Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
75%

Vannak olyan nevek amik különlegesek és szépek, de néhány már tényleg túlzás.

Mondjuk a Fahéj most lehet hogy fura, de ha belegondolsz, mennyivel rosszabb mint a Kamilla?

Én inkább az előtt állok értetlenül, hogy már becenevet is lehet anyakönyveztetni, a gyerek tök hivatalosan lehet "Erzsi" :D Oké, mondom ezt én, nekem anyakönyvezett nevem Zsófi, nem Zsófia, de azért ez önállóan is megállja a helyét (és nem is találkoztam még mással, akinek hivatalosan csak Zsófi lett volna a neve)

De azért a régi nevek között is vannak szépségek, én még mindig előbb adnám a lányomnak a Gesztenye nevet, mint a Hildegárdot :D

Viszont volt évfolyamtársam, akit Manónak hívtak. Szerencsére volt második neve, amit használhatott, de nem tudom a szülők miért nem gondolnak bele, hogy bizony, tündéri aranyos Manónak, Felhőcskének, Zizinek stb nevezni egy kisgyereket, de egyszer felnő. Én olyan nevet választanék ami aranyos egy kisgyereknek, de nem kell szégyenkeznie vele egy dolgozó felnőttnek és egy ősz öregembernek se. Ezeken belül is vannak ritkább nevek, nekem még a Benett is tetszik, semmivel se furább hangzású mint pl a Bence, csak ritkább.

Mondjuk azt is érdemes megnézni, hogy a nevet kreálták nemrég, vagy létezett, csak most kapták fel. Pl ott a Manga női név. A manga japán képregény, nem annyira rég óta népszerű japánon kívül. Viszont a név már a középkorban is létezett, Szent Margit is ilyen néven született. Vagy ott a Zelda, a Legend of Zelda játék miatt lett közismert, de a név előbb volt. Nem minden fura név most pattant ki valaki fejéből.

Szvsz egy különleges név nagyon szép lehet, de néhány szülő átesik a ló túloldalára.

2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
58%
"utolsó" 37-esnek szól, csak meglódult a sor
2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
40%
16 évesen te se találnál ki jobbat
2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy a cikizés mellékes, engem a Zsófi névvel is halálra cikiztek, pedig nincs benne semmi fura. Ha a gyerekek valakit akarnak piszkálni, akkor fogják piszkálni, MINDEN nevet lehet cikizni. Ha a többi gyerek bírja, akkor Termosztát névvel is élhet a csemete, nem kötnek bele, de ha nem szeretik, akkor a Józsit is kigúnyolják.
2015. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
18%

De most tulajdonképpen arról van szó, hogy rá akarjátok kényszeríteni őket, hogy olyanok legyenek, mint ti, olyan neveket adjanak, mint ti... szerintem inkább ezt a gondolkodásmódot kéne betiltani.

Nézzétek csak meg, nem értek egyet veletek, minden válaszomat lepontozzátok. Mert hogy "mi az, hogy ennek más a véleménye", ugye? Na erről beszélek.

Én nem nyomkodom a pirosat és nem akarlak rábeszélni, hogy ritka nevet adj a gyerekednek.

Miért van néhány furcsa nevű gyerek kiközösítve? Mert az olyanok, mint ti kiközösítitek őket. Ti nevelitek a gyereketekbe, hogy aki nem ugyanolyan, mint ő, azt ki kell közösíteni, ugyanúgy, ahogy azt itt a válaszok értékelésénél csináljátok.

2015. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
88%

nem gond, ha valaki nem akar gyakori, vagy tömeg nevet adni a gyerekének, van sok különleges, ritka és szép név. (utónévszótárból pár random kiválogatva: Alina, Evita, Tekla) de attól, hogy különleges, ne kell, hogy nevetséges is legyen.

mint mondjuk Tápika, Szellőke, Örömes, Kecses, Fürge, Csöpi, Boá(?), Fahéj.. ezek mind adhatóak, bár személy szerint ezek nagyját ló vagy kutyanévnek gondolom. (és még csak a női nevekbe néztem bele..)

persze, ha azt akarod, hogy egész gyerekkorában a kis Őzikén nevessen minden kisgyerek, hát legyen :D


de ha engem mondjuk Felhőcskének hívnának, azt hiszem nagyon haragudnék anyámra fél életemben :D

2015. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
53%

Van Miklós Miklós nevű gyártásvezető vagy vágó (stáblistáknál szoktam hallani). Az ő neve is vicces, pedig szép, régi nevekből áll:-). Ha egy szülő egyedi hangzású nevet akar a gyerekének, úgyis megoldja.


Szerintem bátran rá lehet bízni az Akadémiára, mit fogad el névnek és mit nem. Az igények és az ízlés változnak, ami pár éve még extrém volt, ma már teljesen elfogadott, és ez így van jól. (Kicsit csodálkozom, hogy az Antenna vagy a Karnis nevet nem akarták elfogadtatni, szép hangzásuk van:-)). Nekem is vannak a régi és kevésbé régi nevek között olyanok, amiktől a falra mászom (Dzsenifer és társai pl.), akkor már inkább Felhőcske vagy Napsugár.


Mellesleg a Jézus név spanyol nyelvterületen rendkívül gyakori, igaz, nekik vannak olyan, katolicizmusból eredeztethető neveik, mint Dolores (=Fájdalmak), Concepción (=Fogantatás).

2015. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
90%

69-es


Tudod én senkit sem közösítek ki. De sajnos mindig adódik 4-5 gyerek (és manapság már egyre több sajnos), akik mindig céltáblává tesznek valakit.

De ha most elvonatkoztatunk a csúfolódástól, gondolkozz már egy kicsit!

Hófehérke vagy Gandalfka egyszer felnő, és önéletrajzot fog írni, és munkát szeretne majd. Ha én cégvezető lennék, és valaki beadná a jelentkezését Takács Hófehérke néven, az első gondolatom az lenne, hogy vagy kamu vagy szórakozik.

Ha te munkát kínálnál, és érkezne hozzád egy önéletrajz Lakatos Rajmund névvel, mit gondolnál?

A munkakeresést eléggé megnehezítené az ilyen név, az emberek többsége az első benyomás alapján ítél.


De történt ilyesmi már Angliában is, hogy egy srácot Harry Potternek hívtak, és még a mentő sem jött ki, amikor kihívta az egyik rosszul lett haverjához, mert azt hitték, szórakozik, volt is róla egy cikk. A felnőttek is csak kuncogtak a nevén, a focicsapatot, amiben játszott, is ott kellett hagynia, mert mindig beszólogattak neki.

Ez egy tökéletes példa arra, miért sajnálja mindenki az olyan gyerekeket, akiknek ilyen barom szüleik voltak.

2015. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
16%
47 Mercédesz(spanyol) Jelentése: fogolykiváltó.
2015. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően nem vagyok a különleges nevek ellen, de azért ezeknek a nagy része nálam túlmegy egy határom. Speciel a Gesztenyével, Fahéjjal nincs is akkora baj.


De pl.

-Őzike, Felhőcske kisgyereknek cuki, 30 év fölött kb. körberöhögik mindenhol, ha meg komoly helyen akar dolgozni, valószínűleg nem fogják komolyan venni... most lássuk be, ki az, aki magától Kovács Felhőcske orvoshoz menne pl., ha csak a név alapján tud választani esetleg?

-Hófehérke, ha a gyerek nem fekete hajú, fehér bőrű lesz...

-Turul is elég vicces lesz, ha a gyerek esetleg nem lesz nagymagyar hungarista

-én hiszek abban, hogy a nevek beszélnek... sztem egy Zizi vagy egy Mimóza nevű ember így indul el az életben, hogy már a nevük is ilyen konnotációkkal bír mindenki számára, hogy hülye vagy félős (mondom ezt úgy, hogy a Mimózának gyönyörű a hangzása, de mégis ott van a sokak által ismert jelentése)...

-Leonidász, Periklész, Nelzon... ezek meg csak furán hangzanak a magyaros vezetéknevekhez (mint a Dzsásztin, Kevin meg Dzsesszika)


A Skolasztika egyébként tök jól hangzik :D.


Én amúgy névadásnál próbálnám kiszűrni a túl magas labdákat. Jó, a gyerekek mindent tudnak csúfolni, de van, ami annyira adja magát csúfolásra... én erre ügyelnék. Meg arra, passzoljon az apa vezetéknevéhez stb. Lehet, hogy másnak pont ezért unalmasak lesznek a névválasztásaim (most úgy van, hogyha lány lesz, akkor Boglárka Lilla lesz, de a Zita is versenyben van, ha fiú, akkor meg Tibor vagy Miklós... szegény vőlegényemnek ugyan dallamos, de elég speciális vezetékneve van olyan értelemben, hogy kevés név illik hozzá, abból meg én még szelektáltam, mert sok név van, amitől egyáltalán viszolygok...).

2015. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!