Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 Metionin ***** válasza:
93%

Remélem nincs 3. tesótok, aki meg majd tőled szereti el a pasit :D

Amúgy nekem ez egy bazi nagy red flag lenne amúgy is, egy feltehetően évek óta tartó, komoly kapcsolatot hajlandó lenne felrúgni ráadásul a menyasszonya húgáért...már ezért sem kéne, mi a garancia, hogy veled nem csinálja meg ugyanezt, ha jön neki egy új vonzalom?

2023. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem sem jó ötlet ezt bolygatni de ha úgy érzitek nem tudjátok egymást elengedni, akkor sem jó ötlet ezt őszintén bevallani, elhiszem, hogy a Ti lelketeknek könnyebb lenne, de ennyiben szerintem tekintettel kell lennetek a többiekre. Amit én csinálnék:


A srác szakítson a nővéreddel és tűnjön el a családotok életéből hosszú időre. Itt egy-két év a minimum, hogy a testvéred elgyászolhassa ezt a kapcsolatot és rendbejöhessen belőle, lehessen új kapcsolata stb. Addig is lehettek együtt, de erről senki sem tudhat, ennyi jár a testvérednek.


Én nem gondolom, hogy ettől rossz emberek lennétek, mivel nem ismerlek sem Téged sem a srácot, az sem biztos, hogy majd Tőled is elszeretik, de az biztos, hogy ha az esküvő előtt érzelmi fellángolása van egy másik nő iránt akkor az a kapcsolat nem jó és nem működik és erre nem szabad házasságot kötniük, az a kapcsolat nélküled és a közöttetek fennálló érzelmi szál nélkül sem lenne jó, szóval nem Te tetted/teszed tönkre a testvéred életét. Lehet itt erkölccsőszt játszani de az ide kommmentelők többségének valószínűleg fogalma sincs egy ilyen erős vonzalomról, mert amit lehet racionálisan kezelni az nem erős vonzalom, pláne nem szerelem. Kitartást kívánok és kívánom, hogy a lehető legjobban alakuljon ez a szitu mindenki számára!

2023. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 Appassionato2022 ***** válasza:
22%
En a 39 vagyok es maximalisan egyetertek a 42vel. Igaza van, a kapcsolat eleve nem volt tokeletes, kulonben a volegenynek nem lett volna "steme" masra. Wn erteni velem, ami tortent: en is most valok, es langoloan beleszerettem valakibe, aki 2 honap alatt dontott: elvalt miattam.Van ilyen, meg ha nem is tul erkolcsos es nemmis mindennapi.
2023. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen hirtelen fellobbant lángok hamar kialszanak, és ott maradsz egyedül, talpig hamuban.


Kíváncsi vagyok, miért vetted bele, hogy te milyen ember vagy. Zavart, hogy a tesódat szereti valaki, és neked ő is kell apucinak?

2023. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekemre haragudnék de a gyerekem marad bármit is csinál.

Nővéred helyében szerintem vagy 20 évig nem szólnek hozzád

2023. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
94%
Semmi gond nincs azzal, hogy egymásba estetek és nem bírtok magatokkal, együtt akartok lenni. Ez van. Az a marha gáz, hogy azt hiszed, hogy ezzel nem fogod totálisan szétcs.eszni a családotokat, és elvárnád, hogy minden ugyanolyan legyen. Nem lesz. Álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy ezek után eg ycsaládi ebéd is ugyanolyan lesz...nyilván a nővéred a büdös életbe nem fog egy légtérben megmaradni veled, a szüleidnek meg örök tüske lesz, hogy szétesett a család, és majd gondolod, hogy a kant örömmel ültetik a karácsonyi ünnepi asztalhoz, tudva, hogy mit okozott, aztán legfeljebb a nővéreddel meg másnap ünnepelnek, nélkületek?
2023. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként a te pszichológiai mozgatórugód úgy működhet, hogy a nővéred volt az elsőszámú gyerek, te pedig valamiképpen háttérbeszorultabb, bezártabb, önallótlanabb, kis szürke kisegérnek érezhetted magad. Mivel most a nővéred boldog, így tudat alatt bizonygatni akarod a felsőbbrendűséged, azt hogy te jobb vagy nála, így jött ez a fellángolás. A versengésből adódóan.

Kedves párja is elég önző, azt hiszi bármit megtehet, nem sokat foglalkozik a családdal, ha egy ilyenbe belemegy.

Itt nagy gondok lehetnek a fejekben!

2023. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
90%
Igen, valahogy így, ahogy 47 írja. A szürke kisegér - tudat alatt - bosszút áll azzal, hogy elszedi a dicsőített nővér pasiját. Ugyanakkor még mindig vágyik anyu-apu szeretetére. Ha egy kicsit is érdekelné a nővére, akkor úgy tette volna fel a kérdést, hogy vajon hogyan alakul majd közte és a testvére között a viszony, ha mindezt meglépi. De nem, őt az anyu-apu reakciója érdekli..
2023. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 A kérdező kommentje:

Sosem voltam szürke egér, nem is leszek az.

Azt, hogy önállótlanabb voltam, pont azért írtam, mert nekem közelebbi a kapcsolatom a szüleimmel.

2023. máj. 25. 14:59
 50/117 anonim ***** válasza:
87%
valóban, inkább patkány
2023. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!