Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
 141/177 anonim ***** válasza:
0%
nem, nem hiszem, hogy abnormális. ez is a természet része, én elfogadom ennek. a késztetés hiányának is van létjogosultsága egy rendszeren belül. ha valaki ezzel meg tud barátkozni, az az ő dolga, én nem ítélem el egyáltalán, viszont örülök, hogy nem vagyok a helyében.
2014. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/177 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező (#80) "és szerinted mi a külömség a 17 és a 30 éves között? TE nagyon okos!!"

Felteszem, a külöNBségre gondoltál.... de így sem találok, mindkét esetben az illető kerül egy általában nehéz döntés elé, hogy az általa két rossznak tartott dolog közül melyik a kisebbik rossz. Talán annyi mégis, hogy 30 évesen már nagyobb élettapasztalattal könnyebb dönteni...

Mellesleg meg - ha a kérdésed nem egy magzatvédős kamu a paleokonzi nézetek hangoztatására, amit pedig sanszosnak tartok - akkor egy ilyen helyzetben a te dolgod annyi, hogy elmondd a lányodnak őszintén a véleményed az előtte álló utakról és lehetőségekről, és arról főként, hogy melyik döntés esetén miben tudod segíteni - a végső döntést meg neki kell meghozni - lehetőleg a párjával közösen. (na ez sem lenne más 30 évesen, akkor is ez a kotta kb)

Te javasolhatsz, tanácsolhatsz, támogathatsz - ez jog és kötelesség egyben - de nem kényszerítheted semmire, nem dönthetsz helyettük, a fejük felett.

(és nem, már a mi gimis éveinkben - szóval a múlt évezredben - is igencsak megmosolyogtuk azt az 1-2 embert, aki "majd csak az érettségi bizonyítvánnyal" - és nagyon nem szeretnék egy olyan világot, ahol visszafordul az idő kereke vagy 100 évet, ahogy reményeim szerint a többség se, Európában a tök általános a mienkhez hasonló szexuális beleegyezési korhatár - ez nem az USA Biblia-övi része - és nem, az én gyerekeim sem vártak 18 éves korukig)

2014. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/177 anonim ***** válasza:
70%
Én se nézek le senkit, de hálát rebegek, amiért nem az "utódlásban" látom az életem értelmét, és nem egy ártatlan gyereket nevezek ki boldogság-felelősömnek.
2014. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/177 anonim ***** válasza:
92%

én 3 lányt ismerek , akik tizenévesen szultek.már mindegyik szétmenet az akkori párjával.

ket lány gyereket a nagyszulok nevelik,mert ok inkábbb csavarognak, barátokkal lógnak, hisz meg csak huszonévesek,érheto.emelett nem rossz emberek , szeretik a gyerekekuket, de inkább dicsekednek veluk, képeket mutogatnak, meselnek roluk, de egyáltalán nem nevelik, sztem nem is tudják hogy kell.nem érdekli az a része oket.


a harmadik csaj egyedul lakik, egyedul neveli gyereket, apuka támogatja oket anyagilag.semmi turelme nincs a gyerekhez, inkább mindent ráhagy, csak nehogy hisztizzen...sorba viszi fel a pasikat magához és mutatja be a gyerekének.


szoval nem tudom milyen a lányod, írod jo gyerek, de akkor is gyerek, ritka az amikor tizenéves lány feleloségteljesen tudja NEVELNI a gyereket és nem ugy van vele, hogy majd anyu besegít, meg majd anyura hagyom.

ha megtartja, nehéz lesz és FEL KELL NONIE !

mindenképp nehéz dontés ez , akármit is választ.valoszinu mindenkepp serulni fog.

2014. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/177 anonim ***** válasza:
75%

Leragadtam annál a válaszolónál, aki azt javasolja, hogy "óvszert, spermaölőt, fogamzásgátlót is szedj az ORGAZMUSIGÉNYED miatt"

Orgazmusigényed...

Neki nem sok juthat az orgazmusból, ha ezt ilyen undorodva, majdnem gyűlölködve vágja ide :'D A normális emberek szexelnek, nyugodj bele. Aztán lehet valaki olyan peches, hogy az első alkalommal teherbe esik... akár védekezés mellett is. (pl én megszakítással védekezem, soha nem estem teherbe, 28 éves vagyok, én meg így jártam).

Ha 17 évesen teherbe estem volna, akkor az abortuszt választottam volna...

2014. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/177 anonim ***** válasza:
66%

Ja, attól az "orgazmusigényes" dumától én is dobtam egy hátast - nem is áltam meg, hogy ne írjak rá egy privátot...

Tiszta középkor, úgy tűnik egyesek képtelenek tudomásul venni, hogy ma az ember átlagban a szexuális élete 97%-t az "orgazmusigénye" miatt éli, és csak mintegy 3%-ban utódnemzési célból, szóval a szex elsődleges célja jó ideje a kölcsönös örömszerzés, és nem a szaporodás...

Ugye muszáj ezt szerinte mindenképp tönkretenni túlparázással, meg 77 féle mesterséges machinálással... nehogy már jó merészeljen lenni az illetőknek...

Elképesztő....

2014. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/177 anonim ***** válasza:
59%

Ja, ő az aki szerint a szex azt jelenti, hogy szétteszed a lábad. És nem is igazán érti, hogy miért szexel az, aki nem akar gyereket. Szegény...


Kérdező, én igazán sajnállak, hogy ennyire eszed magad.

Nálam sokkal egyszerűbb volna a megoldás. Gyerek megy abortuszra, utána tovább iskolába. Pont. Egy pillanatig nem fordulna meg a fejembe, hogy olyan döntésre beszéljem rá, ami sutba vághatja az egész életét, a jővőbeli terveit. És bizony az elveimet is másodlagosnak tekinteném, ha a gyerekem jövőjéről lenne szó.

De ez én vagyok, nyilván te másmilyen vagy és nem sokat segítettem a véleményemmel.


Viszont szeretnék két dolgot mondani.

Az egyik, hogy ne hibáztasd már magad, mert ez nem rólad szól. 17 évesek szexelnek akkor is, ha nem kapnak engedélyt rá. Ez már a korukkal jár. Nem kell ahhoz együtt aludni egyik vagy másik lakásában.

30 évvel ezelött anyám biztosan felképelt volna, ha eléállok, hogy a barátom aludjon nálunk. Aztán mégis megoldottuk. A tizenévesek minden korban ugyancsak kreatívak voltak, ha szexről volt szó.:)


A másik...A lányod nyilván tudja, hogy abortuszellenes vagy. Lehet, meg sem meri említeni ezt az opciót...

2014. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/177 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó! És ha mondjuk a lánynak egészséges anyai ösztönei annak, és egész életében magát hibáztatná, mert hagyta meghalni a babáját? Az nem tenné tönkre a jövőjét, a kapcsolatát a gyerekeivel, férjével stb? Lehet hogy nem így történne, de az is lehet, hogy igen. Nem lehet ez így kategorikusan kijelenteni, hogy mi a jó neki. Ha egyértelmű lenne, hogy mi a jó, akkor már törvénybe lenne iktatva. Valaki éretlen, és azzal teszi tönkre az életét, hoyg korán anya lesz, már viszont nem ilyen, és az anyja teszi tönkre az életét azzal, hogy abortuszra kényszeríti. Igenis számít a lány véleménye. Elsősorban az számít.
2014. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/177 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, de nem hiszek az egészséges anyai ösztönökben 17 évesen. Egy 17 éves lánynak a saját jövőjével kell törődnie, nem gyereket nevelnie. Be kell fejeznie a tanulmányait, iskoláját, jövőt kell építenie. Élnie kell az életét...aztán, ha megtalálta a társát, akivel hosszútávra tervezhet, akkor jöhet a gyerek. Ha akarja...

És, sajnálom, de nem hat meg ez a "meghalnihagytaababáját".

Nekem a saját gyerekem sorsa elöbbrevaló, mint egy meg nem született embrió.

2014. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/177 anonim ***** válasza:
41%
17 évesen nem lehetnek anyai ösztönök? tanultál te biológiát? mert biológiailag egy 17 éves érett az anyaságra, lehet, hogy lelkileg is. azt csak a XXI. század sulykolja, hogy előbb tanulni kell, meg karriert építeni, de a természet még nem állt át erre. a terhességtől megindul bizonyos hormonok termelése, és abban is feléledhetnek anyai ösztönök, akiben korábban nyoma sem volt ilyesminek. Ez nem hit kérdése. Az is lehet, hogy egy 17 éves alkalmatlan az anyaságra, de az is, hogy egész életében bánna egy abortuszt. de ezt ő jobban tudja nálad
2014. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!