Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 81/100 anonim ***** válasza:
92%

"4-6 órás dolgozgatás az NEM munka."


Maximum a te idióta munka-definiciódba nem fér bele. :D Javaslom menj el napi 6 órát kapálni a földekre, és utána mond, hogy az nem munka, mert nem volt meg a napi 8 óra. Jézusom, milyen emberek vannak..

2017. szept. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
91%
#80, tudod, ahány ember, annyiféle életcél, életmód, életstílus... kultúrember elmondja a saját elgondolását, de nem akarja a másikra erőltetni, ahogy nem is minősítgeti a másikét, legalábbis amíg nem bűnözésről van szó benne.
2017. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
91%
Azt nem tudod megcsinálni hogy elmész az önkormányzathoz dolgozni és levelezőn végzed el az új szakirányt? (nem tudom mennyire kapcsolódik a már megszerzett diplomádhoz és nincs se kedvem se energiám végigolvasni ezt a sok személyeskedő választ).
2017. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
100%

Na jó akkor itt egy hasznos válasz.

Igen kérdező, elbsztad, amikor a szüleid nyomására nem kezdted el az állatorvosit, de ha TÉNYLEG ez az álmod akkor vágj bele. Nem tudom, hogy hány államilag finanszírozott féléved maradt, de valószínüleg a megtakarításod sem lesz elég, hogy befejezd az egyetemet. Így kb a diákhitel az egyetlen megoldás, ami nyilván sza r, de ez van. Ha te úgy érzed, hogy az állatorvosi szakma a hivatásod ( és nem csak aranyosnak találod a szomszéd néni palotapincsijét), akkor ezt be kell vállalnod. Egy éved van felkészülni az emelt bioszra és kémiára ( ha nincs meg). Az alatt még dolgozhatsz annyit amennyit bírsz.

Ha felvettek, szakadj el otthonról és menj koliba. Mindíg jó a hangulat, mindenki jófej, akár még az is előfordulhat, hogy egyedül leszel egy szobában, ha úgy jön ki a lépés. Egyetem mellett nem sok időd lesz dolgozni, amit keresel az szűken elég lesz a kolira, kajára, szórakozásra, ha nem vagy nagy igényű. Ne hagyd, hogy a szüleid irányítsák az életed, már nem vagy tini, fel kell nőni. Most még nem (annyira) késő, és ha komolyan ez az álmod( ha nem akkor is), akkor önnálósodj, dönts magad a saját életedről. Ne 50 évesen döbbenj rá, hogy feladtad az álmaidat a szüleid miatt, pedig a lehetőséged meg lett vola.

Egy állatorvostanhallgató.

2017. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
93%

Bennem a leírtak alapján több kérdés is felmerült.

Konkrétan mi az álláspontja a szüleidnek a terveiddel kapcsolatban?

Neked mi a kifogásod az önkormányzatnál felmerülő álláslehetőségre, illetve mi az érved a feltöltői munka mellett?

Nekem 2 nagykorú gyermek szülőjeként nagyon tetszik, hogy lediplomáztál és diákmunkából össze tudtál rakni 2M Ft-ot úgy, hogy még haza is adtál a bevételedből. Ez 25 év környékén igencsak nagy teljesítmény, főleg ha figyelembe vesszük, hogy rengeteg olyan véleményt lehet olvasni más kérdéseknél itt, hogy milyen szemét a szülő, ha nem tartja el az egyetemista gyerekét, meg akkor is szemét, ha kér a rezsibe, miközben már dolgozó fiatalról van szó.

Én tuti örülnék és támogatnék egy ilyen törekvést, de azért vannak olyan kijelentéseid, amik megijesztenek. PL kezdeni kellene valamit a szociofóbiáddal, ami miatt nem bírnád a koleszt, vagy az alábbi kijelentésed se túl biztató:

"Tudom, hogy lenne jobb diakmunka lehetőség is (mondjuk egy 10essel jobban keresnék kb.), de nekem ez megfelel. Meg ezt már megszoktam."


Az szülőként eléggé aggasztana, hogy a diplomás gyerekem árufeltöltőként akar tengődni, mert "megszokta", de pl ha azzal érvelne, hogy az egyszerű fizikai munka mellett van energiája tanulni, az önkormányzati meló meg agyilag fárasztó, akkor a cél érdekében elfogadnám.

Kaptál itt igen sok támadást, pedig én igencsak sok fiatalt látok a mamahotelben céltalanul élni még 30 év fölött is, neked pedig van célod és dolgozol is. Szerintem vágj bele, ha ez az álmod. neked legalább van célod, ami szintén dicséretes.

2017. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
26%

Az #51-re: A beidézett szöveg KÖZÉPFOKÚ végzettségű emberkéről szól. A diplomások fizetése kb. ennek a duplája. Ha NKE-n végeztél, akkor illene képben lenned a Kttv.-vel és a bértáblával.

Állatorvosihoz hány pontod lenne? Emelt bilógia-kémia érettségi megvan? Utóbbi nélkül esélyed sincs. És elég rosszul számoltál: nem tudnád kifizetni a képzés árát, ami félévenként minimum 1 millió 200 ezer Ft (volt 7 ezelőtt, azóta lehet, hogy több). Hány állami féléved maradt (már ha sikerül bejutni államira)? Az állatorvosi 11 félév. Ha az NKE-n elhasználtál már 10-et, akkor 1 maradt. 10 félévet kéne neked finanszírozni. NEM a szüleidnek.

Úgy sejtem, hogy a szüleid azért nem támogattak anno, mert tisztában voltak vele, hogy nem felelsz meg az ottani követelményeknek. Én fiam megfelelt, mégsem jutott be. 25 éves. Érettségi után 1 évet "lógott", hogy újra nekifusson az emeltnek és megpróbálhassa az egyetemet. Nem jött össze akkor sem, bekerült egy másikra, amit 1 év után otthagyott, mert rájött, hogy nem neki való. Utána elvégzett egy 2 éves OKJ-t, és azóta folyamatosan van munkája (előtte tanulás mellett diákmelózott 3 évet). Most 2.éve már ugyanazon a helyen dolgozik, jól keres. Majd ha akar diplomát - akármilyet - később megszerzi magának.

Jobb lenne, ha ezt most elengednéd inkább. A kérdésre a válasz: nem raknálak ki egyértelműen, de erősen javasolnám, hogy ilyen "vágyakkal" inkább külön próbálj boldogulni, én nem asszisztálnék hozzá. De szívesen segítenék albérletet keríteni...

2017. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 A kérdező kommentje:

Közben láttam itt több részletes, hasznos választ is, s köszönöm. Majd a kérdésekre reagálok, ha lesz időm!


De utolsó! Én magam is kijavítottam már, hogy a belinkelt szöveg butaság!

Mi lenne ha elolvasnád a hozzászólásaimat?

Ettől eltekíntve én is kb. annyit keresnék. Képzeld azért a szakmai gyakorlatom alatt (amiért ugyebár nem fizetnek) is beszéltem jó pár, több évtizede ott dolgozóval.


Másrészt van + 5 állami ÉVEM! De már a + éveimről is írtam többször a kommentjeimben...


Valamint mi az, hogy a fiad megfelelt, de nem vették fel? :O

Nincs felvételi az állatorvosin, csak a ponthatárnak kell megfelelni (emelt kémia + biológia/fizika természetesen kell)... Ha az megvan felvesznek. Ha nincs akkor nem feleltél meg.

2017. szept. 7. 11:19
 88/100 anonim ***** válasza:
97%
Emelt biosz+kémia. Fizikával nem lehet felvételizni.
2017. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 A kérdező kommentje:
Tényleg, csak a "sima" orvosin lehet fizikából is... Ezért hittem.
2017. szept. 7. 11:29
 90/100 anonim ***** válasza:
80%

El kezdtem olvasni egyes hozzászólásokat, aztán a felénél abbahagytam.

Gondoltam azt azért bíztatás képpen írom, hogy nehogy bedölj annak a dumának, hogy így-úgy kifutottál az időből.

Ez a hozzáállás általában a korábbi Ratkó generáció tagjaitól ered, akik a 60-70-as években nőttek fel és az előző világban még beléjük rögzötött az a rendszer, hogy elvégzel valami végzettséget, szakmát, lesz állásod szakmát, családod, lakhatásod, aztán később nyugdíjad és szépen lefolyik az életed mint valami ISO szabvány.

A valóság ma már teljesen más és teljesen átformálódik a világ is. A mostani Y és Z generációnak ezt nagyon jól tudnia kell.

Sokkal bizonytalanabb a világ. Alapvető gazdasági trendek fordulnak meg, és a legtöbb iparág is nagyon változákony. Ennek következtében a hagyományos értelemben vett szakmák és szakmai ismeretek, illetve a sablon életút működésképtelen.

A legtöbb ember aki elvégez egy gyakorlatorientált szakmát ma, nagy valószínűséggel semmire sem fog néhány évvel később vele. A legtöbb gyakorlatorientált hivatást előbb utóbb mesterséges intelligenciával kiváltják. Sokkal fontosabb az általános kézszég, az univerzális képességek megszerzése, és az élethosszig tartó tanulás és adaptálódás az új kihívásokhoz. (pl. ma egyébként a legnagyobb CEO-k az Egyesült Államokban nem is MBA-t végzettek közül, hanem filozófusok közül kerülnek ki)

Ezzel együtt az sem jelent semmi jót, ha valaki már 18 vagy akár 23 évesen dolgozik, mert pont azt az időt cseszi el munkával, amikor fejlődő képes és nyelveket és alapvető műveltséget szerezhetne (pl. utazással, külföldi tapasztalatszerzéssel), hogy később az értelmiségi réteghez tartozzon.

Szóval azt mondom ne add fel, és változtass ha van benned hajtóerő. Folyamatosan tanulj és fejlődj, próbáld ki magad új dolgokban. Minél több dolgot kirpóbálsz, annál több dolgot megtapasztalsz, és annál nagyobb esélyed van arra, hogy boldog életed legyen.

Az persze más kérdés, hogy a szüleiddel hogy tudod ezt megértetni. Sajnos a magyar társadalom nagy része nem teheti meg, hogy a gyermekét 30-35 évig eltartja, akik meg megtehetik nem az értelmiségi rétegből kerülnek ki, hogy lássák ennek a fontosságát. Remélem azért tudsz valahogy érvelni a szüleidnek!

2017. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!