Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 A kérdező kommentje:
Nincs ellentmondás, de gondoltam, mindenkinek leesik, hogy azért akarok a szüleimmel erről beszélni, mert egymással tervezünk.
2023. máj. 25. 10:30
 32/117 anonim ***** válasza:
98%

Jó, de most mit vársz?


Egy dolog ugyanúgy szeretni a gyereked, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanúgy fognak kezelni is. Mindenképp elveszíted őket végleg bizonyos szempontból, és a testvéredet id, szóval nem értem, mit vársz, erre nincs olyan megoldás, hogy neked jó legyen.

2023. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
97%
Hány évesen vagy ilyen naiv?
2023. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 anonim ***** válasza:
95%
De undorító vagy...àsd el magad jó mèlyre..
2023. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonim ***** válasza:
96%
Nővére szeme láttára kapná meg élete első és utolsó iszonyatos pofonját, többet nem találkoznék vele, de persze ugyanúgy szeretném. Hiszen te is szereted a nővéredet.
2023. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 anonim ***** válasza:
4%

Gyakoris valaszolotol ne vard, hogy a vilagirodalomban evszazadok, sot, ezredek ota orok erzesekrol tudjanak. Ok otthonrol megmondjak, mit kell a gerinces embernek tennie, mikozben rettegnek a gondolattol, hogy az o ferjuk, feleseguk is valaha kepes lenne erzelmi lennye valni.

Amugy ez pocsek felallas es a szulok sehogy sem vennek jol, az biztos.

2023. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 anonim ***** válasza:
99%

"de az érzelmeknek nem lehet parancsolni"


Annak nem, de a tetteknek igen. Ha az ember nem egy ösztönállat szintjén mozog, és képes gondolkodni.

2023. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:
99%

36, de tudjuk, milyen a szerelem meg vonzódás, viszont nem csak a kérdezőnek vannak érzelmei, hanem mindenki másnak. A nővérnek meg a szülőknek is.


És nem, nem elvárható tőlük, hogy ezt a dolgot jópofával fogadják, ez van, a kérdező meg tőlük nem várhatja el, hogy parancsoljanak az érzelmeiknek.


Ez nem olyan szitu, amiben nyerni lehet.

2023. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 Appassionato2022 ***** válasza:
25%
Igazuk van az elozoeknek: ebben a szituban mar nem lehet nyerni. De te donthetsz, hogy mit fogsz elvwsziteni. En igy tennek:ti a volegennyel meg ezerszer atgondolnatok, hogy ez igazan komoly dolog-e kozottetek. Ha igen, akkor o kamu indokkal szakit. Utana egy ideig Ti titokban talalkiztok, majd ha meg mindig OK - annyira, hogy ossze is akarnatok hazasodni- akkor megmondanatok a csaladnak, hogy Ti osszejottezek. Nem mondanam el senkinek, hogy viszonyotok volt meg a jegyben jaras alatt, mert nem akarnek belerugni a testverembe meg egyszer.... egyebkent aljas voltal, de vannak ilyen hwlyzetek, es most mar ebbol a szitubol kell kihizni a legjobbat. En idealista vagyok: egy langolo sterelem hazassag, gyerek felmentest adhat a huzasotokra, de semmisse nem teszi soha. Viszpnt egy nyultszini kis kalanddal csak meg jobban megbantanatok a tesot is es a szuloket is. Most mar a titkos kapcsolat " vizsgalat" es a karmentes az egyetlen lehetoseg.
2023. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az egyetlen helyes dolog, amit tehettek, hogy ha már együtt akartok lenni, akkor kivonultok a család életéből, és elengeded azt a beteges képzelgést, hogy majd színt vallotok, és kicsi csörte után minden megy tovább, anyuci majd a keblére ölel.

Tönkreteszed a nővéredet. Ahogy írta itt valaki, az lett volna a minimum, hogy ha látod, hogy a kanja utánad érdeklődik, akkor felhívod a figyelmét, hogy mekkora tetűvel van együtt. Erre csak azt bizonyítod be, hogy te se vagy jobb. Ok, egymásba szerettetek. Ő meg majd évekig fog pszichológushoz járni, hogy újra tudjon bízni az emberekben. Lelkileg tuti megnyomorítjátok egy életre.

A szüleid? Azt látják, hogy az egyik lányukat kegyetlenül átba.szta egy kandúr, amiben partner volt a másik kislányuk, és most őt döngeti (tényleg, felváltva kefél titeket? ), gondolod, hogy akkor majd annyi lesz a változás, hogy mostantól a családi ebéden a pasi két székkel odább ül?

2023. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!