Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy ott aludjon nálatok a barátja? (2 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
37%

Nem engedném.

16 évesen volt már barátom. Nagyjából akkor veszettem el a szüzességem, a fiúval három évig voltunk együtt, tehát nem két napig tartott. A legtöbb tini szexel, ha szerencsés akkor nem össze-vissza, hanem egy állandó és megbízható partnerrel. Viszont ebben az életkorban még alakulóban van az erkölcsi szemlélet, az, hogy mi a normális bizonyos életkorban és mi az, ami már túllépi az általánosan elfogadott normákat, amihez a legtöbb ember alkalmazkodik. A szülőnek szerintem nem kell áldását adni egy 16 éves gyerek nemi életéhez. Igen, igen, úgyis csinálni fogja (én is így tettem), de azért az akkor sem kell rá rögtön zöld utat adni. Igenis érezze a tini, hogy tilosban jár. Én is éreztem. Nem haltunk bele, hogy nem aludhattunk együtt. Követte a srácot még pár másik, megkíméltem a szülőket kellemetlen reggelektől. Igaz én elég hamar leléptem, kb. 21 évesen. Nem lettem világraszóló erkölcstelen nő, férjhez is mentem, normális családi életem lett.

18 év, szerintem ez az álomhatár. De csak egy hosszú ideje meglévő stabil barátot engednék ott aludni.

2016. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
76%
"Legalább egy kis szégyenérzetük legyen." Na jó, ezen kiakadtam, tovább nem is olvastam a kommenteket. Miért kellene szégyent érezni valakinek, amiért szexel? A világ legtermészetesebb dolga. Te talán szégyenled magad, amiért úgy dug meg a férjed, hogy ők is a házban vannak? Agyrém.
2016. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim válasza:
64%
Megengedném, nem értem az itt kommentelő szülőket, mindegyik arról beszél hogy az ő idejükben mi hogy ment, meg stb. de valahogy senki sem fogja fel hogy az nem az ő generációjuk, voltak szokások amik elmúltak, nem minden úgy megy mint régen, szeretik egymást. persze hogy félted és véded a lányod, mindenki ezt tenné, de azzal hogy nem engeded meg neki hogy a barátjával legyen akkor csak megutáltatod magad a saját lányoddal. valahogy nem értem mostanság a szülőket
2016. szept. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, én meg valahogy nem értem a mostani tiniket. Nekik mindenhez joguk van, pasival aludni, bulizni inni, de diákmunkára ne küldjük őket, merthogy ők még gyerekek...
2016. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim válasza:
55%

#33 vagyok

teljesen egyetértek a #32. kommenttel, valahogy nekem sem volt undorom tovább olvasni

2016. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
24%
Oké, akkor akik megengedik, kívánom nektek hogy teljesüljön a vágyatok, és a lányotoknak hamarabb legyen gyereke mint érettségije:-) merthogy a mostani, szerintetek annyira menő és király kamaszok nagy része felelőtlen és olyan sötét ezen a téren hogy már nekem fáj. Elég csak itt gyakorin pár kérdést elolvasni.
2016. szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim válasza:
74%
#34 ki mondta hogy mindenhez van joguk? nem kell elkényeztetni a gyereket, a bulizás és ivás teljesen más ettől a dologtól, nekik ez a szórakozás, őket nem köti le azok a dolgok amiket a mai szülők csináltak gyerekkorukban, változnak a dolgok, mellesleg nagyon sok gyerek elmegy diákmunkára pontosan azért mert tudja hogy az anyja/apja nem fog pénzt adni ilyen dolgokra, nagyon sok barátom jár diákmelóra, de egyébként más ezeket a dolgokat látni egy fiatalabb és egy idősebb szemével, máshogy gondolkozunk
2016. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
83%

Oké, minden választ nem olvastam végig, de ahhoz amit átnéztem, muszáj hozzászólnom.

Mikor 16 voltam, nekem megengedték, hogy nálam aludjon a barátom. Csak mondanám, hogy egyszer sem szexeltünk (végül 19 voltam, mikor elvesztettem a szüzességem). De ha akartunk volna, akkor meg nem azon múlott volna. Szerintem elég naiv egy szülő, ha azt hiszi, hogy nem találnak rá más módot. A tini terhesség meg szerintem pont hogy inkább olyan helyeken fordul elő, ahol inkább szőnyeg alá söprik az egész kérdéskört, ahelyett, hogy higgadtan elbeszélgetnének a lányukkal/fiukkal a biztonságos szexről. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én jobban örülnék, ha tudnám, hogy a lányom otthon veszti el a szüzességét, és fog védekezni, minthogy ki tudja hol másszanak egymásra (mondjuk nyilvános mosdóban, kocsiban, vagy még rosszabb), nulla tudással a teherbe esésről és nemi betegségekről.

Persze ez nem azt jelenti, hogy hagynám a tizenkevés lányomnak, hogy nálunk aludjon a "pasija", de szerintem a 16 már oké.

2016. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim válasza:
61%
De megint ez a sok agyhalott... ki mondta hogy akik megengednék azoknak az a vágya hogy hamarabb legyen gyereke mint érettségije? ne beszéljünk hülyeségeket
2016. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
82%

Viccesek vagytok! Azt mondjátok erkölcsös gyermekeket szeretnétek nevelni, de úgy látszik, egyikőtöknek sem sikerült, ha attól féltek, hogy egy, a szerelmével eltöltött este durva orgiába fullad.

17 voltam, mikor először aludt nálunk az első barátom, még nagyon nem voltunk együtt 2 éve, és képzeljétek el: NEM SZEXELTEM VELE. De amúgy meg ha szexeltem volna, akkor mi van?

Sokkal jobb fényt vet a gyerekre, ha árokban, közterületen, bulikban szexel, igazatok van. Mert a gyerek, ha szexelni akar, szexelni is fog. Sajnálom.

Ja, amúgy nem az volt a kérdés, hogy engednétek e a 16 éves lányotoknak, hogy szexelhet-e a barátjával (Anyu, ma széttehetem a lábam Bélának?-Milyen rendes tőled tőled, hogy megkérdezed. Azt hiszem, igazán jó nevelést kaptál tőlünk.), hanem az, hogy aludhatnak e együtt.

A kettő nem ugyanaz. Ezt ti, begyepesedett, házastársuk mellett évek óta szexmentesen élők tudhatnátok a legjobban... :P (Akinek nem inge...)

2016. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!