Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 41/100 anonim ***** válasza:
17%

aki 18-19 évesen nem bírja a kolit, az mit akar?

akkor állatokat, hogy boncolsz majd????

2017. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 A kérdező kommentje:

#35. "Ja, és szépítheted a dolgokat, attól még ugyanúgy arra megy ki a játék, hogy ne kelljen melóznod.


És én nem lennék rád büszke ezek után, sokkal inkább csalódott, amiért nem vagy hajlandó felnőni."


Mégis miért menne ki arra, ha közben folyamatosan dolgoztam?! És jártál Te egyetemre? Tudod milyen nehéz mellette dolgozni?


#36. "És 32 évesen lenne az első munkaéved?"


Nem!


#37. "Suli MELLETT NEM dolgoztál érdemben.


Az, hogy bemész 3-4 órára, nem munka, már e is haragudj."


Ez változó volt. Volt, hogy hétvégén is behívtak. Volt, hogy illegális módon 12 órat "tartottak bent". De nem panaszkodom.

Az átlag amúgy napi 6 óra körül volt.


"Munkának azt hívjuk, hogy felkelsz reggel, nyolcra fél kilencre benn vagy és 4-5 fél hatkor eljössz."


Kik hívják? Te? Oké... A Te dolgod. Én nem csak ezt hívom munkának.



Amúgy azért nem mentem levelezőire és kezdtem az állatorvosit is el, mert a szüleim kikötése volt, hogy dolgozzak is.


És állatorvosi mellett hétvégén folytatnám a mostani munkáim, hétközben pedig korepetalnék. Van 2. ismerős lány akik hívtak.


62%os amúgy nem vagyok az aranyod.

2017. szept. 6. 15:57
 43/100 anonim ***** válasza:
65%

Diplomás vagyok és annyira nem találok ezzel munkát, hogy már a gyár jön szóba.

És van olyan gyár, ahova diákok is mehetnek.

Szóval, a felnőttmunkát is végezhetné egy diák, itt-ott.

Szóval hetente H-P közti munka(de lehet, egy gyárban már H-Szo van, esetleg vasárnap is szóba kerülhet) már örömöt váltana ki a családból: végre van munkám.


De a diplomahlmozás nem biztos, hogy jó ötlet. :/

És. Az árufeltöltő 110k, míg a "sima" munka 140k? A szülők jó, hogy a 140k-t pártolják...

2017. szept. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
73%

"Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna? 25 vagyok..." - azt gondolnám, hogy ez az ő dolga és az ő döntése, felnőtt ember, ő ismeri a saját terveit, vágyait, igényeit...

#7 "Fölmerül a kérdés, mikor akarsz családot alapítani? Férfi vagy, vagy nő? Ha nő, akkor lazán lekéshetsz a babáról. Ha férfi, akkor normális nő szóba sem fog veled állni, amíg nappalin tanulsz," - ez viszont úgy ostobaság, ahogy van... nem mindenkinek a házasság és a kicsikebabika az álmai netovábbja, ha nő, ha férfi...

2017. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
27%

#43

Hívhatlak kisfiamnak is.

Hat órázgattál, meg néha 12, de volt, hogy csak 4 ... és szerinted te tudod, mi a munka.


Lébeckirályfi. Szerinted az nke nehéz? Édesem, akkor mi lesz veled az állatorvosin? Köszönőviszonyban nincs a kettő egymással.


32 éves korodig diákmunkázgatnál ráérő idődben? Meg lenne nyári szüneted, meg vizsgaidőszakod?


Ne szórakozz ...

2017. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
37%

Hiába pontozol le, kisfiam.


25 évesen állj a saját lábadra, tartsd el magad és azt tanulgatsz, amit akarsz. De te 25 éves létedre azon gondolkodsz, hogy lehetne még 6 évig nappalizni, diákmunkázni és mamahotelben lakni.


Ez viccnek is rossz.

2017. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 A kérdező kommentje:

Nyáron is dolgoztam eddig mindíg. Csak szakmai gyakorlaton nem, ahogy azt már írtam, de szerintem nem is olvasod el amiket írok...


"Akkor elmondom, mi a valóság: árufeltöltőként az is maradsz és annyit is keresel.


Pályakezdőként meg alacsony a fizetés, aztán az ember képzi magát, és új munkahelyet keres és előre lép. "


Nem. Ezzel a diplomával a kézhez kapott összeg sohasem lehet 160 felett. Ez igy van kiokoskodva.



És gyereket jelen állás szerint tényleg nem szeretnék, mert nem érzem magam rá alkalmasnak.

Ráadásul hova? Ha megyek az önkormányzatba, akkor mint írtam matematikailag biztos, hogy 40 éves koromig nem lesz saját lakásom.


Koliba pedig azért nem szeretnék menni, mert nem tudok idegenekkel hosszútávon együttelni, ez egy ilyen kisebb pszichés problem. Ez van.

2017. szept. 6. 16:06
 48/100 anonim ***** válasza:
35%

ha ezzel nem tudsz eleget keresni, akkor miért csináltad meg????

egyszerűen nem értem, nem akartad, mást akartál, most meg sírsz.

2017. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező kisfiú: NINCS olyan diploma a világon, amivel 160-nál nem lehet többet keresni.

A VALÓSÁG így működik.


Össze-vissza beszélsz, a valóságról gőzöd sincs. Kérd meg anyukát és apukát, hogy tartsanak el 31 éves korodig még legalább, amíg te tanulgatsz, ne itt kérdezgess. Ha ők eltartanak, akkor örülhetsz.

2017. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
43%

#48

Koliba már ne is szeress menni 25 és 31 éves korod között. Az a 18-23 éveseknek van.

2017. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!