Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:

[link]

Piros Arany

Nyári Napsugár

Öntöző K.Anna

Nemoda Buda


nem tudom hogy ezek létező nevek -e, de el kell ismerni hogy ezek után első alkalommal nehéz komolyan venni valakit

2015. máj. 29. 21:22
 12/69 anonim ***** válasza:
6%

Én jobban örülnék egy ilyen névnek :D

Minek mindig a komolykodás?

2015. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
77%
Én meg azokon röhögök akik a szuper egyedi nevükön kívül szart nem tudnak fölmutatni, de hát legalább az van nekik... Egy gyerek nem a nevétől lesz egyéniség, aki ezt nem tudja megérteni, annak kár gyereket vállalni.
2015. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
89%
a Dömper, Kazetta, Radiátor neveken azért besírtam
2015. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
92%
Én beszéltem ilyen elvetemült anyukával. Azt mondta, hogy majd ezzel fog a lánya kitűnni a többiek közül. Inkább nem mondtam semmit.
2015. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
0%
#13 attól, hogy valakinek egyedi a neve, miért ne tudna mást felmutatni? Megmagyaráznád?
2015. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
27%
Nem a nevétől lesz egyéniség, de a neve IS lehet egyedi. Miért baj ez?
2015. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lenne, ha mindenki a 10 leggyakoribb név valamelyikét kapná? Egyszerűen sablonos, unalmas. Az ilyen begyöpösödött emberekkel csak többen vagyunk, mint azok a válaszolók, akik az egyedi neveket ellenzik.
2015. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 A kérdező kommentje:
nemcsak 10 név van:D
2015. máj. 29. 21:35
 20/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez a lényeg.. xD ha mindenki Józsi meg Pisti meg Bence, mi a jó abban? Legyen a gyerek Dani, csak hogy kövessük a tömeget, olyan nevet adjunk ami gyakori?
2015. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!