Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
 231/368 A kérdező kommentje:
De pl 10 ezer ami alap nàllam van. Annàl kevesebb nincs. Èn vàsàroltam be ebèdhez. Arra kèrtem 8000 ret. A nap vègère 7000 ft maradt nàllam mert màst is vettem. Anyit mondtam neki hogy hogy 7000 ft maradt, mert vettem ezt meg azt. Nem kèrtem tőle, mert megbeszèltük, hogy ma ő vàsàrol. Reggel hagyott itthon egy +5000 rest. Azèrt hagyta itt, mert ha valami kell, akkor ne az legyen, hogy jaj nincs pènzem... De az 5000 rest nem kèrtem... Max nasit, meg inni valót veszek, de az nem 12 ezer forint....
2022. júl. 26. 06:08
 232/368 A kérdező kommentje:
Meg most őszintèn, ha nem veszük figyelembe, hogy tudok fizetni a szàmlàmról (kàrtya nèlkül) akkor 40 ezerig gond nèlkül tudok fizetni. Elèg ritka helyzet hogy 40 ezer felett vàsàrol az ember. Mert az ember az tudja, hogy kb menyit fog költeni. Ha valami dràga cuccot akarsz venni, azt elmondod a pàrodnak amúgy is... Tehàt ha most 50 ezret akarsz költeni, azt nem úgy fogod, hogy nem szólsz neki... Ha a pàrom vesz valamit azt ő is elmondja. Pl tudom azt, hogy ma vesz tejet, kenyeret, húst, vesz magànak ebèdet a melóhelyère. Megkívàntam ma a nadit, reggel lemegyek a boltba, veszek nasit, meg cólàt. De ő azt nem tudja, hogy ma nasizok. Este megkèrdezi milyen napom volt. Ha azt mondom neki, hogy nasiztam, tudja hogy költöttem. Max megkèrdezi hogy hagyjon e itthon pènzt, vagy ha èn vàsàrolok, akkor akkor úgy add, vagy úgy hagy itthon pènzt...
2022. júl. 26. 06:31
 233/368 anonim ***** válasza:
88%
Tudom már, te 16 vagy, szülői engedéllyel költöztél el, ezért kezel gyereknek és ezért teljesen természetes neked ez a szituáció?
2022. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 234/368 anonim ***** válasza:
96%

#228 vagyok, én nem mondtam, hogy elvette, meg a többit se amit írsz.

Én arra kérdeztem rá, mi szükség van arra hogy a hónap minden napján magával hordja a te kártyádat.

Mikor kezdődött, hogy alakult ez ki, milyen megbeszéléssel...


Nem értem (meg szerintem mások se), hogy valakinek a kártyáját egy másik személy magával hordja a hónap minden napján (de abból a pénzből állítólag nincs költés -> akkor minek?), az illető pedig nap végén pénzügyikéréssel fordul az ő kártyáját birtokló személyhez.

2022. júl. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 235/368 anonim ***** válasza:
85%

Veled egy légtérben se hagyja a saját kártyádat, miért van ez, hogy alakult ki?

Az, hogy valaki a hónap minden napján magával vigye a te saját kártyádat, ennek mi értelme?

2022. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 236/368 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell felnőtt létedre beszámolnod a költésekről? Blokkot, nyugtát is kér, hogy bizonyítsd, vagy hiszi az állításaid?

Hogy mennyi legyen a fiókban, ki döntötte el?

Diszkalkulia miatt nem tudod ezeket egyedül és kell az uradnak ezzel is pluszban foglalkoznia?

Hallottam már hasonlót, egy nyugdíjas bácsi mesélte még 20 éve, hogy az ő nagyszüleivel hasonló volt.

2022. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 237/368 A kérdező kommentje:

227# hozzàrek a szàmlàmhoz, vagy nem? Tudok fizetni vele, vagy sem? Mik azok a dolgok, amiket nem tudok elintèzni? Mi az előnye annak, hogy nàlam van a kàrtya?

228# te veszel valami drága cuccot, elmondod a pàrodnak, vagy titkolózol előtte? Megbeszèlitek a pàroddal a kiadàsaitok vagy sem? Elmondod neki hogy mit vásàrolsz, vagy sem? Tudod azt, hogy kinèl, mennyi pènz van, vagy sem?



Èn tudom azt hogy menyi van nàla, ő is tudja hogy nàlam menyi van, tudjuk azt, hogy ki menyit fog költeni, hogy mennyi a keret, hogy kinek mennyi van a szàmlàjàn, kinèl mennyi kp van. Ès tudjuk azt, hogy menyi pènz marad a szàmlàmon. Tudom azt, hogy menyi pènz van az ő szàmlàjàn.mert megbeszèljük. Ha befizet egy szàmlàt, akkor tudom azt, hogy befizetett x ezer ft-ot szàmlàra, hogy aznap vett 5000 èrt kajàt, stb. Oda, vissza verzióba.


Ezzel a rèsszel mi a franc bajotok van?


Egy közös hàztartàsban, semmi közöd nincs ahhoz, hogy mit vesz a màsik? Ha pàrod elmegy tankolni, akkor nem mondja azt, hogy tankolttam 30 ezerèrt, vesz egy laptopot 130 ezerèrt nem tudsz róla?

Èn nem engedèlyt kèrek t{le, hogy figyi vehetek e fagyit holnap... Elmegyek ès eszek egy fagyit.

Nem kèrdezed meg a pàrodat milyen napja volt? Mert pàrom is elmesèli a napjàt. Vettem ebèdre egy gyrost, tök finom volt... Tudom, hogy vett egy gyrost, de nem tudja menyibe került. Ő se tudja azt, hogy menyibe került a fagyi. Nem írja egy füzetbe. Nem kèrdőjelezi meg. 2 hónappal ezzelőtt, elromlott a mikró. Ő nem èrt rà, mondta nekem menjek ki, vegyem meg. Itthon hagyta a kàrtyàjàt, mert nagyobb összeg volt rajta. Hogy ne az enyèmet keljen hasznàlni. Mert az övèn több van. Ismerem a pinkódjàt stb. Elmentem, megvettem. Nincs az, hogy nem adja oda... Ha itthon van, de alszik akkor nem keltem fel, kiveszem a kàrtyàjàt, ès fizetek arról, vagy kiveszem a tàrcàjàból a pènzt, ès kèsz.

2022. júl. 26. 08:12
 238/368 A kérdező kommentje:
* befizetet x ezer ft szàmlàt
2022. júl. 26. 08:14
 239/368 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van annak, hogy egy másvalaki azt a bankkártyát hordja magával, amelyet a bank a te saját nevedre állított ki?

Mi ennek a racionális magyarázata?

Hogy kezdődött ez és miért?

Vonatkoztassunk el attól, hogy a kártya fizikai jelenléte nélkül is tudsz fizetni, mi szükség van arra, hogy egy más ember hordja magával?

Ezt a kérdést meg tudod válaszolni? Ez miért jó?

2022. júl. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 240/368 anonim ***** válasza:
100%

"228# te veszel valami drága cuccot, elmondod a pàrodnak, vagy titkolózol előtte? Megbeszèlitek a pàroddal a kiadàsaitok vagy sem? Elmondod neki hogy mit

vásàrolsz, vagy sem? Tudod azt, hogy kinèl, mennyi pènz van, vagy sem?"


Nem tudom mennyire tűnt fel a komment-áradatból: senkinek se azzal van baja, hogy a pénzügyeket együttélő pár megbeszéli...


"Èn tudom azt hogy menyi van nàla, ő is tudja hogy nàlam menyi van, tudjuk azt, hogy ki menyit fog költeni, hogy mennyi a keret, hogy kinek mennyi van a

szàmlàjàn, kinèl mennyi kp van. Ès tudjuk azt, hogy menyi pènz marad a szàmlàmon. Tudom azt, hogy menyi pènz van az ő szàmlàjàn.mert megbeszèljük. Ha befizet

egy szàmlàt, akkor tudom azt, hogy befizetett x ezer ft-ot szàmlàra, hogy aznap vett 5000 èrt kajàt, stb. Oda, vissza verzióba."


Szerintem az egész reménytelen, mert azt nem akarod érteni, hogy a kommentelők (köztük én is) azt nem értjük, hogy a pár egyik tagjának a másiktól kérnie kell, a saját bankkártyája is a párjánál van mindig, egész hónapban. Nem látom értelmét.


Mindenféle mellé-magyarázásokkal próbálsz kislisszolni a tényleges válaszadás elől, ami a te bankkártyád másik fél által történő non-stop birtoklásáról szól.

2022. júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!