Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
95%

Kolléganőmnek volt hasonló a kisfia nála is vashiányt állapítottak meg.

Nekem nincs gyerekem, úgyhogy abszolút a sötétbe tapogatózók. Szerintem érdemes lenne kipróbálni néhány újabba receptet. Persze anyagi lehetőségtől is függ, de lehetne kísérletezni a kajákkal (külföldi konyhák fogásait, pl vagy ha sütit akarsz csinálni, akkor pl joghurttorta, olyasmiket ami új és szokatlan, gyümölcsből is füge vagy mangó, avokádó, licsi pár darab nem olyan drága és lehet kedve lesz megkóstolni) persze nem biztos hogy ez nyerő lesz a gyereknél de lehet egy próbát megérne, a másik hogy talán stersszeli hogy asztalhoz kell ülni és kezdődik a könyörgés hogy ő egyen. Talán ki lehetne próbálni hogy nem a megszokott időpontban egy tál gyümölcsöt (felvágva), vagy melegszendvicset odavinni neki az asztalához amikor épp Tv-t néz vagy gépezik. Nem garanca rá hogy meg is eszi csak lehet ha egyedül van és azt látja hogy nem múlik rajta semmi elrágcsálja (én így csináltam anno a káposztalevéllel).

Vagy kipróbálhatod hogy elé raksz egy képes receptkönyvet hogy mondja meg ő mit szeretne enni, esetleg együtt elkészíteni de ez se garancia semmire.

2014. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:

30-50


tudom, hogy nem te írtad.. csak annak kapcsán írtam le velem hogy volt.:)

anyukám sem előtte sem utána nem vert meg, itt isa kétségbeeesés és a tehetetlenség okán.

bezsélgetett vele, próbált rávenni hogy egyek..

apróra vágta..stb de úgy konkrétan vissza is jött, annyira nem esett jól... ő is tudta hogy meg nem tömhet..aztán ugye makacsabb is voltam az átlag gyereknél...próbálkoztam a hisztivel is (hányásig persze), ott volt anyukámnak a kisöcsém akivel gyesen volt..

kicsit kiidegelte anyut is az egész, hiszen tudta, hogy annyi étel amit eszem nem elég egy fejlődő szervezetnek, aggódott..

Amúgy most felnőttként átbeszéltük, hogy egyáltalán nem volt célravezető amit csinált, mert eljutottam oda, hogyha éhes lettem volna sem ettem volna...mert ilyen kis dacos voltam..(ha valamit akarok a mai napig képes vagyok a végletekig menni)


de egy 7 éves gyerek már ne egy 5,5, 6 éves, mint én voltam..(ekkora korban számít az az 1-1,5 év.


amúgy én tuti kikérném z ovi és az ovipszichológus véleményét..tudnak érdekes módszereket, hiszen több tapasztalatuk van mint egy szülőnek

2014. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ételundora van? Volt osztálytársamat általánosban 5 évig csodáltuk, mert soha nem evett semmit az iskolában, reggel 8-tól du. 4-ig bent voltunk. Anyja állítása szerint otthon is alig evett valamit. Évek múltával derítette ki a pszichiáter, hogy ételundora van. Gyerekorvos nem vett észre semmit, a szülőket hibáztatta, hogy nem következetesek.
2014. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
67%
Ételundor? Ugye tudod, hogy ez nem sokat jelent? Nekem pl. rakott krumpli undorom van... de ételundor? És akinek az van, az megdöglik, mert nem eszik?
2014. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:

Oké, hogy ételundor, de azért csak túlélte valahogy... szóval valamennyit csak evett.

Kérdező konkrétan mik azok az ételek amiket megeszik a gyerek. Fel tudod sorolni?

2014. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
90%
Azt írod, hogy anyukád meg a férjed a gyerek pártján állnak. Nem lehet, hogy egyikük ad neki sunyiba édességet vagy olyan kaját amit szeret, miután tőled nem kapott? Az utolsó megjegyzésedhez pedig: a kisfiad nem hogy nem lesz kövér, de már az erősen sovány kategóriában sincs benne. Az legalább olyan rossz, ha nem rosszabb, mintha túlsúlyos lenne.
2014. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:

"Már nem kicsi,nem uralkodhatok felette."


Ez azután a modern nevelés!

Egy 7 éves gyerek uralkodik a tehetetlen anyján.

Remélhetőleg nem egy néhány évtizeddel ezelőtt született, hasonlóan viselkedő (német) gyereknek a reinkarnációja?!

2014. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
95%
Ha te idegbeteg modjára dühöngsz a gyerek is ilyen lesz mert lelki gátakat ültetsz belé ha te nem bírod magad kontrolálni ettese egy másik családtag a gyereket, semi mást nem kell csinálni csak kiéheztetni a gyereket, hiszti, könyörgés, nasik nélkül elöbb utobb megéhezik és megeszi ami elötte van csak idő kell hozá hid el.
2014. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz dió mikor a gyerek nem akar enni vagy nagyon válogatós. Az enyém az utóbbiak táborába tartozik. Csak a tésztafélék, szintén az édes kaják, rántott hús, pár kaja és ennyi. Főzelék, leves csak zöldség nélkül. Komolyan 7 napból 5-ször "rosszat" főzök. Mindent bűzlöget. Eleinte még kentem a kenyeret neki, próbáltam a kedvében járni. Ma már nem. Édes kislányom, tetszik nem tetszik, ez van. Ha nem eszel ezt akkor nincs más. Igy is túlsúlyos lett az utóbbi 3 évben. Most lesz 11 éves. Igy ha nem is eszik, akkor sincs gond, legalább attól már nem hizik. Borzasztó nehéz rávenni egy gyereket arra hogy mit egyen ha nem akarja. Türelem kell az biztos, és nem szabad valóban hagyni hogy fejedre nőjön. Barátnőm lánya szintén 11 éves és 25 kiló (talán ha van). Borzasztó sovány. Ő pedig tipikusan őrületbe kergető, semmi kaja, de édesség jöhet.
2014. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék mondani, az én időmbe ha nem evett a gyerek akkor B-vitamint kapott injekcióba. Ma nincs ilyen? A múltkor a neurológ nekem is valami ilyen komplexot irt fel és felhiztam 6 kg-ot..
2014. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!