Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értem, hogy hogyan tud mindig édességet enni, ha ovis? Ő nem tudja magának megvenni, szóval azt eszi, amit ti vesztek neki, amit ti adtok neki.

Szerintem, ha éhes lesz, akkor fog enni. Persze nem muszáj minden zöldséget megennie, vagy mindegyik fajta gyümölcsöt szeretnie, de valamelyiket csak szereti. Illetve ha régebben megette, szerette, akkor most is meg tudná enni, csak nem akarja.

Nálunk ez volt a módszer: addig nem állsz fel az asztaltól, amíg nem eszel.

Erre kétféle reakció van. Eszik egy idő után. Nem eszi meg semennyi idő után sem. A második esetben valószínűleg tényleg nem tudja megenni, nem szereti. Az első esetben csak "hiszti" volt a nem evés.

Ha viszont mindennel így van, hogy nem eszik, akkor orvosi segítséget kérnék.

Én magam is nagyon válogatós voltam, de mindenfajta ételből voltak kedvenceim és azokat ettem normálisan. De olyan nem volt, hogy csak édességet eszem vagy csak gyümölcsöt.

2014. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 A kérdező kommentje:

Krumplipürét gyurmázni nem áll szándékomban,szeptembertől iskolaotthon,fél 8-tól 16.00-ig suli.Korábban jobban bele tudtam diktálni az ételt,bár sosem evett sokat.Már nem kicsi,nem uralkodhatok felette.Karácsonykor az ünnepi menüt is kipakolta,mert belelkönyörögtem.Sajnos nem vezet nála semmire.


Köszönöm a válaszokat,bár úgy érzem mindent megtettem nem tudom megváltoztatni.A gyerekorvos azt mondja majd javul,gyógyszert nem szeretnék neki adni.

2014. márc. 10. 13:48
 23/88 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó! Nem szabad "alábecsülni" a gyereket! Nálunk "az addig nem állsz fel az asztaltól amíg meg nem eszed" stratégia nem működött. Annyira akaratos volt, hogy inkább ott ült fél napig, de csak azért se ette meg. A büntetések nem értek célt, a pozitív megerősítés, kisebb jutalmazás, dícséret, ha evett sokkal inkább. Na meg az, hogy a hisztiket nem vettük figyelembe, nem engedtük neki.
2014. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 A kérdező kommentje:
Nem édességre gondolok,hanem tipikus felesleges édes ételekre.Diós tészta,guba,grízes tészta,palacsinta és társai.Az korlátlanul menne,de azt nem adhatom neki rendszeresen,az nem étel.
2014. márc. 10. 13:52
 25/88 anonim ***** válasza:
96%
7 éves. Uralkodhatsz felette.
2014. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
94%
20-as vagyok! Pedig muszáj türelmesnek lenned, rászánnod az időt a dologra. Muszáj azt éreznie a gyereknek, hogy Te vagy a főnök, nem Ő diktál. A türelem, a pozitív hozzáállás és az idő meghozza a gyümölcsét.
2014. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
95%
Palacsintában nem enné meg a zöldséget?
2014. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy szervi probléma áll a dolog mögött?
2014. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy tényleg nem szeret enni...Ezt elfogadjam? Balhézzak vele? Erőszakoskodjam? Vagy adjam neki a túróstésztát cukorral,csak hogy egyen?Nem tudom.Nem látom a végét.
2014. márc. 10. 13:54
 30/88 anonim ***** válasza:
96%

23-as

Ez nem alábecsülés. Persze, hogy képes ott ülni egész nap. Ez én is megcsináltam még gyerekkoromban :)

De egy idő után enni fog, ha éhes és ha tényleg nem azért nem eszik, mert undorodik attól az ételtől. És ez nem büntetés. Közben beszélgetni kell vele, el kell magyarázni, hogy miért kell enni, mit kell enni, mi miért jó.

2014. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!