Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem kezeltetik magukat, vagy rossz a terápia.
2015. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
82%
Mert tán lehet, hogy a szülőknek tetszik a név. Nekem is egy csomó fura név tetszik (na jó, azok azért elfogadhatóak szerintem). Ilyenkor ajánlatos még egy keresztnevet adni a gyereknek, mert ha utálják a fura nevüket, használhatják a másikat. Én a nevemet nem szeretem, igaz hogy normális, meg minden, de nem tetszik. De ha ilyen nevem lenne, hogy pl. Hófehérke, akkor a kútba vetném magamat. :)
2015. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
92%

Basszus, pedig a Skolasztika milyen király lett volna! ="D

Amúgy én mindig azt tanácsolom az ilyen kreatív szülőknek, hogy oké adja a furcsa nevet a gyerekének, csak adjon mellé egy normálisat is, megadva ezzel a gyereknek a választás lehetőségét.

2015. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
86%
a Skolasztika anyakönyveztethető:-D És nem, nem adnék, bár nekem az eddigi nevek között is van ami kiverte a biztosítékot, mára mégis sok gyereket hívnak így. Én a hagyományosabb neveket pártolom, de mindenki olyan nevet ad a gyerekének amilyet szeretne, hisz a gyerek kamaszkorában neki kell elviselnie a gyerek haragját.
2015. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
28%

Miért ne adhatnának? Én akkor vetném magam a kútba, ha Dóra, Zsuzsi, vagy hasonló nevem volna, amiből minden osztályomban volt legalább kettő. Eszterből gimiben négy is.

Belőlem nem volt még egy, de azért itt-ott szembejön azonos nevű ember. Nehéz feldolgozni. Inkább lennék Radiátor, mert abból tuti nincs még egy.


Egyébként a lánynevek szerintem nem túl kreatívak. A női neveink többsége virágnév, pl. Erika, Ibolya, Veronika... ennél nem rosszabb a Búzavirág sem.

2015. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Igen, a 2 neves megoldás még mindig jobb, de a hivatalos helyen/iskolában is ki fog derülni, hogy ott van az a cikis harmadik név is.

És még a jobb gimnáziumokban is van cikizés a nevek miatt, hát még egy általánosban. Ha kicsit gyengébb a gyerek, könnyen meg lehet sérteni akkor egész életre tartó szorongása is lehet az ilyen csúfolások miatt.

Szóval én a MTA helyében nem fogadnám el az ilyen baromságokat, nevezzék el a cicát kutyát így, nekik nem rontják el az életüket ezzel.

Mert ha jól tudom 18 éves kora alatt a gyerek szülő nélkül nem tud ezen változtatni.

2015. máj. 29. 21:14
 7/69 anonim ***** válasza:
17%

Én csak röhögni tudok azokon a feldühödt embereken, akik azon őrjöngenek, hogy más milyen nevet ad a gyerekének.

Higgyétek el, vannak olyanok is akiknek nem a tucatnevek tetszenek. Ha elnevezed Istvánnak a gyereked, akkor ő csak egy István lesz a sok ezer közül. Ha valami egyedi nevet adsz neki, annak tényleg név értéke lesz, arról tudni fogják, hogy róla van szó, és nem erről, vagy arról, vagy a sokadik ugyanolyan nevű emberről.

2015. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Én Dóra vagyok és nem ismerek ilyen nevű lányt, csak Dorottyát meg Dorinát. De biztos társaság függő, hogy hol mennyi van.

De szerintem inkább ismerj még 3 ugyanolyan nevűt mint te, minthogy életed végéig megmosolyogják a nevedet az új helyeken/bemutatkozáson.

2015. máj. 29. 21:18
 9/69 anonim ***** válasza:
10%
+ ha pl. Felhőcskének vagy Őzikének nevezed el, az legalább aranyos és van értelme. Ha Józsefnek nevezed el, annak kb. annyi az értelme, hogy "ember", tudom, hogy régen volt jelentésük a neveknek de én pl. a sajátomat se tudom, nemhogy másokét és valószínű, hogy a legtöbb név az emberek 99%-ának ugyanúgy nem jelent semmit.
2015. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
17%
Azért, mert a névadás a szülők szuverén joga!
2015. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!