Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 A kérdező kommentje:
Semmi baj, majd a te rosszindulatod is elmúlik! :)
2023. máj. 25. 15:10
 52/117 anonim ***** válasza:
91%

#17

Bocs, hogy belevau, de ezt:

"esküvőt tartani sehogy sem lenne fair, még úgysem, ha mi a saját dolgunk végére pontot tennénk."

szerintem úgy értette a kérdező, hogy még ha ő és a pasi soha többé nem látnák egymást, akkor is hiba lenne a pasi szerint elvenni a kérdező nővérét feleségül.

2023. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem kamu, akkor nagyon gáz vagy.

Ha a gyerekem lennél egy jó darabig nem akarnálak látni, a pasit meg sohasem. Soha nem tudnék megmaradni egy szobában egy olyan férfival, aki úgy viselkedett a gyerekemmel, mint a nővéred vőlegénye.

2023. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 babyboom567 ***** válasza:
90%

Milyen rosszindulatról beszélsz te ezek után, amit épp most művelsz a családoddal?


Hiába írja mindenki, hogy egy anyának a gyereke,blbabla.Akkor is van egy érzelmi határ, amit egy szülőnek sem kell elviselni.És ez szerintem az.

Sok boldogságot kívánnék a pasival, és raknám ki a cuccod az ajtó elé.És nem, nemhogy kézen fogva nem jönnél a szülinapomra, de sehogy sem.Nem lennék rád kíváncsi,és a pasira sem.És őszintén szégyellném, hogy ilyen aljas, érzéketlen,önző gyereket neveltem a világra.

Ha a tesód lennék,letagadnám,hogy van testvérem,és kitörölnélek az életemből.Soha többet nem akarnék tudni rólad.


A magánvéleményem, hogy remélem a karma megbüntet triplán.

2023. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ha tényleg akkora az érzelem, és nem tudtok egymás nélkül létezni, akkor sincs semmi baj, csak legalább ne toljátok a család pofájába.

Arról ne is álmodozzál (többen írták itt), hogy minden úgy lesz, mint előtte, csak most a te oldaladon üdvözölhetik a pasit egy család szülinapon/karácsonykor.

Páran írták, hogy ha már ennyire egymásba vagytok gajdulva, akkor szakítson a pasi a nővéreddel, aztán tűnjön el (közben persze találkozhattok). Ha még utána is együtt akarjátok, akkor esküvő (lehetőleg család nélkül), és én megfontolnám (ha olyan a végzettségem), hogy elköltöznék a pasival külföldre, igyekeznék a szerzeményemmel kikerülni a képből, ha már így történt a dolog.

2023. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
98%
Ebből jó nem fog kisülni sehogy.
2023. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 babyboom567 ***** válasza:
85%

Hogyan képes egy "testvér" így tönkretenni a nővérét?Hogy lehet tudatosan,ekkora fájdalmat okozni egy másik emberi lénynek?

A világ összes gyűlölete kevés lenne az érzéshez, amit a tesód fog érezni.Lehet mire rendbejön a szakításból,és talál is valakit, már nem lesz lehetősége családot alapítani.

2023. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
91%
Ekkora önző egoista szemét embert, hogy nem is a nővére miatt aggódik, hanem hogy apuci/anyuci szeretni fog-e még? A szülők helyében még az örökségből is kizárnálak. Ja és szégyellném magam,hogy egy ilyen önző dögöt neveltem fel.
2023. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 anonim ***** válasza:
92%

Van az úgy, hogy az erzelmeknek nem lehet parancsolni, ez tény. Ez egy nehéz helyzet, mindenhogyan. Nem az a baj, hogy szereted ezt az embert és ő viszontszeret, és sajnos pont a tesód vőlegénye... van ilyen. A baj az, hogy simán összejöttél es lefeküdtél a pasival, majd hagytad, hogy menjen vissza a nővéredhez mint vőlegénye, és nem szóltál egy szót se. Egy ilyen helyzetben, ha ez tényleg egy olyan szép összetartó család, mint ahogy írod, az lett volna fair, ha már az érzelmek kialakulásánál jelzel a tesódnak, hogy itt most valami történik, nem tudod uralni, de mivel az ő vőlegényéről van szó, tudnia kell, hogy az ő részéről is érzel viszonzást. Ehelyett te simán úgy viselkedtél, mintha valami random Marika pasijába szerettél volna bele, es gond nélkül le is feküdtél vele, sőt, azt tervezgeted, hogy fogsz vele párkapcsolatban élni, miközben a tesód az egészről semmit nem tud. Emiatt elveszíted most mindenki bizalmát, mégpedig teljes joggal. Nyilván a szüleid szeretni fognak mint gyereküket, de csatlakoznom kell a többiekhez: nem fognak rád soha többé ugyanúgy nézni, nem fognak benned megbízni, és óriásit fognak benned csalódni.

Nem a szerelem a baj, kérdezö, hanem az árulás, és ezt nem érted meg, vagy nem akarod megérteni. Áruló vagy, és most már mindig az maradsz. Mindenki szemében.

2023. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/117 anonim ***** válasza:
90%

"esküvőt tartani sehogy sem lenne fair"

Miért, félrek*rni a testvérrel az?

2023. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!