Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy ott aludjon nálatok a barátja? (2 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim válasza:
74%

Nem az volt a kérdés, hogy Megengednétek-e a 16 éves lányotoknak hogy szexeljen! A kérdés, hogy ott aludhat-e...


Persze hogy ott, két éve ismerem őt, ha szülő vagyok.

Mivel a lányom bemutatja a pasit, a srác pedig egyértelműen normális, hiszen két éve együtt vannak, és a lányom pedig nem egy becsavart liba aki nem lett megnevelve, tehát nagyon jól tudja, hogy milyen ember kell neki, és nem lesz együtt egy hülyével. Tehát ergo nyugodtan aludjon ott, ha a srác normális, és intelligens, felelősségtudatos. Egy 17 éves ember már az bőven... ha nem egy számítógép elött élte az életét, vagy nem végignarkózta.

2016. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
31%
intelligens felelősségtudatos.. utolsó, láttál te már valaha kamaszt? mert ezek pont hogy nem tartoznak az ismérveik közé.
2016. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó. Ezek szerint te is csak a discoban láttál kamaszt...
2016. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim válasza:
77%
Mitől fèlted?Ha szexelni akar,ahoz nem kell egymásnál aludni.Azon szerintem 2 èv alatt már biztos túl vannak.Ès inkább nálad aludjanak,mint ki tudja hól.Sok a negatív kritika azt látom.De èbresztő!!Több mint 30 ève a szüleink nagydzüleink,nem kèrtek engedèlyt rá,mègis megtettèk,kint a földön vagy a szalma közt,a kukoricásba ès mèg sorolhatnám,ettől függetlenül nem estek teherbe.De nagyon sokan már 17 èvesen fèrjhez mentek engedèllyel,aztán jöttek a gyerekek.Ès mi magunk is nèzzünk tükörbe.Mi is voltunk fiatalok,persze az apák jobban fèltik a lányaikat,pedig ezek az apák lehet rosszabak voltak mint a mostani fiatalok.Sőt ezek az apák lehet gyakrabban kiütöttèk magukat az alkoholtól.Nekem is van kèt lányom 17 ès 14 èvesek.Nagyobbik lányom mindent megbeszèl velünk,nincs tabu tèma,mèg a gumit is megveszem nekik ès ettől nem vagyok rossz anya,csupán megelőzöm a bajt.Nyiltan ès őszíntèn kell beszèlni gyermekeinkell,ès nem kell nekik a gólya mese.Èn 21 èvesen szültem a nagy lányom, fodrász szakmai vègzetsègem van ès munkahellyel rendelkeztem 18 èves koromtól ès dolgoztam amig bírtam terhesen.Az èn szüleim is óvtak tiltottak mindentől,de azèrt is megtettem amitől tiltottak.A tiltott gyümölcs mindig èdes volt ès szerintem a mai világban is így van ez a gyümölcsell.Minèl jobban tiltottak,annál inkábbmegtettem,ès soha nem voltam őszinte velük.Persze ez változott.Èn nem tiltom a gyerekem,mindent el mond,őszinte velem.Ha tiltanám rosszabb lenne,mint èn voltam fiatalkènt.Ès mègis a helyes utat járják a lányok.Beszèlj őszintèn a gyerekeddel ès sosem fog titkolózni.Ès had aludjon csak ott,de persze legyen valami elvárásod cserèbe.
2016. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
39%

Látom, hogy azon hozászolásokat, amik teli vannak logikával, és szülői szeretettel, azt mind-mind lepontozták a dühös tinik, emiatt olyan választ írok, aminél garantált a 100% (bár lehet, hogy az előzmény miatt mégsem):


Persze, hogy megengedném, sőt kérném a lányomtól, hogy megtegye. A fiatalembernek tanácsokat is adnák, sőt óvszert is, hogy lányomat fel ne csinálja az este folyamán. Hogy a jövőben is legyen mire maszturbáljon, a fiatalembernek azt tanácsolnám, hogy egész együttlétüket vegye videóra, hogy mikor távol van lányomtól, legyen mire kicsapja a farkát, ezzel remélve azt, hogy nem szakít lányommal az elkövetkező 2-3 napban.


Ha lányom azt kérné, hogy egy egész focicsapatnyi férfival aludhasson együtt, azt is minden további nélkül elfogadnám. Hiszen én is voltam fiatal, tudom, hogy milyen jó csapatban tolni a dolgot.


Lányomat el is verném, ha még 12 évesen még szűz lenne, és nem mutatna be legalább egy férfi barátot, akivel szexuális kapcsolata van.

2016. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
33%
31%-os, nem nem csak diszkóban. Elég ha végignézek a kortársaimon:-D Hétfőnként az a fő téma ki volt bulizni és mi történt közben, az a dicsőség, ha legalábbsmárolt egy vadidegennel, de most pl az egyik csaj(15) azzal dicsekedett, hogy nem voltak otthon a szülei, ezért felhívta a pasiját meg annak a haverját magához és hogy milyen jó volt. Meg azt is biztosan állíthatom, hogy tavaly, mikor kezdtük a 9.-et alig akadt lány, aki szűz lett volna. Többüket a pasijuk kísért el és alig akartak egymás szájából kimászni.
2016. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
52%
Még jó. Ne legyünk már álszentek. Nézzen magába mindneki aki nemet mond, hogy ő mit akart 16-17 évesen.
2016. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
81%

Még nem volt saját gyerekem, de én megengedném a lányomnak, hogy nálunk aludjon a barátja. Minél jobban ellenkezik a szülő, az idő haladtával annál többet fog hazudni a gyerek és titokban fogja csinálni. Az pedig semmire nem fog vezetni.

Én amondó vagyok, hogy először mindig a fiúnak kell menni. Mikor én tini voltam, akkor is az én dolgom volt elsőnek elmenni a lány szüleihez. Bemutatkozni, megismertetni magam, hogy én egy jól nevelt srác vagyok. Tisztelettudóan tudok viselkedni, miegymás.

Mi mikor a párommal összejöttünk a második alkalomkor mikor mentem hozzájuk, akkor már ott aludtam. Anyósomék hívtak meg egy partira és mondták, hogy aludjak ott, hisz nem megoldható már aznap a hazajutásom egyéb okokból. Bevallom mi sem voltunk szentek soha. 16 évesek voltunk, kamaszok, teli kíváncsisággal. Előjáték már az első pár együttalvásnál is volt, de szex sokkal később volt csak. Nem akartuk elsietni. Ehhez a dologhoz én szerintem nagyon fontos volt mindkettőnk nevelése, a saját józan paraszti eszünk és a többi. A védekezésre mindig nagyon figyeltünk. Ha jól emlékszek akkor édesanyám még fel is világosított, hogy hogyan kell óvszert használni, hol tudok vásárolni, és hogy mindig figyeljünk oda a higiéniára és a védekezésre.

16 évesen kerültünk össze, 18 éves korunkig nem szexeltünk, pedig majdnem minden hétvégén együtt voltunk. A kapcsolatunk ma is tart. Én is és a párom is 25 esztendősek vagyunk. Azóta is nagyon szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk a családdal, mindkét irányban. Az ő szüleivel nagyon jól kijövök, és anyám is szinte saját gyermekeként szereti a kedvesemet. A szülők olyan 20 éves korunkban találkoztak egymással először. Addig nem is beszéltek. Köztük is egész jó a kapcsolat.

Szerintem ez a nem mindegy. Mikor valaki eltudja fogadni más fiát a saját házában, megbízik benne és a saját lányában is... Minden szülő higyje el, hogy többre megy azzal, ha megfelelő felvilágosítást ad a gyereknek már fiatalabb korától kezdve, amikortól már elkezd érdeklődni a témában.

A gyereket nevelni kell az életre, nem pedig megóvni/elzáni az élet elől.


25/F

2016. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem engedték (volna) meg a szüleim 16 évesen, igaz, nem is vágytam még rá, pedig volt barátom.


Valószínűleg megengedném, hogy ott aludjon, ha ismerem, és kedvelem a fiút, de csak egyszer-egyszer, nem állandóan. Nekem biztonságérzetet nyújtana: Bármi baj van, ott vagyok, és tudok segíteni. Nem, én nem verném agyon, ha pl elszakadna a gumi, hanem mennék vele gyógyszert iratni.


Nem akarok olyan szülő lenni, aki görcsösen ragaszkodik az elképzeléseihez. Legyen a lányom 18 évesen szűz, sose próbálja ki az alkoholt, ne maradjon ki éjszakára... Jó lenne, de nem így lesz. Az ember kíváncsi, ebben a korban pláne, feszegeti a határait, és ha beleőszülök is így lesz ez.


Szeretne majd szexelni is, és igen, megtapasztalni azt, hogy milyen együtt aludni valakivel, mellette ébredni. Mert ez olyan felnőttes, mint belebújni anyu magassarkúiba. Természetesen kíváncsiság és vágy.


Sosem fogok annak örülni, hogy a gyerekem olyan dolgokat megtesz, kipróbál, amit én nem szeretnék, de nem fogom homokba dugni a fejem. Igyekszem úgy nevelni, hogy átadjam neki a megfelelő értékeket, hogy kialakítsam a bizalmat kettőnk között annyira, hogy tudjam, ésszel fogja belevetni magát az életbe, és hogy ő is tudja, bármivel, bármikor fordulhat hozzám. Azzal is, ha egy orgia során teherbe esett.


Nem attól félek, hogy 16 évesen vágyni fog a szexre, az együttalvásra, hiszen azt fogja jelezni, hogy egészséges tini, akiben tombolnak a hormonok, és aki éppen felnőtté érik. Attól félek, hogy képtelen leszek már anyaszemmel kellően rugalmas lenni ahhoz, hogy az aranyközéputat megtalálva segítsem ezen az úton. Nem tiltva, nem mindent megengedve, hanem józanul, figyelembe véve a lányom vágyait, érzéseit, a korát, a gondolatait, a világot, az életét.


Csodálkozom, hogy sokan rettegnek attól, hogy a tini gyerekük szexelni fog. Nekem az a félelmem, hogy nem lesz elég a sok évi szeretetem és nevelésem ahhoz, hogy bízzon bennem, és hogy ésszel éljen. Nekem ez a parám :(

2016. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
50%
meg azért az érdekes, hogy főleg azok kardoskodnak a megengedés mellett akik maguk is már 19-21 évesen szülők lettek...
2016. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!