Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
22%
A Boromir semmivel sem rosszabb, mint pl. a Boldizsár.
2015. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább a Teofil, Eleonóra, Szaniszló, és hasonló neveket tartom röhejesnek.
2015. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
89%

Jó napot kívánok, Kovács Kazetta Televízió vagyok. Ő az öcsém, Radiátor Dömper.

Vagy ezek egyáltalán ugyanahhoz a nemhez tartozó nevek lettek volna? :D

2015. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
85%

Hát nekem semmi bajom a különleges nevekkel. De a negédes, becézgető nevektől falnak futnék. Egy kislánynak nagyon aranyos név a Napsugár, Őzike, Zizi meg Felhőcske... de abból a kislányból egyszer nő lesz. Elég nehéz komolyan venni egy doktor Őzikét. És nem biztos, hogy teljes fapofával ülnék le Zizi asztalához a bankban. Vagy Felhőcske tanárnő osztálya... na ne máááár. :D

A popkulturális eredetű nevek elég bénák, de azt a gyerek és a barátai már úgyse ismerik majd, legfeljebb a szülők korosztálya megmosolyogja.

A visszautasított nevekhez meg no comment, bár a Skolasztika egyébként érdekes hangzású. De jelentés alapján... ééééérdekes ötlet. :D

2015. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
egyik barátnőm óvónéni.a napsugár csoportba 3!!! Napsugár nevű gyerek jár. szóval lehet az ilyen lesz a jövő tucatneve:D
2015. máj. 29. 21:49
 26/69 anonim ***** válasza:
29%
Valahol azt olvastam, hogy Romániában Mellbimbónak neveznek néhány embert xD
2015. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
34%
Napsugárt én is ismerek egyébként
2015. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ezek az "egyedi" nevek 99%-ban röhejesek.

Pl. Színes, Melódia, Spartakusz.

És igen, abba nem gondolnak bele a szülők, hogy az aranyos kislány egyszer felnő, Adoniszból meg lehet rém pattanásos kamasz.

2015. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
89%

Azt hogy már nagyon kezd magától elszállni az egész társadalom ! Borzalom !!!


"A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Na legalább ők még eszüknél vannak. Csak az a baj hogy sajnos majd az ő utódjaik engedélyeztetni fogják...


Pedig annyi sok szép név van, én például választani sem tudnék közülük.. Mások meg ilyen neveket kitalálnak hogy Majoránna??? !!!


Pff...


A hab a tortán: egyik ismerősöm mesélte, hogy egy fiút Jézusnak hivnak... Az a rendes keresztneve !!!

2015. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen "szülők" feltűnési viszketegségben szenvednek. Nekem van Cserepes Virág és Kovács Benedek Elek nevű ismerősöm is. Egyiket sem tette a neve különlegessé, maximum csak csúfolódás tárgyai voltak általánosban. A gimiben pedig volt egy Arany János nevű évfolyamtársam is. Egyik tanulmányi kiránduláson megkérdeztük tőle, hogy miért kapta ezt a nevet. Azt válaszolta, hogy tuti be voltak állva a szülei, amikor ezt a nevet anyakönyveztették neki...
2015. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!