Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/214 anonim ***** válasza:
38%

86-os, a "remek férfi" majd fizetheti a gyerektartást, ha elválik.

Ez nem így van, hogy "Meguntam az SNI-s gyerekeimet, lelépek"!

2018. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/214 anonim ***** válasza:
63%
"86-os, a "remek férfi" majd fizetheti a gyerektartást, ha elválik." - nem hiszem, hogy rosszabbul járna, mint most. Viszont a kedves (ex)feleség kénytelen lenne elmenni dolgozni, munkahelyre, valszeg teljes állásba. Szóval semmi más nem történne, mint, hogy a férj elérné a célját... és ennyi.
2018. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/214 anonim ***** válasza:
40%

"nem hiszem, hogy rosszabbul járna, mint most"

Kivéve, hogy egyedül lenne, fizetése nagy része gyerektartásra menne, csóró is lenne, nőt se nagyon találna, elvált f.aszi 3 SNI-s gyerekkel!

Illetve de, találna, elvált, kétségbeesett nőt pár gyerekkel, úgyhogy nevelhetné más gyerekeit is.

De hajrá, váljon, anyukának felszabadulás lenne!

2018. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/214 anonim ***** válasza:
61%

Kivéve, hogy egyedül lenne, fizetése nagy része gyerektartásra menne


Ja..mert a magyar bíróságok arról híresek hogy olyan rengeteg gyerektartást ítélnek meg. :-D Abból a kb 40-50 ezerből plusz a gyerekek után járó segélyekből anyuka nem nagyon tudna ugrálni, főleg ha még albérletet is kéne fizetnie mondjuk.

2018. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/214 anonim ***** válasza:
83%

Anyuka elmenne dolgozni.

Apuka meg élhetne egyedül.

Vagy akivel akar!

2018. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/214 anonim ***** válasza:
60%
" fizetése nagy része gyerektartásra menne," - ugye a fizetés MAXIMUM FELÉT lehet bármilyen jogcímen tartásdíjként levonni. Gondolod, ma nem ad be annyit? Akkor szerinted miből élnek?
2018. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/214 anonim ***** válasza:
32%

Szegény apuka...most őt sajnáljuk? A legtöbb ffi szanatóriumkent éli meg a munkahelyét es 1000x inkább oda megy mint hogy 1 hetet otthon maradjon a gyerekeivel!


Itt en nőkent tuti holnaptól elmennék dolgozni es hagynám a 3 gyereket apára. Utana nyugodtan hisztizhet!

2018. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/214 anonim ***** válasza:
16%

😩😩😩 Anyu elválik, megkapja apu fizetésének a felét, plusz emelt családit, plusz dolgozik valamit, és aput nem kell etetni se, se el nem vesz a pénzből, mert nincs is ott.

Anyu csak jól jár.

Ja, és senki nem cse.szteti, hogy miért nem dolgozik/csinál mást/viselkedik ahogy viselkedik stb...

A nő csak jól járna!

De ettől függetlenül persze, ne váljanak, de ha válnak se lesz tragédia a nőnek.

2018. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/214 anonim ***** válasza:
74%
... ahogy szerintem a férfinek se lenne az...
2018. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/214 anonim ***** válasza:
40%

"Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát."

Ebből a mondatból kiindulva, valóban nem rendítené meg apukát a válás.

Mivel simán látszik, hogy s.zarja le a családját.

Meg a feleségét is.

2018. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!