Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
 61/117 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ne lepődj meg, ha egyszer a nővéred úgy megtép, hogy legalább fél évig csak parókában mersz majd utcára lépni, mert megérdemelnéd. De a férj is...
2023. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
90%
Szeretném ugyanúgy, de iszonyat módon csalódnék benne. A csaldtag, barát volt és jelenlegi partnere egyértelműen tabu. Akkor is, ha azt hiszi, élete szerelme.
2023. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
73%

"Áruló vagy, és most már mindig az maradsz. Mindenki szemében."


Ez még csak a kezdet. De ahhoz, hogy a valós megtörtént történetet le merd írni, ahhoz gyáva vagy/voltál/ és leszel-csak ahhoz volt "bátorságod" hogy fű alatt lépdelj.


Mert ha leírnád mind azt amit tettél-minden alja cselekedeted- a nővéred ellen, az emberek nem csak így, hanem 1000x jobban megvetnének mint most, így egy kreált történettel amiben csak a legminimumabb dolgod egyike volt megpendítve, az is kiszinezve, hogy az adott férfira mégjobban rátudd húzni a vizes lepedőt (aki pőont kikógott a sorbókl, és őt pont nem tudtad levadászni, mert nem hagyta magát és kivágott mint macskát sz.rni), és mögötte a te cselekedeted kicsinek tünjön. Hányadik vőlegénye is volt a nővérednek akiknél bepróbálkoztál? Ha mr itt írod a meséidet?

2023. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
62%
*aki pont kilógott a sorból
2023. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
12%

Azért Ti, válaszadók sem vagytok többek a kérdezőnél semmivel, de hát jó bizonygatni, hogy Ti mennyivel jobbak vagytok, ahogy látom.


Tegyük fel egy ilyen szerelem van az életedben. Mi a korrekt megoldás szerintetek? Feladni és boldogtalannak lenni? Mert az a házasság ha meg is kötik, boldogtalan lesz. Ha születik egy-két gyerek mielőtt teljesen tönkremegy akkor az az egy-két gyerek is boldogtalan lesz. Ha nem kötnek házasságot és mindhárman egyedül maradnak és mindhárman boldogtalanok lesznek...az azért jó mert? Mert megfelelnek a GYIK.hu válaszadóinak erkölcsi mértékének? Ti sem vagytok semmivel jobbak a "jó erkölcs" nevében adott tanácsnak álcázott ítélkezésetekkel egy olyan helyzetről amiről nagyjából fogalmatok sincs.

2023. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
83%
Az én tanácsom az amit itt többen is írtak, hogy a srác engedje el a nővért és tűnjön el arra az időre amíg valamelyest túllesz ezen a testvér (ez tényleg jár neki) és amíg ez valamelyest felvállalható lesz a család előtt. Addig viszont hírzárlat és legyen az a hivatalos verzió, hogy később találkoztatok és jöttetek össze. Így ártotok a legkevesebbet másoknak.
2023. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
94%

66!


Az nem az én problémám, vagy hibám, ha a nővéremet nem szereti es atveri a vőlegénye. Az nem az én problémám és nem is az én hibám, ha ők xar házasságban élnek, gyerekeik lesznek, elvalnak, akármi. Az viszont az enyem, ha ÉN vagyok q harmadik kerék, ha miattam nem házasodnak, vagy miattam válnak el. EN tudok ellene tenni azzal, hogy nem kezdek a nővérem volegenyevel. Akkor sem, ha azt hiszem, ő életem szerelme, q lelki társam, akármi. Eleve nem is lennék képes egy csaladtagom vagy barátom partnerere férfiként tekinteni, nekem ő csak a Juli vőlegénye lenne,

2023. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
85%
Én nem akarok itt se pálcát törni se semmi - pedig megérdemelnéd. Annyit mondok oké ha már így alakult, legyetek boldogok de ne akard ezt a családdal is elfogadtatni. Hogy is gondolod? Családi eseményekre magadddal vinni és jópofizni mindenkivel? Ez gáz. Ha a srácot választod, elveszted a családot, jogosan. Mert szülőként valószínűleg mégha a szeretet meg is marad, a másik lányom támogatnám már csak erkölcsi okokból is. Szégyenkeznék amiatt hogy te így sikerültél, hogy "nem tudtál parancsolni az érzelmeidnek" és nem is akartál és tönkrevágtad a nővéred életét, aki évekig járhat terápiára ezek után. Mert azért valljuk be, ha a húga szedi el a vőlegényét, azt bizony szakember nélkül nehéz feldolgozni. Én szülők helyében ugyan találkoznék veled egy idő után, de családi eseményeken nem látnálak szívesen többé. A srácot pedig nem akarnám látni se most se később.
2023. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
19%

67 A nővér rakta ki az adott srácot. Az adott srác pedig több mint 5 évet járt a növ-r után, hogy visszaszerezze, és a mai napig nem tudja elfelejteni az adott nőt, pedig majd 20+ év telt el már. Ez a valós történet igaz része.


Ez miatt is forr a bosszúvágy a kérdezőben.

2023. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
87%

72!


Honnan veszed ezeket?

2023. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!