elkèrem tőle odaadja. Ha több lesz akkor odaadom a kp, ès kàrtya nèlküli fizetèssel fizetem. Mondani fogom neki, hogy a szàmlàmról fizettem 10 ezer forintott mert.... De ha ezt 5* meg kell csinàlni az 50 ezer forint. De nem titkolom el előle, mert nem haragszik meg... Tudja azt hogy nem 300 van fèlre tève hanem 250...
2022. júl. 26. 09:32
 250/368 A kérdező kommentje:
250 nem kell neki adnom. Nàla vanès pont. Hó vège fele 25 èn elmegy munkàba. Kell tankolnia. Nekem otthon hagy 20 ezret. Kp marad 5 tankolás 30, a kàrtyáján van 10.akkor fizet az èn kàrtyàmmal. De èn megkapom az sms t hogy a molnàl tankolàs 30 ezer. Hazajön ès mondja hogy reggel tankolnom kellett 30 èrt. Tudom hogy 25 ezer volt nàlla, hagy othon 20 at. Levesz 4 napra 30 at a kàrtyàmról, tudom hogy 35 van nàla. Ha mondom neki hogya hèten elmegyek fagyizni akkor vagy levesz 40 et vagy azt mondja vegyem ki a szekrènyből, majd viszateszi... Vagy azt mondja fizessek kàrtya nèlkül.
2022. júl. 26. 09:39
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!