Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok/csi...

Szülők! Ti mit gondolnátok/csinalnátok ha a fiatok nem a diplomájával helyezkedne el, hanem diák munka kaliberű állásokat vállalna?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Most diplomáztam és az önkormányzatban el is tudnék helyezkedni... Viszont én szeretnék még egy évig árufeltöltő maradni és aztán egy újabb egyetembe kezdeni.

A baj csak az, hogy ehhez még addig végig a szüleimnél kéne laknom, de mivel nem értik a problémámat, így nem is nagyon tolerálják a dolgot...

Amúgy, ezzel a munkával 110 000 körül kapok kézhez, az önkormányzatban pedig 140-160 között (de inkabb előbbi) kapnék.


Szülők! Ti mit gondltok, kiraknátok a gyereketeket hasonló esetben?



2017. szept. 6. 14:34
 51/100 A kérdező kommentje:

"Kérdező kisfiú: NINCS olyan diploma a világon, amivel 160-nál nem lehet többet keresni.

A VALÓSÁG így működik."


Honnan is vagy ilyen jól informált? Talan mindenféle diplomád van és mindenhol husszú evekig kipróbáltad magad?


Tessék itt egy idézet: "Sziasztok! Én 14 éve dolgozom a közigazgatásban, polgármesteri hivatalban középfokú végzettséggel, Több mint harminc éves munkavisszonnyal rendelkezem. Létezik, hogy még mindig btto 134.000,- az alapbérem? 1983 óta van munkaviszonyom. 1983-2000-ig nem a közigazgatásban dolgoztam.

Jelenlegi bérem btto 134.500,- plusz bérkompenzáció avval együtt lett btto 149.000-ft.

Alapilletmény 112.085,- illetmény kiegészítés +20% 22417Ft. Igy lett a havi illetményem: 134.500."


Még találhatsz sok hasonlót is...


"Össze-vissza beszélsz, a valóságról gőzöd sincs. Kérd meg anyukát és apukát, hogy tartsanak el 31 éves korodig még legalább, amíg te tanulgatsz, ne itt kérdezgess. Ha ők eltartanak, akkor örülhetsz."


Melyik univerzumban is tartanak Ők el?

Eddig minden pénzem felét nekik adtam, s ne mond hogy az fedezi az ott lakásom, mert mindketten tudjuk, hogy nem csinal egy ember 40 ezer forintos víz számlát, stb.

2017. szept. 6. 16:19
 52/100 anonim ***** válasza:
22%
adtál havi 50ezret, na bumm. háromszor ennyiből sem tudnál egyedül megélni.
2017. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
30%

44 éves vagyok, 20 éve dolgozom, 3 nyelven beszélek, két diplomám van, egy doktori.


Vicces, amikor kiszól a lyuk a földből ...


Innen tudom, mert ÉN felnőtt vagyok, te pedig erőltetetten nem akarsz az lenni.


A világ nem úgy működik, hogy adnak egy diplomát, aztán adnak egy állás, ahol adnak egy fizetést és abban ülsz. A világ a folyamatos önképzésről szól, arról, hogy megyünk a munka után, a jobb állások után, hogy tanulunk stb. Nem, nem nappalin 30 évesen.

Nőjj fel, gyerek.


Igen. Ők tartanak el, ameddig nem magad biztosítod a saját lakhatásod minden egyes részletét és az ellátásodat IS.


Ez a VALÓSÁG.

2017. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
95%

Fura, hogy itt senki nem a kérdésre válaszol, de mindenki őrjöng.

Kérdező, csak azt nem tudom, hogy minek a diákmunka, az önkormányzati meló jobban fizetne, menj oda és ha felvettek az egyetemre mondj fel. Diákmunkát mindig fogsz kapni, nem kell aggódnod, hogy ha abbahagyod nem vesznek vissza.

Ha a szüleid nem akarják, hogy ott maradj, akkor hogyan képzeled el a lakhatást?

2017. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 A kérdező kommentje:

Najó amit bemásoltam szöveget az speciel lehet, hogy hülyeség most így jobban elolvasva, de van egy csomó ilyen ami jogos...

Mielőtt okoskodsz a bérekről, azelőtt érdemes lenne legalább utána googleozni.



Hát ha szerinted 150 ezerből sem lehet megélni, akkor abban egyet értünk, hogy ezzel a diplomámmal kitörőlhetem. De akkor mit javasolsz?

2017. szept. 6. 16:26
 56/100 anonim ***** válasza:
55%

mit javasolok?

hogy anno kellett volna a sarkadra állnod

ez a diplomád felesleges időkidobás

és tanulj nyelvet, vagy levelezőn valamit

2017. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim ***** válasza:
28%

#56

Ne haragudj, de nem fogom megoldani egy 25 éves diplomás felnőtt helyett az életét. te eddig közölted, hogy :

-havi 50 fedezi a teljes lakhatásod-étkezésed, stb, TEHÁT nem tartanak el, akkor sem, ha nem te ügyintézel, mosol, főzöl,stb.

-tudod, mi a munka, mert diákmelóztál

-tudod, hogy nem fogsz csak x-t keresni örökre

-szerinted a munkaviszony az, hogy h-p, 8-16:30, önkori és kész, nincs más megoldás

-31 éves korodig akarod a jelenlegi, gyermeki életed folytatni

-bírod a nehézségeket, ha azok kisebbek, mint a kollégiumban lakás


Ez egy vicc. Vagy baj van a fejeddel és korlátozottan vagy cselekvőképes és akkor elnézést kérek, vagy egyszerűen csak lusta vagy, fogalmad sincs a világról, de nem is tudod összeszedni a tudást, ülsz 25 évesen, diplomával és azon agyalsz, hogy lehetne kamasznak maradni.


Az első esetben nem tudok mit mondani, a másodikban meg nem akarok.

2017. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 A kérdező kommentje:

55.

Igazad van.


De most igazából 2 lehetőségem van és, ha nem maradok otthon azzal mindenképpen rosszul járok.

Szóaval őszíntén szólva valami olyasmi válaszra vártam ami arra vonatkozik, hogy hogy lehetne Őket meggyőzni.


Mert szerintem amúgy tényleg teljesen jogos elvárás lenne ebben a helyzetben és ezzel nem a kegyüket gyakorolnák.


62% Milyen doktorid van neked? :DDD

2017. szept. 6. 16:35
 59/100 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként mamát és papát meg merted már kérdezni arról, hogy maradnál a gyerekszobádban nappis egyetemista 31 éves korodig legalább az ő ingatlanjukban és fenntartásukban? Vagy előbb itt gyűjtesz bátorságot hozzá?
2017. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
14%

#59

Nem olyan, amivel teli pofával való röhögésre vagyok rászorulva a gyakorin, kérdező, mint te.

2017. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!