Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 11/100 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok szulo, de akarom, hogy lassak az erem masik oldalat is. 6 eve diplomaztam (nagyon jo vegzettseggel) es azota dolgozom. 14 eves korom ota nem lakom otthon, felvettem a dialhitelt is (ami azota mar nullas). Nem rakott ki senki, de tavolabb tanultam es csak neha mentem haza, ez a mai napig igy van. Nagyon jo vegzettsegem van, tobb nyelven beszelek jol. Nem kellett az egyetem mellett dolgoznom. Na most, a szuleim a mai napig tamogatnak, azert mert itt hiaba dolgozol, nem fogsz megkeresni annyit, hogy normalisan eltartsd magad diploma utan. Ez a 110.000 forintos ber huen fedi a valosagot, es ez nemcsak az arufeltoltore igaz, hanem sokkal komolyabb kaliberu szakmakra is. Itt tartunk, "diplomas minimalber". Most en is azt csinalom, hogy nem a szakmamon belul, hanem joval alacsonyabb poziciot keresek, amiert tobbet is fizetnenek, de muszaj vagyok nem a szakmamban vallalni, mert kell az ido arra, hogy kuldolfon munkat keressek es barmikor lelephessek, ha ugy adodik, mert aztan itt varhatod, hogy majd onerobol felepitesz egy eletet... A masik dolog. Amikor egyetemre kerultem egy joval tavolabbi varosba, es kollegiumban laktam az egyetem kezdetekor akkor mar 5. eve, meglepodve tapasztaltam, hogy lehet igy is csinalni, hogy az egyetem alatt is vegig otthon lakik az ember. Ha tehetnem, a mai napig otthon laknek, de sajnos ott nincs munkalehetoseg...Tehat csak annyit mondanek a kerdezonek, hogy oruljon annak, hogy ennyi ideig otthon elhetett, es amig teheti, lakjon is ott. Mert aztan elvegzi ezt a 3 eves kepzest, es repul at egy masik kontinensre... akkor meg majd a szulo sirhat, hogy egyedul maradt. Nem gondolnam amugy, hogy az akkora nagy eltartas lenne, hogy a kerdezore eso havi parszaz forintos vizszamlat, meg 1-2 ezer forintos villanyszamla akkora nagy problemat okozna. Mint irta, penzt keres, miota az eszet tudja (miota lehetosege van ra), gondolom a ruhakat meg kajat maganak veszi meg, a vizszamlat meg nehogy liszamlazza mar a gyerekere. Ezt a szemleletet soha nem ertettem, hogy "na gyerekem takarodjal tartsad el magad". Nem. Ha valaki igenyli, es jol erzi magat, hogy a szulokkel lakik, szerintem ez becsulendo. Es akik a 2 gyerekkel koltoznek vissza a szulok hazaba, mert nincs penz elmenni es nagyi neveli az unokakat?? Ez a srac legalabb 25 eves korara belatt, hogy a vegzettsegevel milyen kilatasai vannak, de o tobbet akar. Ezert bealdozza meg azt a 3-5 evet, hogy utana teljes feeosseget vallalhasson az eleteert es full anyagi biztonsagban legyen. Ezt szerintem mindenkinek meg kell ertemie
2017. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
65%

#9

Tehát állatorvos akartál lenni, de "lebeszéltek", ezért inkább 7 évig jártál egy másik szakra, és most elkezdenél nappalin újra egy teljes egyetemet?


És nem merült fel közben az átjelentkezés? Semmi? Az elmúlt 7 évben milyen szakot sikerült befejezni?

2017. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
38%

#10

Szorítkozz a kérdésre, akkor is, ha érintve érzed magad, aranyom.

2017. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 A kérdező kommentje:

#7. "Már 25 évesen is későn diplomáztál. Ha egy év múlva újabb egyetembe kezdesz, akkor azt legkorábban 31 éves korodban fogod elvégezni."


Neked ez hogy jött ki?

Egy átlag egyetem 3 év, 5 MSc/MA-val együtt. 25 évesen egyáltalán nem biztos így, hogy későn fejeztem be, erről nem írtam semmit, de egy atlag egyetemet még MSc-vel sem 31 évesen végeznék el ha 25 evesen elkezdem... S itt még nem írtam, hogy állatorvos szeretnék lenni.

Ha ennyit se tudsz, akkor bocsi, de innentől kezdve számomra a véleményed nem releváns.

2017. szept. 6. 15:09
 15/100 anonim ***** válasza:
23%

#15


De, későn fejezted be.5 év felsőoktatást 23 évesen fejezünk be.


Neked melyik szakot sikerült 7 évre széthúzni?

2017. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
99%
Zárójelben megjegyezném, hogy az állatorvosi 11 félév. Egy félév önköltsége 1.200.000. körül mozog.
2017. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 A kérdező kommentje:

Mert csak 4 éves gimi létezik szerinted?


Nagyon jól tudom, hogy mennyi idő az állatorvosi... Ezért is írtam oda az előbbi kommentembe, hogy "S itt még nem írtam, hogy állatorvos szeretnék lenni."


(11 félév = 5.5 év)


és nem költségesre mennék, vannak még állami féléveim + "ajándék" is az NKE miatt.

2017. szept. 6. 15:19
 18/100 anonim ***** válasza:
33%

Mondd, kérdező, milyen az a gimi, ami 2 évvel hosszabb?


31 éves korodig akarsz árufeltöltősködni, meg ilyenek, érdemi munka nélkül. Egy állatorvosi nem olyan, mint amit elvégeztél 5 év alatt úgy, hogy mellett 5 napot dolgoztál. Ha az ilyen laza volt, akkor miért nem mentél át levelezőre egyébként?


És miért nem jelentkeztél eddig az nagy álomra? 7 éve felnőtt vagy elméletileg.


Állatorvosi mellett nem fog menni a heti 5 nap meló.


És akkor 31 évesen leszel pályakezdő jó esetben,

nulla felnőtt tapasztalattal.

2017. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, összesen 3 állami féléved van, a többit fizetni kell, milliós nagyságrendben.


Van rá pénzed?

2017. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, és az ugye megvan, hogy a másoddiploma fizetős?


Miből keresel meg rá félévenként 300 ezret legalább?

2017. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!