Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
63%
Én ismertem Balázs Balázst, Arany Napsugarat. Szerencsétlenek utálták is nagyon, meg hát szívatták is őket rendesen. Szomszédunk újszülött kislány Édes Málna... Hát nem volt őszinte a mosolyom mikor bemutatták.
2015. máj. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
65%
Sok szülő nem foglalkozik vele,hogy milyen hatással lesz a gyerekre a túl egyedi név.Fehér ember is ki tud baszni a gyerekével,de a csúcs azok a putris cigók legtöbbje,akik latin sorozatokból merítik a neveiket.A csúcs viszont az Arzénka és a Ciánka.Na meg a Fradika után semmin se lepődjünk meg.
2015. máj. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
48%
Nekem van Arzén nevű férfi ismerősöm, 40 év körüli.
2015. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
22%
húú de hosszú szöveg a nagy semmiről
2015. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
53%
A Skolasztika anyakönyvezhető, van ilyen ismerősöm, női név...
2015. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
67%
Vannak nagyon elvetemült nevek, és én sem értem a szülőket, ez színtiszta szívatás, mégis mi a garancia arra, hogy nem lesz az osztályban még egy Leonidász? Nem sok az esély jelenleg úgy tűnik, de sosem lehet tudni, akkor a szülők a kardjukba dőlnének, vagy mi? Nem a nevétől lesz valaki egyedi, de amúgy van egy csomó szép név, ami egyáltalán nem gyakori pláne mostanában, amik nekem tetszenek: Amália, Izabella.
2015. máj. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
63%
Én nem adnék ilyen neveket a gyerekemnek, és ha engem neveztek volna el így, valószínűleg megváltoztattam volna. Szerencsére az én szüleim nem voltak ilyen vicces kedvűek névadáskor.
2015. máj. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
69%
Szende Farkasról is tudok, mondjuk neki pont a Szende a keresztneve, csak olyan ország állampolgára, ahol fordítva írják. Ismertem egy Virág Virágot is, megfordult a fejemben, hogy a szülei kedvenc dala a Tavaszi szél lehetett...
2015. máj. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
61%

Képzeljétek amikor az én ismerősöm bemutatkozik!


Szerencsés Ajándék vagyok:-)

2015. máj. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

a 41# 46# és még néhány névvel egyetértek.

és elhiszem én, hogy akinek Nagy/Kiss/Szabó stb a vezetékneve, az nem akar egy több ezredik Nagy Istvánt adni a gyerekének névként, de ahogy írták páran, van rengeteg szép, egyedi név ami tényleg viselhető minden életkorban.

De a fent említett néhány név tényleg olyan benyomást kelt, minthogyha egy macskanévnaptárat böngésznék.macskának töléletes a Kisherceg vagy a Dömper , de gyereknek már nem annyira szerintem:D

és egyet értek azzal, hogy a hagyományosabb neveket is lehet cikizni, pl nekem egy Vajk nevű osztálytársamat is szekáltak azzal, hogy vajkrémes kenyér stb..


valaki írta, hogy biztosan 16 éves vagyok..(hát nem talált, igaz még nincsen gyerekem.)


ha Édes Málna önéletrajza hozzám futna be, én is néznék egyet, hogy most ez komoly?persze nem ítélünk el senkit a szülei hülyesége alapján, de akkor is..első benyomás már megtörtént, mégha ezen lehet majd javítani is.


(és írtam , hogy van egy óvónéni barátnőm. mutatta a csoport névsort, olyan elképesztően hülye nevek vannak, hogy 10-20 év múlva a Dóra és az Anna megy majd ritkaságba szerintem..)

2015. máj. 30. 07:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!