Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért adnak ilyen nevet a...

Miért adnak ilyen nevet a gyereknek egyes szülők?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutottam el a következő cikkig:


"Ám van, akinek még ez sem elég: akadt olyan szülő, aki - A gyűrűk urából merítve ihletet - Frodónak, Gandalfnak vagy Boromirnak anyakönyveztette fiúgyermekét. Az idén született kislányok közül pedig néhányan a Búzavirág, Gesztenye, Fahéj, Majoránna és Mimóza nevet lesznek kénytelenek viselni - fő a természetesség, gondolhatta anyuka-apuka.

Továbbá gond nélkül adható kisfiúknak a Vulkán, Leonidász, Periklész, Nelzon, Trajánusz, Turul, kislányoknak a Hófehérke, Küllikki, Őzike, Zizi, Felhőcske név.

A Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete többek között az alábbi nevek engedélyezési kérelmét utasította vissza: Csikinkara, Csikó, Dömper, Kazetta, Kisherceg, Radiátor, Skolasztika, Televízió."


Ti ehhez mit szólnak? Én nem mondom, hogy legyen minden gyerek újra József vagy István, de azért kicsit túlzásnak érzem, hogy miért akarja valaki a gyerekét Radiátornak hívni? Vagy Felhőcskének? Szerintem ez elég kínos lesz a későbbiekben. És most is van olyan ügyfelem, akiről a telefonbeszélgetés alapján tudom meg, hogy fiú vagy lány, mert a neve nem igazán segít..:D Ti mit gondoltok erről?Főleg mint szülők, ti adnátok ilyesmi nevet a gyermeknek? Fiatalok, ti mit szólnátok ha ilyen névvel kéne együtt élnetek?


2015. máj. 29. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:
néhány hozzászólóval * :)
2015. máj. 30. 07:18
 62/69 anonim ***** válasza:
69%

Ha hozzám futna be "Édes Málna" önéletrajz, azt hinném valami netről szedett minta, és elfelejtette átírni a nevet :D

Speciel a Málna is olyan, hogy so-so, vezetéknévtől függően akár jó is lehet, az Almánál semmivel se rosszabb.

A párom vezetékneve Kovács, ha lenne gyerekünk, valószínűleg keresnék valami olyan nevet, amiből nincs már tízezer :D De a Hófehérkét akkor is túlzásnak tartom, meg a Gyűrűk Urás neveket, pedig nagy Tolkien rajaongó vagyok. Talán az Árven amin elgondolkoznék, de inkább az se, nem tetszik leírva :D (Eredetileg a Tünde nevet is úgy találta ki Vörösmarty az egyik művéhez, ezzel szerintem nincs baj)

2015. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem, ha valaki különleges, ritkább nevet akar adni a gyerekének, akkor ezt nem csak gyümölcsök, fűszerek meg tárgyak nevével lehet megtenni. Vannak jó hangzású nevek, elég sok régi név van, ami már nem használatos ezért ritkának számít illetve elég sok magyarosítás is van (nem az összes ilyen Dzsesszika stílusú). Értem, hogy nem akar valaki unalmas meg megszokott nevet adni a gyerekének, de azért néhány nevet már nagyon nagy túlzásnak érzek.

Lehet, hogy jól hangzik, de a többség hülyének nézi a gyereket és a szüleit is, ha meghallják, hogy mit tudom én Radiátor a neve. Szóval szerintem így inkább kicsesznek szegény gyerekkel. Szerintem az ilyen virágnevek meg gyümölcsök pl. Málna még azt mondom, hogy belefér. Ugyanolyan mint a Margaréta, Ibolya stb., nagyon sok női név van, ami virágoktól származik. Viszont ezek a Kazetta, meg Radiátor, Dömper, Televízió...ez mi? Én megmondom őszintén, hogy nem tudom elképzelni, hogy két felnőtt ember ül a kanapén, lapozgatják az utónévkönyvet, a nő simogatja a pocakját és elhangzik az a mondat, hogy "Szívem, szerintem legyen a neve Kazetta, az olyan szép". A Felhőcske, Őzike meg nagyon aranyos egy pár hónapos babának, egy kisgyereknek, de azért ahogy előttem is írták egyszer felnő és nem biztos, hogy mindenki komolyan tudja majd venni. Mondjuk ezt még el tudnám fogadni, ezek a kicsinyítőképzős nevek még viszonylag normálisabban hangzanak, de talán ez is velük a baj, hogy túl "aranyos"és felnőttként nem biztos, hogy előnnyel jár, no nem mintha a Felhő jobban hangzana... A magyarított nevek között van, ami még normálisabban hangzik, szerintem a Leila/Lejla vagy a Benett például nem rossz, de a Dzsesszika és az ilyenek már kevésbé. Én ismertem "X Afrodité", "X Larion", "X Marcselló", "X Leonidász", "X Szantiágó", "X Ronaldo" nevű gyerekeket, még tudnák mondani hasonlókat....szerintem borzaszó....

Én el tudom képzelni, hogy valamilyen szép virágnevet vagy maximum gyümölcsöt :) adnék a gyerekemnek, de ennél tovább biztosan nem mennék szerintem. Az ilyen Bojtorján kategória szerintem oké. Szerintem jó érzés, ha ritka neve van valakinek. Nekem például a vezetéknevem ritka, a keresztnevem átlagos, de szeretem, hogy rákérdeznek, hogy mi a jelentése vagy honnan van mert olyan jó érzés. Nem adnék neki olyan nevet, amiből a családban, környéken már van 6, de azért olyan nevet se, hogy nem tudom, minden nap szidjon engem mikor bekapcsolja a televíziót...

2015. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
53%

A Larion meg Márió meg ilyesmik már más kategóriába tartoznak.

Egy ilyen névből már meg lehet mondani a gyerek bőrszínét.

2015. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
61%

Leszóljuk ezeket, de régen sem volt másképpen...

Csak mar megszoktuk

A Piroskakat, Almákat, Ibolyákat, Violákat, Mimózákat..

Mennyivel jobb egy Alma név , egy Málnánál?

Semmivel..

2015. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
24%
Én olyat ismerek, hogy Káposztás Leokádia. WTF?
2015. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
37%
Van hófehér bőrű Larion ismerősöm, még sose hallottam hogy ez c.gány név volna, sőt nekem tök átlagos névnek tűnt :D
2015. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:

köszi ment most a zöld mindenkinek.

külföldön még több ilyesmit hallottam, sőt olyan családokról is olvastam, akik a fogantatás helyét adják a gyereknek névként. szóval városnév stb

nekem ez is kicsit bizarr, pl ha Pécs lenne a keresztnevem mert ott hoztak össze..:D érdekes lenne mindenkinek magyarázni hogy miért ez a nevem

én a radiátorról is valami ilyesmire asszociáltam:D


a Málna meg az Alma tényleg ugyanaz a kategória, azzal nekem sincs különösebb bajom, az Édes Málna névre írtam..mert még egy Kovács Málna annyira nem gáz szerintem, hozzá lehet szokni, olyan mint a Virág.

de ha már Édes a vezetéknév akkor ezt lehet hanyagolni kéne:D

de végülis tényleg a szülők dolga, én nem fogok kicseszni a gyerekemmel, lesz rá 9 hónapom hogy találjak egy értelmes szép nevet ami megy a párom vezetéknevéhez.

2015. máj. 31. 09:09
 69/69 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a japán névadás tetszik legjobban ha esetleg tudja valaki, hogy ott hogy adnak nevet ^^
2015. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!