Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 A kérdező kommentje:
Én magam is egészségesen eszem,és egyszerűen nem értem,hogy nem talál semmilyen élvezetet az evésben.Rossz nézni.Hangsúlyozom,nem kap kaja helyett édességet,inkább egy villa ennivalót és valóban elveszem,nem bírom nézni a kurkászását.Minden másban együttműködő,hallgat az értelmes beszédre,szófogadó,nem hisztis.
2014. márc. 10. 13:31
 12/88 anonim ***** válasza:
15%
Vidd el pszichiáterhez, az majd telenyomja minden gyógyszerrel amitől enni fog!
2014. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
51%
Eltiltod a tv-zéstől, és addig nem állhat fel az asztaltól amíg meg nem eszi, ha kell akkor ez 5órán át tart. Ezt próbáltad már?
2014. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
62%
A húgom hasonló volt, anyu azzal "fenyegette", hogy kórházba kell majd mennie, adnak neki hatalmas szurit, tömik majd bele a kaját, és nem fogja őket érdekelni, mit szeret és mit nem.
2014. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó..részben igazad van...

Én is a vegyes étrend híve vagyok, ezt tanultam, ezt is tanítom ( ehhez kapcsolódik a szakmám;))


De van olyan ember akinek beválik és jobb egészsége lesz tőle, de a legtöben idiota módon csinálják, nem veszik észre a szervezet jelzéseit, lásd a ismerősöd..


Másrészt egy 7 éves gyerek esetében erősen ellenezném a hús elhagyását, viszont tudok olyat akiből kijön, és gyomorgörcse lesz a hústól (vörös, és fehér egyaránt)orvosilag megmagyarázhatatlan okokból .. Úgy, hogy az illető nem undorodik, sőt szívesen enné a húst...


De a kérdés szempontjából ez most lényegtelen, a baj forrása más..


Szerintem is igaz, hogy ő most prőbálgatja a dominanciáját.."akkor is neki lesz igaza"

2014. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
86%
lehet h.lye ötlet, de ha ételből formázol neki valami formát? pl vmi állatot vagy ilyesmi az sem hatja meg?
2014. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
96%
16-os vagyok a válaszom a 10-esnek szántam...csak nem gondoltam h pogy ennyire pörög a topik;)
2014. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de 2 éve tart ez, azt írod. Ezalatt mit evett?
2014. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
16%
Vagy ha esetleg térden állva könyörögnél neki!?
2014. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
96%

Jaj, milyen nevelő szülőkről meg állami gondozásról beszéltek?? Nincs itt semmi extra nagy probléma, csak annyi, hogy eddig a család következetlen és túl engedékeny volt az étkezésekkel kapcsolatos hozzáállásban. Minden gyerek feszegeti a határokat és a szülei idegeit, a szülőkön múlik hogy hogy kezelik ezt.

Én azt javaslom ne csináljatok nagy faksznit az étkezésekből, legyen ez egy teljesen normális, napi rutin tevékenység. Ha belül ideges is vagy, ne hagyd hogy a gyerek ezt lássa, erőltess nyugalmat magadra. Üljetek le enni az asztalhoz, szedd ki neki az ételt. Ha csak egy villával eszik akkor annyi, vedd el előle, de ne adj neki mást. Egye ugyanazt amit mindenki más. Ha szépen eszik, akkor dicsérjétek meg, legyen neki pozitív élmény ha rendesen eszik. A hóbortokat, szeszélyeket ne vegyétek figyelembe, ha nem törődtök vele akkor látja a gyerek hogy nem ér célt velük és felhagy ezekkel előbb-utóbb.

Nagyon fontos még hogy a családdal beszéljétek át alaposan a dolgot, mert kell a támogatásuk. Te hiába csinálod jól, ha a család többi tagja ellened dolgozik. A férjeddel minimum egyetértésre kell jutnotok és következetesen cselekedni. Ha a nagyszülők ebben nem partnerek, hát akkor istenem, addig nem lesznek közös étkezések a nagyszülőkkel amíg nem rendeződik a helyzet.

Ne feledd, a gyereked még nagyon kicsi, ha már most az van amit Ő akar akkor később teljesen kicsúszik majd az irányítás a kezeid közül, nem csak az evés terén.

2014. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!