Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/117 anonim ***** válasza:
92%
Ez k*rva gáz, ha összejössz vele vagy akár csak elmondod otthon, hogy tönkreb*sztad a nővéred életét, a jegyességét(!!!!!), az biztos, hogy egyik se fog veled szóba állni.
2023. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/117 anonim ***** válasza:
96%

"Nyilván nem azt jelenti, hogy júniusban anyukám szülinapjára már kéz a kézben megyünk, sőt."


Hát, ha ti ezt így bevállaljátok, akkor szerintem sehogy nem mentek anyád szülinapjára nyáron, a pasi legalábbis biztos nem. De lehet, te sem, nagycsaládi szülinapra mdg biztos, hogy nem.


Mármint, azt te sem várhatod el, hogy ha ezek után, amennyiben a nővéred nem akar veled találkozni, akkor téged hívjanak helyette. Nem is azért, mert éreztek valamit, hanem mert nem tudjátok az egészet magatokban lezárni és menni tovább külön.


Egyébként nem tudom, mit akarsz ezen cifrázni, bárhogy mondod meg, a lényeg ugyanaz marad.

2023. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/117 anonim ***** válasza:
94%
Ha ilyen könnyen elszeretted a pasit a nővéred mellől úgy, hogy már házasságot terveztek, szerinted majd melletted megmarad, vagy mit gondolsz? Majd jön valaki más, aki tőled is elszereti. XD
2023. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/117 A kérdező kommentje:
XD de vicces vagy.
2023. máj. 25. 10:14
 25/117 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel a döntéseddel egy örök éket versz a családodba. Egyetlen pasi sem ér annyit, hogy a nővéred megutáljon, miattad ne lehessen semmit együtt csinálni, mert választani kell.

Az érzések jönnek, mennek, esélyt adni szép dolog, de mérlegelned kellett volna, hogy mit teszel kockára. Ezzel a pasival valószínűleg nem lesz élethosszig tartó kapcsolatod és a szakítás után sem fogják elfelejteni a gerinctelen húzásod, miért is tennék. Ha mégis örökké együtt maradtok, gyerekeket neveltek, azt nem dörgölheted a nővéred orra alá minden szülinap meg karácsony alkalmával. De akkor a szüleitek kit tiltsanak ki, téged vagy az ártatlan nővéred? Ki fontosabb?

Neked nyilvánvalóan te vagy a legfontosabb és nem látsz tisztán. Csakis veszthetsz, ha ezzel a pasival belevágsz bármibe is. A legtisztább, ha ő felbontja a jegyességet és eltűnik, te pedig mélyen hallgatsz. De nem fogod ezt tenni, mert nem érdekel mások érzése és érdeke.

Távolodj el a helyzettől kicsit és próbálj higgadtan gondolkodni a szerelmes szíved helyett. Újabb tökéletes pasit fogsz találni, de kivel helyettesíted a testvéred?

2023. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/117 anonim ***** válasza:
99%

Hát itt most azért en is felkaptam a fejemet erre a szövegre, hogy "de az érzelmeknek nem lehet parancsolni", pedig en aztán szabadelvű vagyok, a szeretői viszonnyal sincs semmi problémám. De könyörgöm, mégiscsak letezik olyan, hogy impulzuskontroll, amikor a saját edestestvérünk vőlegényéről van szó, nem...? Akkor ne parancsolj az érzelmeidnek, oké, de mondjuk ha nem dugnátok a tesód háta mögött, hanem egyenesen intéztétek volna ezt az egészet, akkor sokkal kevesbé lenne problémás. Itt a gond azzal van, hogy MIUTÁN dugtatok, a pasi és a gyanútlan tesód MÉG MINDIG JEGYESEK, te meg azon rinyálsz, hogy hogy mondd meg ezt a szüleidnek, meg hogy te családi békét akarsz, meg anyuval szülinapozni. Nevetséges. Pillanatnyilag a legkisebb problémád kellene hogy legyen, hogy hogyan mondd el anyunak meg apunak. Ott is ugyanígy mosdatnád magad, jajj, de hát az erzelmeknek nem lehet parancsolni! Anyád helyében én annyit mondanék, hogy nem is az erzelmeidnek kellett volna, édes kislányom, hanem a p.nádnak.

A konkrét kerdésre válaszolva óriásit csalódnék benned és soha többé nem tudnék rád ugyanúgy nézni.

2023. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/117 anonim ***** válasza:
99%
Hát ebből nem fogsz jól kijönni az biztos.
2023. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/117 anonim ***** válasza:
80%

Belezavarodtál a kamudba.

Először az, hogy a férfi feleségül vegye a nővéredet az csupán "nem lenne a legjobb lépés", tehát még nem egy abszolút ellehetetlenült dologként említed azt a verziót, majd később azt mondod, hogy ti titkolózás és egyebek nélkül akartok egy esélyt adni magatoknak. Jól írta már vki, ellentmondás.

2023. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/117 anonim ***** válasza:
96%
Minden egyes percben, amit úgy töltesz el, hogy hagyod, hogy a nővéred tudatlanul éljen ebben a rendkívül megalázó helyzetben, újra és újra elárulod őt. Én ezért lennék mérhetetlenül csalódott benned. A félrekefélés egy dolog. De hogy a háta mögött közös életet tervezgetsz a fickóval, míg a nővéred azt hiszi, minden rendben és megtalálta élete párját... el sem tudok képzelni ennél aljasabb árulást.
2023. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/117 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaha is szoros és összetartó családban lettél volna anyuci-apuci terelgetni való pici lánya, a történet így alakult volna:

Első lépésként rohanva figyelmeztetted volna a nővéredet, Gizus vigyázz, ez a Gazsi úgy nézeget rám, pedig ha a saját édestestvéreddel ilyen, milyen lehet mással.

Második lépésként anyu, apu, beszéljetek a Gizussal, a Gazsi félrenézeget még családon belül is.

Te is tudod, és remélem, csak unaloműzőnek írtad a kérdésedet. :)

2023. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!