Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy ott aludjon nálatok a barátja? (2 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim válasza:
74%

Őszintén, csak az első pár választ olvastam el, és le vagyok döbbenve. 17éves lány vagyok, 4hónapja vagyunk együtt a barátommal, és még szűz vagyok, csak hogy tisztázzuk. Az én szüleim sem állnak pozitívan ehhez a kérdéshez, de nálunk meg van engedve az együttalvás, ugyanis véleményem szerint nincs értelme tiltani. Elsősorban az együttalvás nem föltétlen a szexről szól, másodsorban azt nem csak akkor lehet csinálni, amikor éjjel 1-2 után alszanak a szülők. Jópárszor már mi is aludtunk együtt és mèg nem volt közünk ilyesmihez. Csak simán szeretjük átölelni egymást, és szeretünk egymás mellett ébredni. Namármost megcáfolnám azt az érvet, hogy ne a szülők előtt csinálják. Na és akkor kérdem én, hogy a szülők mindig kivárták azt a pillanatot, amíg a gyermek nem lesz otthon?! Az a helyzet,(ha már belementünk ebbe, pedig nem ezen van a lényeg) hogy bármennyire is nehéz elfogadni, a szex egy teljesen természetes dolog. Igen, vannak veszélyei, mint mindennek, de egy 16-17 éves lányt már nem igazán lehet vitrinbe tenni, hogy nehogy történjen vele valami baj. Ennyi idősen már kellene rendelkezzen kellő felelősségérzettel ahhoz, hogy tudja, mit-mikor-miért-hogyan. S a szülő meg a tiltások helyett, leülhetne vele beszélgetni.

De! A végét mostmár azzal zárnám, hogy az együttalvás akkorsem a szexről szól!

2016. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Már úgyis megdugta.
2016. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
56%
Igen a szex természetes dolog, de akkor aki szexel, vállalja is a felelősséget, ha balul sül el. Abortuszt/gyerek eltartását, fogamzásgátlót nem a szülővel fizetteti. Ha eléggé felnőtt ilyen kapcsolathoz, akkor legyen az az ehhez kapcsolódó költségek finanszírozásában is.
2016. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
81%
Ennek kábé olyan logikai menete van, mintha pár hónapos gyereknek azt mondanád, hogy aki bele tud tojni a pelenkájába, az cserélje is ki magának.
2016. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
28%
utolsó miért is? A székletürítés létszükséglet, a szex pedig csak egyes, primitív embereknél létszükséglet. Itt minden tini azt hangoztatja hogy ő már elég felnőtt a szexhez.DE ha baj van akkor rohannak a szülőkhöz, meg elvárják hogy a szülők anyagilag támogassák a nemi életüket. Aki szexelni akar, akkor fizesse magának a költségeit. Én nem fogom megtiltani a gyerekemnek, de egy fillért se fogok erre költeni, ezt már az elején tudatosítom benne.
2016. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
45%

#74 :D

köszönöm, feldobtad az estémet.:-)

Ha két éve együtt vannak, akkor már eléggé megismerhették a srácot a szülők (elnézést, ha volt már ez, nem olvastam a kommenteket, csak az utolsót.:D) Remélhetőleg elbeszélgettek már a lányukkal a nemi élet velejáróiról, a védekezés fontosságáról stb. Úgyhogy részemről nem lenne akadálya a helyükben.

2016. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
63%

Csak jogokat hallok

Mi van a tinik kotelessegevel ?

Minden jar mindent lehet

Nem vigyazok a gyerekemre mindent engedek neki kb ua mint nyitvahagyom az ajtot ugyis betornek ha akarnak

2016. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
55%
57% aztán ne lepődj meg, ha terhes lesz a lányod vagy a fiad felcsinál valakit.
2016. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 Vy ***** válasza:
82%

# 68-as hozzászólónak címezve:

Igen, vannak ilyenek, akiknek nem ez az elsődleges. Mert mondjuk el tud beszélgetni a barátjával, és tudnak más programot is tervezni maguknak, hormonok ide vagy oda, nem az a fő attrakció, hogy akkor szexelünk minden délután/este/meg amikor van rá lehetőség... A barátommal 8 évig voltunk együtt, 15-16 évesek voltunk, mikor járni kezdtünk, és az első 3 évben úgy voltunk együtt, napi szinten, hogy simogatásokon kívül konkrét szex nem történt egyszer sem. Mert fel bírtuk fogni, hogy a mi korunkban ennek még rohadtul nincs itt az ideje, mert mi lesz, ha bármi félresikerül, aztán gyerekünk lesz, ennyi idősen nem tudunk róla gondoskodni, úgy, hogy még mindketten iskolába jártunk. Én meg biztos nem vártam volna el a szüleimtől, hogy ők neveljék az én besikerült gyerekemet. Mert igenis nevelés kérdése is, mi így lettünk nevelve, hogy tiniként is felelősségteljesek legyünk, és ne az legyen, hogy "sz*runk bele mindenbe, majd anyámék elrendezik a következményét, mi meg csak csináljuk nyugodtan, orrba-szájba"...

Másrészt meg tudtunk más programot szervezni magunknak, nem voltunk rászorulva a kefélésre... -.- (Most vagyok 25, úgyhogy ez nem az előző évezredben vagy évszázadban történt...)

Úgyhogy igen, vannak ilyen fiatalok is, csak sajnos baromi kevés...

2016. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 BlackSword ***** válasza:
28%
Na most mindenki akkora képmutató lett, hogy egy komplett galériában érzem magam... :) senkinek ne legyenek illúziói, már rég élnek nemi életet... Jobb hallgatólag tudni róla és segiteni, mint tagadni a tényt és kétségbe esni... Beszélgessetek a védekezésről, meg úgy magáról a párkapcsolatról... Ha jó példát mutattatok neki, akkor nem lehet baj...
2016. okt. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!