Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/177 anonim ***** válasza:
83%

Akkor én ellenpélda vagyok.

Az én anyukám 16 éves volt. A szülei kényszerítették, hogy vetessen el engem. Nem tette, hanem átment apu szüleihez lakni, és mielőbb össze is házasodtak. Korán lettek szülők, apu is csak 17 volt, de vállaltak engem, és felneveltek. Becsülettel, szeretettel.

2014. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/177 anonim ***** válasza:
61%

110#, nagyon nem talaltad el. Nem volt abortuszom, csak nem tudok mit sajnalni egy 5 hetesen embrion.

Sorry.

2014. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/177 anonim ***** válasza:
40%
114: ilyen embernek is kell lenni :) annál értékesebb az, aki ismeri az élet értékét ;)
2014. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/177 anonim ***** válasza:
21%
112 lehet boldog eleted a paroddal es a gyerekeiddel csak akarni kell. Sok sikert hozza.
2014. nov. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/177 anonim ***** válasza:
93%

Korai szexuálisélet,és védekezés mellett létrejött terhességre is van példám...

15évesen gimnáziumban,sok új emberrel ismerkedtem meg,persze elkapott a szerelem,és azt hittem első,utolsó,örök.

"együtt" voltam a fiúval,kb 1hónapja,szájrapuszi,kézenfogvajárás,mikor megkérdezte nincs-e kedvem átmenni hozzá. persze átmentem suli után. nem voltak otthon a szülei(természetesen így tervezte).. beszélgettünk,megmutatta a lakást,a szobáját.. a szobájában az ágyat,üljek le,elkezdett simogatni..azon kaptam magam,hogy "csókolózunk",és már a bugyimat tépi.. mondtam neki,hogy kicsit lassítsunk..mondta,hogy oké,de azért levette a gatyáját.

Mikor megint elkapta egy ilyen "falás roham" leszorította a kezem,és már tette volna be GUMI NÉLKÜL! felkiáltottam,hogy mostmár elég,és hagyjon békén! felöltöztem,és hazamentem.. nem beszéltem vele többet.. hazamentem sírva,hogy én ezt nem így képzeltem el első alkalomnak,pláne nem 15évesen. Nem csak a kérdező lányának kell ám védekezni és őt minősíteni. A fiúcskáról nem esett szó,akié az a magzat..

a következő páromat,17évesen ismertem meg (szüzen),és 22éves koromig együtt voltunk.. mielőtt szakítottunk,előtte 1hónappal terhes maradtam tőle,mégpedg óvszer mellett.. sose volt szakadás,én mindig azt használtam,a gyógyszertől féltem,hogy később nem lehet gyerekem..

Nos.. mikor valaki azt írja,hogy védekezés mellett lett terhes,itt pedig azt írják rá,hogy ilyen nincs,hát felvilágosítanám az illetőket,hogy igenis van ilyen! még a védőnő se hitte el akinek mondtuk az akkori párommal,hogy óvszer mellett maradtam terhes. hazugnak hitt minket..

lényeg,hogy nem tartottam meg azt a babát,egyetemre jártam,szüleimmel nem beszéltem már kb 1éve,munkám volt ugyan,de összesen 4hónapnyi munkaviszony ált mögöttem,plusz pont akkor lett vége annak a kapcsolatomnak. azóta is bánom,és minden nov 1-jén gyertyát gyújtok a babáért..

A férjemmel van,hogy szóba jön az abortuszom,és ő azzal vígasztal,hogy ne bánjam a döntéseimet a múltban,mert minden visszavezethető a mostani életemre. Most nem lenne se ő,se a 35hetes baba a szívem alatt..

Kedves kérdező,ez a megtartom-nem tartom meg döntés egész egyszerűen szörnyű,kívánom,hogy jól döntsetek,még tanácsot se tudok adni!

2014. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/177 A kérdező kommentje:
112: nagyon sajnálom, h neked így alakult..
2014. nov. 19. 22:44
 117/177 anonim ***** válasza:
7%

"A férjemmel van,hogy szóba jön az abortuszom,és ő azzal vígasztal,hogy ne bánjam a döntéseimet a múltban,mert minden visszavezethető a mostani életemre. Most nem lenne se ő,se a 35hetes baba a szívem alatt.. "

A mostani férjed szóba sem állt volna veled, ha megtartod az előző babát? Szegény kicsike :(

2014. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/177 anonim ***** válasza:
87%

119* elmehetsz ahova gondolom :)

ha megtartom,nem megyek át másik helyre dolgozni,hanem otthon maradok GYESEN! és valószínűleg soha nem ismerkedünk meg. de kérdem én,miért engem savazol? Te biztos tökéletes vagy ;) puszi

2014. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/177 anonim ***** válasza:
88%
119-es. feltételezem arra gondolt, hogy akkor talán meg sem ismeri a mostani férjét.
2014. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/177 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes, van egy kiemelt kérdés, hogy mit szólnál, ha rajtakapnád a 17 éves fiadat, hogy szexel, és jóformán mindenki vállon veregetné.
2014. nov. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!