Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
9%
Nemár, a Jézussal mi a baj? Tök normális bibliai név, csak nálunk nem túl gyakori.
2015. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
91%

Jó napot kívánok Dr Nagy Rézfaszú Pumukli vagyok!

Én igazán hálás vagyok, hogy szüleim ilyen férfias és különleges nevet választottak nekem.Az emberek mindíg jókedvre derülnek valamiért, mikor meglátnak.

2015. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
83%

Nekem volt Csipke Rózsa és Csillagh Virág nevű évfolyamtársam egyetemen, egyik volt osztálytársam gyerekét pedig Benedek Bencének hívják.

Vannak érdekes gondolkodású szülők.

2015. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
5%
Mit ki nem hoztok néhány érdekes és vicces névből xD Elszáll magától a társadalom.. hát kész. Nem mindenki sablonos, birka, tömeget követő. Nyugodjatok bele. Unalmas is lenne a világ, ha mindenki úgy gondolkodna, mint ti.
2015. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
82%
Rádióban hallottam: jó napot kívánok, a mikrofonnál Szőke Barna.
2015. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
89%

Na én a következőt tenném:

Amelyik szülő agyából kipattan az ilyen röhejes ötlet, hogy szeretné a gyerekét Kazettának, vagy Zizinek vagy Trajánusznak stb. anyakönyveztetni, azt kötelezném arra, hogy 1 hónapig ő viselje ezt a nevet, emellett beraknám valami új társaságba. Kíváncsi lennék, hogy 1 hónap után még mindig olyan remek ötletnek tartaná e, hogy ilyen röhejes névvel nyomorítsa meg a gyerekét.


Az ilyen szülők feltűnési viszketegségben szenvednek, azt hiszik, hogy azért, mert ilyen ritka (és 99%-ban röhejes) nevet adnak a gyereknek, azzal majd ő lesz a kis sztárocska, a kis különc, stb. Pedig a gyerekek kegyetlenebbek tudnak lenni, mint a felnőttek, ha óvodában nem is, de legkésőbb általános iskolában majd megkezdik egymás cikizését, bántását, és az ilyen név egy nagyszerű céltábla.

Meg most: el tud valaki képzelni egy vezető beosztású cégigazgatónőt Felhőcske vagy Eperke névvel?


Annyi szép név van, én az összes ilyen röhejes nevet betiltanám a Hadúrral és az Oráliával az élen.

2015. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
5%
#36 ez a te véleményed. Attól még nem rosszabbak ezek a nevek, hogy neked nem tetszenek. Senki sem erőlteti rád ezeket a ritka neveket, te se akard a sablonos neveket ráerőltetni annak a gyerekére, aki nem olyan nevet akar adni neki.
2015. máj. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tapasztalom, hogy manapság egyfajta "versengés" van a szülők közt, hogy ki tud olyan nevet adni a gyerekének, amit még soha senki nem hallott...

"jaaaaa, tucatnevet nem adok neki, mert abból majd kismillió lesz a játszótéren ha majd megszületik és kimegyünk játszani, neki egyedi neve legyen!".

Mindenki olyan nevet ad a gyerekének amilyet akar, de az ilyen versengő mentalitástól hányingerem van.

Másik meg a "angol filmsorozat" fő/mellékszereplői utáni névalkotás, vagy éppen olaszosnak hangzó nevek, hogy minél inkább "egyedi" legyen...

2015. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, pont így gondolkodik sok ilyen szülő. "X név sablonos, átlagos, adjunk neki valami ritkát!"

Ismerősöm a kislányát tudod minek nevezte el? Ajándéknak. Igen, ez egy anyakönyveztethető női név.

A lány most 20 éves, és már az Orsolya nevet viseli. Szegényt szétszívatták a neve miatt mind az általánosban, mind a gimiben. Elég ahhoz 4-5 ember, hogy megutáld a nevedet egy életre. És ő megváltoztatta.


Vannak szép és ritka nevek (pl Hanga), ez igaz. De amiket a kérdező felsorolt, vagy amiket a 36-os említett, azok egyáltalán nem tartoznak ide. Felőlem az tartja tucatnévnek az Évát vagy az Annát aki akarja, de én a gyerekemet akkor sem tenném már csak a neve miatt céltáblává. Persze, a gyerekek mindennel tudnak csúfolódni, de nem kell egy plusz indokot adni.

Vagy szerinted jó anya az, aki "tucatnév" helyett Kazettának akarja elnevezni a gyerekét? Vagy Televíziónak?

El tudsz képzelni egy embert Kovács Televízió névvel, vagy Nagy Zizi névvel? Esetleg Halál Felhőcske?


Az ilyen szülők csak egy dologba nem gondolnak bele: hogy a gyerek fel is nő egyszer. Egy kislánynak cuki a Mimóza vagy Gesztenye név, egy 18 éves lánynak, vagy egy 30-40 éves nőnek már egyáltalán nem.

2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
63%
Gubis Hamupipőke takarító.
2015. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!