Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig toleráljam, hogy a...

Meddig toleráljam, hogy a gyerekem egyszer úgynevezett vegetáriánus, majd nem eszi a gyümölcsöt, nem szereti a zöldséget és nagyjából semmit sem, csak édességet enne?

Figyelt kérdés
Annyira már nem kicsi a hét évével,hogy erőszakoskodjam rajta,de annyira nem nagy,hogy eltűrjem a hóbortjait.Hót sovány,minden étkezés egy gyomorideg,elegem van belőle.Érik bennem az elhatározás,hogy kikap.Már a kurwa almát is sajnálja megenni,mert sajnálja.Anyámmal folyton vitázok,mert mindig vigasztalja,ha éppen étkezés közben szólongatom,hogy egyen,a férjem meg leidegbetegez.Én nem vagyok hajlandó beadni a derekam,ha nem szereti az egészséges kajákat,akkor egyen pl tejbegrízt,hogy legyen szegénynek valami a hasába...Ma volt ovis befizetés,6800 ft-ot fizettem a kajáért és nem eszik meg SEMMIT.Már az óvónőkkel sem balhézhatok,mert én sem tudom megoldani..
2014. márc. 10. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
21%
Ha sajnálja az ételt megpróbálhatod, hogy egy csomó ételt kidobálsz előtte a szemétbe vagy kiöntessz a klotyóba.
2014. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy engem nagymamám akart mindig tömni. Tiszta dagadt voltam már, neki meg az volt a rögeszméje, hogy milyen sovány vagyok.
2014. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 A kérdező kommentje:
Évvesztes,későn kezdett beszélni. Szerintetek azt a pár ételt,amit szeret adjam neki vetésforgóba?(spenót,alma-répa reszelve,rántotta) Ennyi.A Chipset sem szereti és kólát sem kér soha.
2014. márc. 10. 14:22
 54/88 anonim ***** válasza:
97%

a kisebbik fiam hasonló ... egyszerűen utál enni (persze, a csoki menne)


az hagyján, de én gyerekkoromban összeestem az utcán, mert annyira nem ettem ... apám vitt be egy ismerőséhez, és hozott hirtelen valami habos sütiket ... igazából azokat sem nagyon akartam, de muszáj volt ... amikor kényszerítettek, hogy egyem az ebédet ügyesen kihánytam két kanál után ... ma 190 centi és 100 kiló vagyok :)


ja és fogalmam sincs, hogy gyerekkoromban miért nem szerettem enni

2014. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
93%
igen, azt add neki amit szeret (mert jut eszembe, palacsintára mindig vevő voltam :))
2014. márc. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 A kérdező kommentje:
[link] 12,6 a Bmi-je.Nem szeretném,hogy kövér legyen.
2014. márc. 10. 14:25
 57/88 anonim ***** válasza:
90%
kiskoromban én sem ettem, aztán elkezdtem sportolni és utána megjött az étvágyam
2014. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igyekszem hasznosítani őket!Megírom,ha van változás.
2014. márc. 10. 14:26
 59/88 anonim ***** válasza:
96%
Spenót,alma-répa reszelve,rántotta nem is olyan vészes összeállítás. Ha mást nem eszik meg kiegészítheted valami multivitaminnal.
2014. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
97%

Ez jó ötlet, hogy azt adni neki, amit szeret a normális kaják közül. Nem kell nagyon foglalkozni vele, úgy értem, hogy nem kell mondogatni, hogy egyél, még egyél, stb. Csak odaadod neki és aztán vagy eszik vagy nem.

Lehet, hogy a sok nyaggatás is stresszeli már. Vagy a nyaggatások miatt direkt megmakacsolja magát.

Valahogy úgy kéne kezelni, hogy az evés nem egy központi téma, csak a mindennapi élet normális velejárója. Aztán ha rendszeresen eszi a normális ételek közül, amit szeret, lehet hogy időnként kíváncsi lesz másra is, amit ti esztek előtte és kérni fog belőle, hogy megkóstolhassa. Úgyhogy ti egyetek mindig vele normális kaját és talán az felkelti a kíváncsiságát egy idő után. És persze időnként lehet édeset is enni (tejbegríz, tészták).

2014. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!