Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányom terhes lett,...

17 éves lányom terhes lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lányom terhes lett. Megengedtem h a barátja nálunk aludjon. Lányommal átbeszéltük a fogamzásgátlási módszereket, mégis teherben maradt. Ők esküdnek, h védekeztek. Kétségbe vagyok esve. Még iskolás, érettségire készül. Nem tudom mit tegyek: abortusz? a Gyerekem csak sír és sír. Mit tegyyek h ő se sérüljön de a jövője se vesszen el.

2014. nov. 19. 20:38
 151/177 anonim ***** válasza:
58%

Tanultam, képzeld el...

Ettől függetlenül keményen lebeszélném a tizenéves lányomat a gyerekszülésről. Sőt, ronda ember vagyok, de mit tegyek? nem vállalnám a zunokát....

Ha fel akarja nevelni, tegye azt, de ne az ém hátamon.

Én felneveltem egy gyereket, sosem kívántam többet.

2014. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/177 anonim ***** válasza:
20%
Rendben, ez a te bajod, de nem kéne ilyen tanácsokat osztogatnod másoknak, mert ők máshogy vannak összerakva, és más a jó nekik. Ezért egy ilyen kényes ügyben én sem merem kijelenteni, hogy mi a jó vagy mi a rossz, mert mindenkinek más a jó. Azt a lánynak kell tudnia, hogy mit viselne el könnyebben, nem kényszerítheted rá az akaratodat, és másnak kell se kéne. majd a család eldönti, hogy tudják-e vállalni, mi csak pro és kontra érveket tudunk felhozni.
2014. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/177 anonim válasza:
23%

Van olyan ismerősöm, aki 16 évesen szült és (ez nem minden esetben van így) nem szeri a gyerekét, aki mára már önállóan dolgozó nő, mert azzal vádolgatja, hogy tönkretette a gyerekkorát. Nincs meg köztük az az igazi anya lánya kapcsolat.

Persze ha te biztosítod neki a gyermekre való vigyázást, akkor ilyen nem fordulhat elő.


Olyan ismerősöm is van, aki 19 évesen esett teherbe, de kénytelen volt elvetetni, mert nem tudott volna tanulni tovább. Ez az illető később 25 éves korától 3 gyönyörű lánynak adott életet, a legkisebbik még most járja az ovit. :)

Nem bánta meg, jobb hogy akkor nem kellett ilyennel törődnie.



Azt mondanám, hogyha minden megvan ahhoz, hogy a gyermek szeretetben, boldogan éljen úgy hogy foglalkozva van vele, ismeri az anyját és az apuka is szívből szeretné és az ő szülei is támogatják, akkor ha így akarja meg lehet tartani.


Ha viszont valami hiányzik és kaparja a tudat, hogy gyerek, neki nem kell gyerek, meg fog könnyebbülni, ha abortuszra megy. Persze megviseli, de utána minden mint régen.

Viszont amikor 9-be mentem gimibe és vettem át a könyveket, akkor ott volt egy 12-es lány aki terhes volt (ő is a könyvekért jött) és szinte ragyogott. Boldog volt, sőt a ballagásáig meg is szült és az érettségit is letette.


Vannak példák és ellenpéldák, a ti esetetekben nem tudom mi a legjobb, de úgy kell dönteni, ami hozzátok a legközelebb áll.


Az is benne van viszont, hogy abortusz után lehet már nem lehet több gyermeke, mert ilyen is előfordult, de az esetek kb 1%-ában. Utána bánhatja. De ezt zárjuk ki, megfelelő szakember ezekhez biztos ért.


Én 18 vagyok, nagy lelki fájdalom lenne egy abortusz, de ha most egy gyerek a nyakamba csökkenne teljesen megváltoznék tőle, nem lennék ugyanaz, depresszióba is esnék, annyira nem akarom még.


Tanácstalan vagyok. A legtöbb amit tehetsz, hogy támogatod, (mert volt egy hasonló eset, ahol az anyuka elküldte a lányát, mert nem arra nevelte, hogy gyereket csináljon fiatalon, őt ne égesse) szereted körülvizsgálódsz még egy kicsit, orvost is meglátogattok és utána az apai részről is közösen döntötök.

2014. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/177 anonim ***** válasza:
24%

Nem osztogattam tanácsot, csak leírtam, én mit tennék.

Amúgy a kérdésfeltevő mintha tanácsot kért volna...."mittegyek" ez szerinted mi?

2014. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/177 anonim ***** válasza:
39%

#152, tudod, csak az a baj, hogy ilyen szitukban szerintem a fő ellenség a proaktív anyuka, aki mindenáron elemi kötelességének érzi, hogy a saját (akármilyen) álláspontját szugerálja a lányába, azzal a szent meggyőződéssel, hogy ezzel tesz jót.


Amikor anyós lánya terhes lett 17,5 évesen (igen, a párom, tőlem, tizensok évvel ezelőtt:)), soha el nem múló hálával gondolok rá, hogy mintegy evidenciaként kezelte, hogy ebben a kérdésben nekünk kell döntéseket hozni, és meg sem próbált befolyásolni egyikünket se, semmilyen irányba se... ott volt mellettünk, de nem szólt bele a döntésbe. Ebben etalon - bizony, az anyós:) - valahogy így kellene...

(nem is tudom, mi lett volna, ha egy ilyen kérdező-féle "jajj, miért engedtem, jajj, a lányom megnyomorodik, jajj picike lélek"-féle anyukával hoz össze a sors... bár vannak sejtéseim, pl. leordítottam volna a fejét, hogy térjen már a józan eszéhez és ne ajvékoljon még ő is - és pláne ne nyomjon semerre meg ne aktívkodjon...)

Na, csak hogy legyen egy álláspont a pár szemszögéből is:)

2014. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/177 anonim ***** válasza:
87%
155, szerencsére a kérdező nem ilyennek tűnik, úgy éreztem, hogy őt érdekli a lánya véleménye. Egyébként az nem derült ki számára, hogy végül mi lett a ti esetetekben, bár van egy sejtésem :)
2014. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/177 anonim ***** válasza:
59%
#156, az itt szereplő kérdésre adott válasznak nem része, de mert rákérdeztél: semmi, a sors lekezelte a problémát egy spontán AB - a szokásos, 2-3 hét késéssel erősebb vérzés - formájában. Voltaképp az egész ügy nem lett volna, ha a párom nem gimis tornaórán lett volna rosszul eleve, és az iskolaorvos nem méhen kívüli terhesség gyanújával küldi orvoshoz - ahol közlik, hogy nem "kívüli" az, hanem rendes grav. s. 5, okozva így egy heti családi dilemmát... azt a következő heti UH már üres petezsákot eredményezett... ha nincs ez, magunktól a 6. hét előtt biztos nem foglalkoztunk volna vele, addig ugye "bármi lehet", tehát nem is érdemes rajta komolyabban agyat törni.
2014. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/177 anonim ***** válasza:
59%
Ja, értem, akkor megoldódott magától.
2014. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/177 anonim ***** válasza:
24%
158, igen, ez történt, pont, mire alaposan körbejárva és átbeszélve a kérdést, végső döntésre jutottunk volna - egyébként inkább az AB fele hajlottunk... de egyikünknek sem voltak "gyomorból nézeteink" egyik irányba se, ezért is volt komoly dilemma... abban viszont tökéletesen egyetértettünk, hogy semmiféle harmadik ne akarjon beleszólni...
2014. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/177 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó. A ti esetetek nem tudom milyen volt (pl. el tudtatok volna-e költözni és eltartani magatokat és egy gyereket) de abban az esetben ha mindezt "valaki másnak" kell vállalnia, akkor annak a "valaki másnak" igenis lehessen már beleszólása.
2014. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!