Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza? Nem telefonál...

Kinek van igaza? Nem telefonálhatok éjjel? 21/L

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, két éve külön élek a szüleimtől, dolgozom, 150 km-re. Havonta egyszer szoktam hazajönni 2 napra, ill most pl 3-ra a hosszúhétvége miatt.


Tegnap este hívott egy barátom (munkatársam is) telefonon, és éjjel 1-ig beszéltünk,de akkor is csak azért tettük le mert anyám már elég idegesen rámszólt. Pedig a hàz legmesszebb pontján voltam, csukott ajtóval, és persze próbáltam csendben beszélgetni, de 1-2 poén olyan volt hogy nem tudtam megállni hogy ne nevessek. Most reggel közölte anyám hogy ma este 10-kor vagy odaadom a telefonokat (céges is van) vagy kinn alszom/telefonálok az udvaron. Merthogy normális ember èjjel 1-kor alszik, és amúgyis tudhatnám hogy ő milyen rossz alvó mostansàg (honnan is tudhatnàm, hisz nem élek velük!). Meg mondta hogy nem érti miért telefonàlok ennyit, hisz még exeimmel sem beszélgettem ilyen sokat (ami szintén nem igaz, mert az utóbbival hajnal 2-3-ig is beszélgettünk, úgy hogy reggel ugyanúgy mentem dolgozni, de mindegy)


Szerintetek jogos anyàm kiakadása ennyire? Lehet inkább az a baja, hogy kivel beszélek (munkatàrsam egy nős ember aki most válik, fiatalabb szüliemtől)


2018. márc. 16. 06:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
86%
Tudom hogy nem ez volt a kérdés,de biztos hogy válik épp a pasi?Nem tudom nem azért beszéltek éjszaka hogy őt ne hallja a felesége.Szerintem beszélhetsz éjszaka is,ha nem vihogsz,hanem halkan beszélsz a paplan alatt vagy valahol.Tudd már megállni hogy ne röhögj hangosan éjjel,csinálj úgy mint aki nem csitri.Nem illik mások nyugalmát zavarni éjjel.
2018. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
34%

" tudhatnám hogy ő milyen rossz alvó mostansàg (honnan is tudhatnàm, hisz nem élek velük!)"

Azért néha megkérdezhetnéd anyukád,hogy van, mi bántja, tudsz-e segíteni...

*

"hogy kivel beszélek (munkatàrsam egy nős ember aki most válik, fiatalabb szüliemtől)"


Tadam. Most válik, miattad...

2018. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
87%

"Havonta egyszer szoktam hazajönni "


Most komolyan: havonta egyszer nem bírod ki, hogy alkalmazkodj másokhoz (aki nem mellesleg az anyukád)? Ez bizony már nagy baj.


"Lehet inkább az a baja, hogy kivel beszélek (munkatàrsam egy nős ember aki most válik, fiatalabb szüliemtől)"


Igen, jogos a kiakadása.

Csak nem tán pont miattad válik az illető?

Arról nem beszélve, hogy nyilván a válófélben lévő munkatársadnak is van családja (feleség, talán gyerek is), tehát a vonal túloldalán is zavaró lehet az éjjel 1-kor telefonálás.

Az év kb. 300 napjában azt csinálsz, amit akarsz - hát akkor arra a pár napra, amíg hazamész és gondolom kiszolgálnak, körbeugrálnak, stb. legyen már annyi benned, hogy alkalmazkodsz.

2018. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
15%

8-a, igen. A kooliban szerinted mindenkinek 10-kor lámpaoltás?! :D


Nem, van ki még éjjel is fenn van, mert akkor fog jobban az agya.

Ő tanul, mi alszunk mellette.


Persze, akinek síri csend kell ahhoz hogy képes legyen elaludni, az bajban van :D

2018. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
61%

Hírből sem ismeritek te sem meg anyud sem azt a szót hogy tolerancia?!

Nálunk is papírból vannak a falak. Nálunk anyám szokott órákat vihorászva telefonálni és engem is idegesít de mégsem szólok neki. Illetve én is szoktam éjszaka telefonálni de érdekes módon tudom moderálni magam akárkivel akármilyen vicceset beszélünk, de ha hangos lennék biztos vagyok benne hogy anyám egy szót sem szólna mert senki nem fog belehalni egy két alkalomba. Ráadásul én itthon lakom szerintem ha havonta egyszer látna főleg eszébe nem jutna hogy ilyenen problémázzon. Röviden: Mind a kettőtöknek van igaza, te biztos tudsz halkabb is lenni anyud meg kicsit lehetne toleránsabb a lányával akit alig lát.

2018. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
83%

ha felebredt ra hogy telefonalsz ejjel akkor valoban udvariatlansag a reszedrol

Otthon azt csinalsz amit akarsz, de ha masokkal laksz egyutt akkor tekintettel kell lenni rajuk. Nem csak azert mert az o haza (plane!), anelkul is illene.

2018. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
72%
Hazamennék a 150 km-re levő otthonomba.
2018. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy kiraknálak a házból, mint macskát szarni. Undorító az ilyen ember aki másra nem tud tekintettel lenni és zavarja még alvás közben is.
2018. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként nemhogy örülne anyukád, hogy hazamész x időnként, még cs.szeget akkor is.


Nos, és ezért nem járok haza. Felnőtt vagyok, évek óta önálló ember, nem kell az, hogy mindenért beszóljanak :)

2018. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
98%
Valamit valamiért. Megmondod, hogy nem adod oda a telefont, mert nem vagy 3 éves. Egyúttal megígéred, hogy nem fogsz éjszakába nyúlóan beszélgetni, vagy ha mégis, akkor kifáradsz házon kívülre, hogy ne zavard a házban élőket. Vagy visszaveszed a hangerőt, és nem nyerítesz hangosan.
2018. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!