Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező...ahogy olvasom az egeszet oldalról oldalra nagyobb a baj mint gondolnád..


7 éves, és 7 évesen minden egyes ézkezes, vita stressz balhé..

Szerinted a kisfiad milyen érzelmet köt az étkezéshez?

Szeribted ő akarja azokat az érzéseket és szituációkat..?

Nem

Ha nem akarja akkor mit fog tenni?

Nem, nem enni, mert gyerek, nem így " rakták össze", hanem megprőbálja elkerülni a szituációt, tehát nem eszik.

Ez később is gond..

( egy egyszerűbbde nem súlyos példa: amikor még nem tudtam beszélni, és sírtam, a szüleim nem tudták mi bajom van...jött a viztos éhes verzió..teletömtek... Most az van, hogy stresszhelyzetben evésslényszem van...nem erősen... De ha izgulok akkor csak az segít ha valami van a számban gyomromban..ez egy reflex...jelelnleg egy másfajta reflexet erősítesz benne)


Nem vagyok vele tisztában, hogy egy 6-7 éves ovodás tudása mennyi, mert van olyan 8 éves ismerősöm, aki szerint " kazánok" vannak a hasunkban..mint ahogy a mesében magyarázták " egyszer volt, hol nem volt az ember.." Ben, de van olyan 6 éves pesztráltam, aki lazán elmondja az étel útját a szájüregtől..a gyomron patkóbelen át, a végtermékig.. És a legszebb,mhogy látszólag érti is, hogy hogyan működik..


Tehát ha nem tudja elmagyaráznám, hogy hogyan történik, miért kell, hogyan lesz belőle energia..

Milyen az, aki túl sokat eszik, és nem mozog, de milyen az, amikor valaki semmit


Szerintem is ez már a fiadnál az anorexia vagy annak határát súrolja... Gye az anorexia mint evészavar nem csak azt takarja, hogy ha alaki vékony akar lenni..


Te egyedül ezt a problémát nem fogod tudni orvosolni, ha a családod nem áll melletted, a család nem látja a probléma valódiságát, csak azt, hogy miért kell megint vitázni.

Nekik is szükségük lenen a visszacsatolásra, hogy igenis baj van...


Azt mondod nek akarod hogy kövér legyen..ez a mondat így a 12,6 os bmi je után megütotte a szemem....ez a gyerek a kórosan sovány alatt van, már fel sem tüntetik a tablázatban..

Első körben mindenképpen főzd neki azt amit megeszik..

Spenót..répa...plusz nem emlekszem miket soroltál..

Dúsítsd burkonyávql, ha tudod trükközve belepépesített csirkemellel..

Tenyleg híznia kell, ami nem azt jelenti,mhogybhájat kell növesztenie, hanem izmot...ekkora súllyal az állőképessége és az erőnléte a béka segge alatt lehet..

Nincs egy sportoló vagy színész példaképe..azzal is meg lehetne fogni...


Én biztosan segítséget kértem volna már..

Az orvos mit mond?

Az oké, hogy nem akarod gyógyszerrel tömni, de van amikor nincs más megoldás, plusz a b vitamin és magnézium komplexut azt nem is mondanám gyógyszernek, persze jobb lenne ha étellel vinné be, de ugye ez ördögi kör..

2014. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 A kérdező kommentje:
Egyezséget kötöttünk.Ha nincs evés,hogy legyen energia,akkor nincs edzés,nincs mese.Óvoda előtt reggelizett,kíváncsi vagyok az ebédre. Nem paleózom,de előnyben részesítem a húst.Mellette sok főzeléket,levest,gabonát,zöldséget készítek.Nem főzök rosszul,igyekszem változatosan étkezni.A gyerekorvos szerint nem alultáplált és valóban vannak nála sokkal vékonyabb gyerekek,csak nekem nagyon szokatlan,mert egy jó evő,dundi kisgyerek volt.Bármit elé rakhattam.
2014. márc. 11. 11:10
 83/88 A kérdező kommentje:
Tisztában van vele,hogy miért kell enni,így lesz nagy és erős,tudja,hogy szüksége van a tápanyagra.Ezt már körbejártuk.Úgy látszik tényleg ennyi a táplálék igénye. Mind fizikailag,mind szellemileg terhelhető. 3 éves kora óta nem igényli az alvást délután,este is nyugodt,nem kínozza a fáradtság,sosem panaszkodik és nem látom elfáradva.Ami tényleg furcsa benne,hogy havonta egyszer mondja,hogy éhes.Nem is lenne képes napi 5* enni.
2014. márc. 11. 11:16
 84/88 anonim ***** válasza:
0%

Azt kell neki mondani, hogy ha nem eszik, akkor mentek a kórházba és a doktorbácsi jól megszúrja és infúzión kapja a kaját. Aztán el is kell vinni, lehet egy-két ilyen infúziózás után meggondolná magát.


Az nem állapot, hogy egy gyerek nem eszik.

2014. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
#84 nincs gyereked mi? ... orvossal rémisztgetni egy gyereket elég eszement ötlet
2014. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
91%
84-es te nem vagy százas, remélem, nincs gyereked. Maximum annyit érnél el vele hogy a gyomoridegtől még annyit sem bírna enni, mint eddig, pluszban rettegne az orvosoktól, nem bízna a szüleiben. Mielőtt tanácsod adsz valakinek gondolkozz már könyörgöm..
2014. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:

NEM engedném, hogy édességeken éljen, vagy azt, hogy ő döntse el hétévesen, hogy mit akar enni.

Amit főzök, azt egye. Ha nem eszi meg, korgó gyomorral fog aludni menni.

Az óvodában dettó. Ha nem eszi meg az ebédet, akkor nem kap mást.

Gyerek éhen még nem halt így, egy idő után meg fogja enni.


Egyszerűen tedd elé az ételt, és egyetek. Az étkezésről ne essen szó, minden másról beszéljetek. Ha elkezd hisztizni, akkor ne figyeljetek rá, ne legyetek közönség neki. Megunja egy idő múlva, és elkezd enni.

2014. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 A kérdező kommentje:
Meggyőztem,végre eszeget.23 kg.:)Csirkét,májat,és nagyjából minden zöldséget,gyümit.
2014. máj. 24. 20:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!