Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 31/100 anonim ***** válasza:
18%

Igen, és akkor elszórod a megtakarításod. Ha nem sikerül befejezned az orvosit, akkor mindent fizethetsz vissza állambácsinak úgy, hogy semmi bevételed, és 31 évesen pucér seggel fogsz csorogni az álláskeresők között, nulla tapasztalattal.


Gyönyörű kilátások, valóban.


Én elzavarnálak, a SAJÁT érdekedben.

2017. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
30%

#30


Ja, lehetséges dolgozni az állatorvosi mellett.

Csak nem lehetséges szemmel látható összeget összeszedni.


Pláne nem egy olyan embernek, aki 25 évesen ott tart, hogy "nem bírnám a kolit".


Aranyom, nem azért adózott az ország, hogy ellébecolj egy 5 éves képzést, aztán meg elkezdj valami egészen mást.


És 31 éves korodig nappalis diák akarsz lenni, aki mamival és papival lakik, és dolgozik, ha tud, nem, ha nem, diákmunkázgat, nulla értelmes munkaviszonyt és tapasztalatot szed össze, és majd akkor kezdi az életet, anyuka főz meg mos rá és fizeti a csekkeket?


Ez komoly?!

2017. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 A kérdező kommentje:

Ti nem olvastátok el a kérdést és a kommmentjeim?


"24 éves embernek már illene dolgozni"

Komolyan?! Na ne mond!

Szerintem elég cilagosan leírtam, hogy mennyit dolgoztam.

És számomra mind1, hogy árufleltöltőként, vagy a diplomámmal, ha közel ugyanannyit keresek.

2017. szept. 6. 15:45
 34/100 anonim ***** válasza:
19%

Ja, és szépítheted a dolgokat, attól még ugyanúgy arra megy ki a játék, hogy ne kelljen melóznod.


És én nem lennék rád büszke ezek után, sokkal inkább csalódott, amiért nem vagy hajlandó felnőni.

2017. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
31%

Komolyan 31 éves kordban még vizsgaidőszakozni akarsz a gyerekszobádban?


És 32 évesen lenne az első munkaéved?


És mi a viharért nem felvételiztél eddig, ha ekkora álom? Ha szerinted -ami nem igaz- tudsz mellette dolgozni is, akkor miért nem mentél át levelezőre, és végezted nappalin az állatorvosit? Elvégre az nke-n csak lébecoltál, heti 5 nap árufeltöltés mellett?


Vagy mégsem volt akkora álom?

2017. szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
34%

Suli MELLETT NEM dolgoztál érdemben.


Az, hogy bemész 3-4 órára, nem munka, már e is haragudj.


Munkának azt hívjuk, hogy felkelsz reggel, nyolcra fél kilencre benn vagy és 4-5 fél hatkor eljössz.


A suli mellett ez kivitelezhetetlen, ergo nem dolgoztál, csak melózgattál.

2017. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
49%

"És számomra mind1, hogy árufleltöltőként, vagy a diplomámmal, ha közel ugyanannyit keresek."


Akkor elmondom, mi a valóság: árufeltöltőként az is maradsz és annyit is keresel.


Pályakezdőként meg alacsony a fizetés, aztán az ember képzi magát, és új munkahelyet keres és előre lép.


Vagy még ezt sem tudod? Komolyan, neked van "diplomád"?

Ilyen emberek jönnek ki az nke-ről? Mert akkor be kéne szántani.

2017. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
18%

37-es vagyok, vagy mész délután, vagy éjszaka, attól függ, de legalább 8 órát benn vagy.


De akinek a koli is "meghalós", az mit akar? Még jó, hogy húzod, de irtó ciki, hogy 30 évesen is ezt akarod csinálni.


Amúgy az is megvan, hogy 32 évesen nulla munkatapasztalattal sehová nem fogsz kelleni? Főleg, ha állásinterjún rákérdeznek.

Anyukámék nem engedték az állatorvosit, aztán mégis megcsináltam, azért csak most kezdek. Röhej.

2017. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
25%

Júúúúú, valaki de pontozgat!


Ez már tényleg szánalmas.

Mi van, melyik otthon élősködőnek nem tetszenek a válaszok?! :D


Lehet pontozgatni, de pofára fogsz esni, ha kikerülsz az "álomegyetemről" ;)

2017. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
31%

"Én állatorvos szeretnék lenni és annó Ők beszéltek le, hogy nekem az úgy sem menne. Konkrétan megzsaroltak, hogyha azt választom akkor menjek kolléigiumba és ne számítsak semmilyen jellegű támogatásukra, mert úgyis csak kibukok és Ők azt nem akarják támogatni. Közben azt nagyon jól tudják, hogy én a kollégiumi életet nem bírnám. "


Tehát,kérdező, ha jól értem: azért nem mentél az "álomszakra", mert koliban kellett volna lakni és azt te "nem bírnád"?


Nincs több kérdésem. Ez komolytalan.

2017. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!