Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy ott aludjon nálatok a barátja? (2 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
42%
Egy nagykorúnak is sokk (vagy sHokk? hűdemenő...) lehet egy abortusz. Akkor ennyi erővel senki se szexeljen, csak gyerekcsinálás céljából vagy betöltött negyven év után, amikor is végre sterilizáltathatja magát (hacsak nincs már addig három gyereke).
2016. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
30%

Ne meseld mar be nekem egy kamasz fejlodo test es leleknek ua egy abortusz mint egy felnott nonek.

A kulonbseg a testi lelki egeszsegert egy gyereknek a szulei felelosseg mert maga meg a jog szerint eretlen erre.

Tehat gyermeked kutya kotelesseged megkimelni a korai szex kovetkezmenyeitol.

2016. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
43%
Én megengedném. Még pedig azért, mert 16 évesen igenis joga van már ahhoz, hogy azzal töltse az éjszakát, akivel akarja, és hogy ne a szülei mondják meg neki, hogy mit akarjon. Főleg, ha már két éve együtt vannak. És inkább a csajnál aludjon a barátja, mint fordítva, bár nekem személy szerint azzal se lenne semmi gondom.
2016. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
34%
Nehogy azt mondd, hogy egy felnőtt embert nem viselhet meg egy abortusz annyira, mint egy 16 évest?
2016. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
44%

Mellesleg hogy védenéd meg a gyereked 100%-osan? Megfélemlíted? Bezárod? Ilyesmivel az esetek nagy részében csak azt érnéd el, hogy

1. nem járnál sikerrel, a gyereked kijátszana. Mivel semmit sem tud a szexről, illetve amit tud, azt innen-onnan, fél információkból csipegeti össze, sokkal könnyebben becsúszhat egy nem kívánt terhesség, mint annak, aki fel lett készítve a témára.

2. sikerrel járnál, lenne egy frusztrált gyereked, aki alig várná, hogy kitörjön végre, szintén fél információkkal felszerelkezve.

3. sikerrel járnál, a gyereked nem lenne frusztrált, mert nem érdekli a szex, de ez esetben nem kéne megfélemlítened, tiltanod.

Első két esetben viszont csak eltolnád időben az érési folyamatot. Sőt, akár fel is boríthatod.

2016. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
37%

Hiszed vagy sem lehet a gyereket ugy nevelni a szexualitas ne kozponti kerdes legyen nala.

Kialakul benne az onertekeles es onbizalom es a szexet nem kotelezo szamnak hasznalja es nem akar olyan lenni mint a tobbi luser majom.

Van hobbyja ertekrendje erkolcsi ertekei normai es tartja magat annyira korahoz megfeleloen baratkozzon de ne jatszon felnottet.

2016. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
55%

Na jó, az előző vagyok és végig olvasva a kommenteket...17/L vagyok, és való igaz, hogy nem volt még barátom, tehát szűz is vagyok, és van olyan ismerősöm, aki 14 se volt és majdnem gyereket szült, DE nem mindenki ilyen, sőt. Miért kell minden fiatalról azt feltételezni, hogy drogos/iszik/romlott erkölcsű útszéli/csavarog? Vannak ilyenek, nem mondom, hogy nincsenek, mert nem akarok hazudni, de az, hogy milyen lesz a gyerek, nagyban függ a szüleitől, TEHÁT ha valaki 16-19 évesen szül, az nem feltétlenül csak az ő hibája, mert speciel lehet a szülei nem szóltak neki, hogy hoppá, kéne védekezni, vagy nagy bajban leszel kislányom... meg így visszaolvasva a kommenteket, két dolgot vettem észre: egy. Azt, hogy sokan azt hiszitek, hogy ha valaki életet ad egy gyereknek, kb 16 évesen lezüllöt/semmire se jó ember lesz. Ez nem igaz. Van jó pár olyan ismerősöm, akiknek 20 éves koruknál előbb lett gyerekük (nők az ismerőseim, mind) és egyetemet végeztek, és multiknál keresnek baromi sokat, vagy éppen egy varrodát vezetnek... kettő. Az, hogy sokan azzal sem vagytok tisztában, hogy mi a saját életünket akarjuk élni, és nem azt, amit ti, szülők meghatároztok, VAGYIS nem mindenkinél, de sokaknál - akár dacból is - előfordulhat az, hogy ha valamit a szülő nem enged meg, akkor azt akkor is megcsináljuk, mert miért ne? Max a szülő nem fog tudni róla. Én is ide tartozom, személy szerint. Viszont ez, amit most említettem, elősegíti sajnos a szülő-gyerek kapcsolat romlását, ami odáig fajulhat, hogy a gyerek nem fog elmondani semmit a szülőnek, és a szülő csak nézni fog, ha egyszer csak (amint a gyerek tud, és lehetséges) rávágja, hogy el akar költözni otthonról, majd pár év/hónap múlva esetleg jön egy esküvői meghívó, a gyerek és egy totál idegen ember nevével. Jó esetben.


Ja, és igen, 16 évesen már nagyjából mindenki tudja, hogy mit akar. Én is tudom, hogy mit akarok, és bocsánat, hogy a saját példámból indulok ki, de nem tudok másból, mert nem látok bele más fejébe.

2016. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
38%
# 66: Szerintem te nagyon, nagyon keveset tudsz a nemi érésről és az emberi természetről, ha azt gondolod, hogy csak annak vannak 18 év alatt szexuális vágyai, akinek nincs rendben az önértékelése. Ne haragudj, de amit írsz, az egy vicc, nem hiszek neked. Esetleg mutass egy forrásra vagy bármilyen hiteles tanulmányra, ami ezt alátámasztja.
2016. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
15%
Meg hát! Nem fognak elkopni... 2 éve együtt vannak, nem 1-2 hete mai lányok korábban érnek, de miről is beszélünk régen már soknak 18-20 évesen volt gyereke !
2016. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 roly112 válasza:
63%
Ne aggódj sokat úgysem alszanak :D
2016. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!