Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt ilyen "korszaka" 8 évesen ki találta hogy csak zöldséget és gyümölcsöt fog enni. Ő majdnem minden nap járt edzésre is nagyon féltem hogy össze esik. Mondtam neki hogy vagy megeszi a húst vagy be fektetem a korházba és majd kap sok szurit. Ez bevált. Elötte mindent próbáltam (addig nem állsz fel az asztaltól, addig nem nézheted a tv-t... Stb.) még a kedvencét is főztem neki (sajtos husi) korházi fenyegetés után elvittem mekibe hátha... (ott is a kedvence a csibe burger) és azt már megette természetesen :)) Azóta már 11 éves és ugyanúgy szereti a húst mint bárki. :)
2014. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
47%

Tisztelem a türelmed és kitartásod. Én biztosan felpofoztam volna a helyedben.


Párom kisfia -nekem mostohafiam - is ezt játszotta egy időben. Otthon tömték chipssel, pizzával, ami a fogára való volt. Reggelire virsli, ebédre szendvics, vacsira virsli. Virslit akart enni virslivel.


Párom simán beadta volna a derekát, hogy egyen azt a gyerek amit szeretne (3 éves kora óta vagyunk együtt, most lesz 6).

Én pedig mondtam, hogy nem. Ez nem így működik, ez nem kívánság műsor. Majd ha milliárdosok leszünk, akkor esetleg. Ha nem akarta megenni amit elétettünk, nem evett. Nem zavart, mert a sok nassolnivalótól eléggé duci...

Pár napig ment, hogy nem akart enni, csak 1-2 falatot. Mondtam, hogy oké majd ha hazamegy eszik. Pénteken és szombaton ment a duzzogás... (nem mentünk játszótérre, este 7kor fürdés és alvás, napközben játszott egyedül a szobájában.) Vasárnap már nagyon éhes volt, kénytelen volt megenni amit eléraktunk.

Se a péksüteményt, se a palacsintát, se az ilyen édesebb ételeket nem ette meg.. Levest se, mert se a répát se a borsót nem szereti...megszerette.

Kedvem lett volna felpofozni egy-egy hiszti alkalmával. De nem nyúltam egy ujjal sem hozzá, és elértem a célom.


Unokahúgom sem túl nagy-evő. Kórházba is került több napra, mert nem evett.


Szerintem sétálj be a gyerekkel a kórházba, mondd meg neki, hogy akkor most itt hagyod pár napra, majd lenyomnak a torkán egy csövet, és tölcsérrel töltik bele a kaját. És ha majd hízik, akkor hazahozod.

Drasztikus, de egy próbát megér.

2014. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 A kérdező kommentje:

Nem akarom hízlalni,csak azt szeretném,ha nem lenne minden étkezés egy haláltusa neki,mert nem kíván semmit. A családom nem igazán pártoskodik,csak nekik is elegük van egy kicsit abból,hogy balhéba torkollik minden étkezés.Vannak napok,mikor nem érdekel,kínlódik,elveszem a tányért és nem veszünk össze.:)Nagyon sajnálom őt is.Már arra is gondoltam,hogy több dagi gyerek is van az oviba,és csúfolják őket a többiek és nem szeretne elhízni.Nem válaszolt rá,mikor kérdeztem.

Jó hír,elkezdtem a kadét étkeztetést.A tízórai egy kifli volt ma,annak a felét megette.Ebédet nem kért az oviban,kitették,de bele sem túrt.Uzsit nem kért,edzés után sem volt éhes,de veszekedés után hajlandó volt meginni egy nagy pohár gyümikből,répából álló turmixot.Bent is maradt.Kíváncsi vagyok,megéhezik -e reggelre.Köszönöm,hogy próbáltok segíteni.

2014. márc. 10. 21:18
 74/88 anonim válasza:
46%
Hát, azért a gyerekemet én nem fenyegetném a kórházzal...
2014. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy bevált xD ilyenről sem hallottam még korházzal fenyegetni?! :D xD
2014. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
21:01 én is ezt csinálnám (utolsó pár mondat)
2014. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
Azért elég gáz lenne, ha hétévesen a nemlétező alakját féltené.
2014. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
Úristen, kórházzal meg szurival fenyegetni? Már attól tiszta ideg lesz szegény ha a kajára gondol, jó lehet így enni. Tömjük bele, fenyegessük, ijesszük halálra, pofozzuk aztán majd csak megeszi az a hülyegyerek.. Milyen emberek vannak itt.. Ne foglalkozz a hisztijével, az van, amit elé raksz, ha éhes megeszi, ha nem, nem. Lehet csak annyi a baja, hogy szeretne annyi önállóságot, hogy eldönthesse, hogy enni akar-e, vagy nem, ő is egy kis ember már valamennyi önállósággal. Ne csinálj belőle jelentet, vedd teljesen természetesnek, hogy jó, hát ha nem éhes, akkor nem eszik. Zsarolni semmiképp se engedd magad, mert most azt csinálja.
2014. márc. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
Csak a 3. Oldalig olvastam, meg a bevezetőt, de szerintem lelki okra vezethető anorexia, keress szake
2014. márc. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
93%

Szakembert, pszichológust, gasztroenterológust, a te hozzáállásod, türelmetlenséged is fokozhatja, a családtagok egyet nem értése a helyzettel, a gyerek megérzi a légkört.

Csak nem paleós vagy? Miért zavarna a diós grizes stb tészta? Bolti vacaknál, virslinél jobb.

2014. márc. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!