Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/368 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ha ez nem kamu, akkor bocs de síkhülye vagy, a párod meg egy kontrollmániás barom.

Egyenrangú felek kapcsolatáabn NINCS olyan, hogy az egyik fél folyamatosan magánál tartja a másik bankkártyáját, a másiknak meg kérnie kell pénzt.

Anyádnak igaza van, nagyon nincs minden rendben.

Gondolkodj el a válaszokon és vess véget ennek a helyzetnek, mert semmilyen értelemben nem fogsz jól kijönni belőle.

2022. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/368 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom a kérdező nem érti, hogy mi az óriási különbség a közös számla 2 kártyával és a jelenlegi helyzet között.


Illetve arra sem válaszolt, hogy hogy az ördögbe lehet így élni, hogy darab fogkrémenként vesztek dolgokat magatoknak (arra sem, hogy a férje is így magának vesz egy darab tusfürdőt ha kell?)...


A férjemmel maximálisan megbízunk egymásban, nagyon sok mindenen mentünk együtt keresztül. Volt idő, amikor én kerestem többet a karrierje elején vagy mert munkanélküli volt, volt amikor ő tartott el engem, mert nem dolgoztam több mint fél évig, és mostanra már majdnem 3x annyit keres mint én (én is jobban keresek mint az átlag), de SOHA egyetlen percre nem jutott eszébe, hogy nekem ne legyen saját bankszámlám/bankkártyám, és valószínűleg nem is lennénk együtt, ha eszébe jutott volna. Amikor nem dolgoztam és semmi bevételem nem volt akkor havonta átutalt pénzt a bankszámlámra, azért, hogy ha BÁRMI történik legyen mihez nyúlnom!


Tegyük félre a bizalmi kérdést és hogy borzasztóan függésben vagy így tőle: ha valami történik a pároddal vagy veled, baleset vagy rosszullét pl. ott fogsz állni annyi pénzzel a tárcádban, amennyit aznapra adott/maradt, ami lehet hogy 500 Ft, és egy felfokozott idegállapotba kell hirtelen megoldást találnod pl. taxira? És számtalan hasonló eset lehet. Tudod egyáltalán, hogy hol a kártyád? Tudod a PIN kódját ha ezek szerint soha nem is használtad?

2022. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/368 A kérdező kommentje:

De ezt nem nekünk kell ezt eldönteni?

Màr bocs de 30 ezer forintból menyi tampont tudnèk venni? Ès nincs az hogy mièrt nyúltam hozzà... Ha kell akkor kell... Szabad akaratomból vàlasztottam ezt. Ha azt mondanàm legyen inkàbb közös szàmla, vagy add vissza a kàrtyàm, szó nèlkül vissza adnà, vagy megcsinàltatnà a közös szàmlàt... Nekem ez így egyenlőre megfelel... Lehet hogy h.lye vagyok, hogy ezt vàlasztottam. Mèg egyet is èrtek. De ha nem lesz jó akkor majd megbeszèljük, ès vàltoztatunk...


Amúgy ő keresi a többet...

(minden tranzakciót làtok. Menyit vesz lesz, mit utal, menyi van a kàrtyàmon stb. Akàr limitet is tudok àlítani...)

2022. júl. 25. 12:50
 44/368 A kérdező kommentje:
43# nem fontos neki... Nem ragaszkodott hozzà görcsösen... Felvàzolt 3- 4-5 opciót. Èn ezt vàlasztottam...
2022. júl. 25. 12:52
 45/368 anonim ***** válasza:
30%
Én ezt nem látom akkora problémának, mint ahogy azt itt sok válaszoló. Nem tartottak a kérdező torkához kést, ők döntöttek így, bármikor változtathatnak rajta, ha akarnak. Nekem fura, hogy ennyire kiakadtak ezen a válaszolók, nincs ebbe semmi rossz szerintem. Amíg van nálad mindig valamennyi pénz, hogy "ha bármi van, legyen" szituk ne legyenek kellemetlenek, addig ezzel nincs gond, ha neked is megfelel így.
2022. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/368 anonim ***** válasza:
89%
Értem én, hogy szerinted ez így teljesen OK, nem is az én dolgom, de te meg azt értsd meg, hogy te vagy az 1 a millióból, aki így látja. Ettől még a te életed és senkinek nincs beleszólása, de te ezt az anyádnak sosem fogod tudni megmagyarázni, nem is elvárható, hogy ezt bárki megértse. Az várható el, hogy elfogadja.
2022. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/368 A kérdező kommentje:
45# nem èrted, az csak pèlda... Ha kell valamire akkor kèrek. Ergo, ha kell egy ruha 20 ezerèrt ès nàllam van 10 ezer, akkor ad egy 10, meg mellèje, ha valami kell amit nem tudok előre, akkor ad egy 10 ezrest. Nem szàmolja ki mennyibe kerül... Mint pàrod... Utal hogy legyen nàlad. Nekem meg add hogy legyen nàlam. Ès a szekrènybe ott van 30 ezer. Ami ha valami gebasz van pl taxira akkor abból elveszem, ès abból fizetem a taxit, vagy bàrmi. Meg se nèzi hogy vettem e ki belőle... Azèrt kell mondanom, mert ha nem mondom, nem tudja, hogy pl taxira kellet 20 akkor csak 10 van a szekrènybe hanem azt hiszi hogy 30 van benne
2022. júl. 25. 13:00
 48/368 anonim ***** válasza:
97%

De ember, attól, hogy valakik összeköltöznek minek kellene a pénzüket is KÖZÖSEN használni? Hát, te magad írod, hogy nincs is hitel a házon, amit fizetni kéne.

Az lett volna a teljesen korrekt megoláds, hogy nálad van a saját kátyád, nála meg az ő sajátja, és élitek tovább szépen a kis életeteket. Most tényleg nem értem, hogy minek arra szükség, hogy nála legyen a kártyád.

Persze, ha valami van, ott vagytok egymásnak (vagyis lennétek), és ha kell fizettek egymás pénzével, stb. Tehát, én nem azt mondom,/írom, hogy alapból rossz, ha valaki a párja pénzét is költi, mert csak a sajátját lehet, de lehetőleg mindenki a SAJÁT, maga által megkeresett pénézről rendelkezzen már. Könyörgöm, felnőttek vagytok - elvileg - mind a ketten.

Mire jó az, ha nála van az összes pénz, neked meg csak ő adogat, meg majd te menj hozzá. hogyha pénzre van szükséged? Ez nevetséges, Édesanyádnak igaza van.

2022. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/368 anonim ***** válasza:
100%
31: ha EZ ÍGY
2022. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/368 anonim ***** válasza:
87%
#31: ha ez így neked OK, akkor miért írtad ki a kérdést...?
2022. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!