Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 21/100 anonim ***** válasza:
26%
És hogy nem 31 évesen végeznél, ha 26 vagy kezdéskor, és a képzés 5.5 éves?
2017. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
25%
hosszú évekig kényszerítetttek hogy ezt tanuld??
2017. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 A kérdező kommentje:

#19. Leírtam a kérdésben, hogy még idén dolgoznám ezt.


A 3. (!) kommentemben pedig ezt írtam:

"Az ki maradt, hogy egyetem mellett végig dolgotam, heti 5 napot. Csak a szakma gyakorlat alatt nem (nyílván).

És a következő egyetem mellett is dolgoznék, csak kicsit másképpen (ez egy nehezebb egyetem lenne). "

2017. szept. 6. 15:27
 24/100 anonim ***** válasza:
19%
És ki fizetné a másoddiplomát?
2017. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
17%

Úristen, te nagyon sötét vagy, nem hiszem el, hogy tudtál megcsinálni egy egyetemet - mellesleg ha 25 évesen végeztél, akkor akárhogy is számolok pontosan 3 évvel szarakodtál tovább, mint illene.


Az 5 osztályos gimivel 19 évesen érettségizel, és akkor kezded a sulit.

23 évesen akkor is be kéne fejezni - max. 24.


Egyébként nekem nem férne bele, hogy durván 30 évesen is még egyetemre járogass - mert ugye esetleges csúszások, orvosin -, emellett meg én tartsalak el, mert neked derogál 25 évesen felnőni.


És nagyon elgondolkodnék, hol bxtam el a nevelésed, hogy normálisnak tartsd 25-28 évesen is otthon élősködni.

2017. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
64%

Először is elnézést kérek azoktól, akiknek a lelkivilágába tapostam azzal, hogy a kérdésben elsiklottam a "fiatok" szó felett és elmondtam férfi és nő esetére is, hogy mit gondolok a kérdező helyzetéről. :DDD


Kérdező, te nagyon sértődött vagy!

A 25 éves korban befejezett egyetem azért késői, mert az ember 18, vagy ha évvesztes volt, 19 éves korában érettségizik. Utána 5 év egyetem az 23 vagy 24 éves kor. Tehát egy vagy két évet már eddig is elcsúsztál.

Ezután egy évet dolgoznál és AZTÁN (!!!) kezdenél újabb egyetembe. Tehát 26 éves korodban! Az egyetem az számomra MSC-t jelent, a BSC számomra főiskola, akkor is, ha az össze-vissza módosítgatott oktatási rendszerben jelenleg esetleg egyetemnek lehet nevezni. Az MSC az 5 év (orvosin 6), tehát 26+5=31 év.

Erről ennyit.


Közben elolvastam, hogy állatorvos akarsz lenni, szüleid ellenezték stb.

Hát nézd, ez így halott dolog: ha akkor ilyen keményen ellenezték a szüleid, akkor most még inkább elleneznék, hisz már van egy diplomád, amivel dolgozhatnál.


Még egy mondatodon nagyon fennakadtam:

"Közben azt nagyon jól tudják, hogy én a kollégiumi életet nem bírnám."

Hát, öregem, ha így állsz hozzá az életben a nehézségekhez, kellemetlenségekhez, akkor az állatorvosi se nagyon fog menni, de utána a VALÓ ÉLET még kevésbé!

Szerintem tudat alatt te is érzed ezt, azért akarod továbbra is az örök-egyetemista életet élni.

Te dolgod, te életed.

Ha a szüleid helyében lennék, akkor nagyon el lennék keseredve, hogy ilyen életképtelen alakot neveltem.

Az más kérdés, hogy érettségi után én hagytam volna, hogy az állatorvosira menj, ha az az álmod. Legföljebb elmondtam volna az aggályaimat. Ha tényleg kibuktál volna, akkor nyilván javasoltam volna, hogy valami könnyebb főiskolát/egyetemet keressél.

2017. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
40%

De nem fogod fel, hogy nem fogsz tudni tingli-tangli melókkal másfél millát összeszedni félévente?!


Vagy azt várod, hogy a szüleid perkálják ki, vagy mi a fene?!


Szerintem ezt most felejtsd el, normális ember 23-24 évesen már dolgozik, nem még 25 évesen találja ki, hogy jaj, még eltunyulok 5-6 évet egy másik egyetemen...


Szánalmas a hozzáállásod az élethez, azt ugye tudod?

2017. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
85%
Összesen 12 államilag finanszírozott féléved van, állatorvosin 13. Ha te ebből elhasználtál pl 6ot, akkor az állatorvosin 4 félévet ki kell fizetned. Ez min. 4és fél millió forint, ha nem csúszol. Állatorvosi mellett pedig nem lesz időd sokat dolgozni ( ha lesz egyáltalán)
2017. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 A kérdező kommentje:

#20. "Kérdező, összesen 3 állami féléved van, a többit fizetni kell, milliós nagyságrendben.


Van rá pénzed?"


Nem, nem 3 van mint írtam. Az NKE-re jártam, így van +.

És azt is írtam, hogy van majdnem 2 millióm, de majdnem hogy hozzá sem kell majd nyúlnom, illetve már nem tudom hányszor írtam, hogy dolgoznék mellette (ami piszkosul nehéz, de lehetséges!)...


#21. "Figyelj, és az ugye megvan, hogy a másoddiploma fizetős?


Miből keresel meg rá félévenként 300 ezret legalább?"


Leírtam. És amúgy ez butaság, nem fizetős a másod, harmad diploma sem. Alapvetően egy embernek 12 állami féléve van, nekem több. (És egy átlag egyetem mesterképzéssel együtt 10 félév)


#22. "És hogy nem 31 évesen végeznél, ha 26 vagy kezdéskor, és a képzés 5.5 éves?"


25 évesen fogom kezdeni, amúgy még nem vagyok 25 csak felkerekítettem, mert az van közelebb.


#25. "És ki fizetné a másoddiplomát?"

Az allam és én. Én jóval kisebb részben.

2017. szept. 6. 15:38
 30/100 anonim ***** válasza:
37%

Szülőként azt gondolnám, nagyon buta vagy.

Ha anno kiálltál volna magadért és megmondtad volna, hogy neked menni fog és meglátják, és megcsináltad volna, akkor büszkék lettek volna...de most?!

2017. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!