Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/214 anonim ***** válasza:
89%
Ajánld fel a párodnak, hogy amíg ő dolgozik, addig te foglalkozol a gyerekekkel. Ahogy ő hazaér, te elmész dolgozni (akár csak 4 órára is), viszont ő lesz a gyerekivel + a háztartásba is besegít!
2018. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/214 anonim ***** válasza:
76%

49%-os: nagyon ritkán írok ide, úgyhogy szerintem még paranoiás is vagy.

Ha van egy kis időd, gondolkodj el (nem fogsz), hogy mennyiben segített a kérdezőnek a válaszod.

(Amúgy helyesen: először.)

71-es

H van

2018. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/214 anonim ***** válasza:
64%

Szóóóóval, összegezve a válaszokat: az, hogy anyuka otthon intézi a dolgait, plusz a KÖZÖS gyermekeket hordja foglalkozásokra, az lustaság, meg rossz dolog, meg hogyképzeli.

De az, hogy apuci beballag 8-ra az irodába, délután meg haza, és kész, neki ennyi a dolga a családban, a kölykeivel nem törődik, nem takarít, stb, az tök rendben van, teljesen normális.

Nice.


Kérdező: én a helyedben megmondanám a páromnak, hogy oké, visszamegyek dolgozni, de akkor ő felmond, és intéz helyettem mindent, amit addig én csináltam.


Azokat, akik meg hú de megoldják, hogy napi 25 órát dolgozzanak úgy, hogy van minimum 6 problémás gyerekük, akik 2 év alattiak, megkérdezném, hogy és mikor vannak a gyerekükkel? Mikor foglalkoznak vele? Mennyi minőségi időt töltenek közösen naponta?

2018. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/214 anonim ***** válasza:
81%

Az utolso 3 oldalt mar nem is olvastam de az egyértelmű, hogy a köpködős válaszolók közelről se láttak gyereket, nemhogy egy hetet csinaltak volna 3 gyerekkel. Van két gyerekem és voltam bebiszitter is 2 kicsi mellett, es bizony azt mondom, az anyuka a fizetése 80%-at nekem adta diplomaskent (!), mert a gyerek folyton beteg volt de a mhelye kirakta volna olyan munkaköre volt. Azert hogy memaradjon neki 20-30e Ft nem biztos hogy érdemes elmenni melóba hogy aztán a 8 óra utan meg a háztartás is rá szakadjon. Ott mondjuk apuka vitte a gyerekeket abszolut besegitett de ez csak igy tud mukodni. Nezzunk egy napot, legyen 4 óra azaz délig ebédig oviban a gyerek. Anya kel, anya ébreszt, anya csinal reggeliztet, öltöztet, csinal uzsit. Elviszi 3 gyereket oviba, suliba. Hazafele mondjuk vasarol, hazaér, kb 1 óra azaz 9-re hazaér. Összepakol, rendet rak, berakja a mosast, takarit, tereget, esetleg főz. Már eltelt a kicsi ovisideje, mehet vissza a gyerekért, hazamennek, altat, lassan mehet a sulisert meg az ovisert ujra. Delutan jatszotereznek, jatszanak, es máris 6-7 óra van...készíti a vacsit, megy fürdetni, mesél, altat. Én kettővel pont ugyanezt csináltam....szóval ha anya elmegy dolgozni mikor a gyerek a kicsi delig oviban van akkor az osszes delelotti melo az anyára maras delutan. Lehet, hogy nincs minden nap fejlesztes meg nevtan, de ha heti 2x van, ezt mar nem fogja toleralni mhely. Vagy nem kap a kieso idore fizut vagy elmegy gyermekapolasira akkor meg az a 4 ora munka kozel sem hoz annyit, mint amennyi kart okoz! Lehet bebiszittert fogadni de akkor a 4 oraban keresett penz konkretan el is megy arra de a hazimunka megmarad anyanak.

Itt az a baj hogy az Apa semmi gyerekkel es haztartassal kapcsolatos munkat nem vallal, es ezt nem tisztaztak elore. Nekem a 3 gyerekes bnom mai napig nem dolgozik igy egyeztetek meg, mert a ferj kepes volt felmerni hogy ezzel jobban jarnak.

En ha a ferj nagyon piszkalodik es hisztizik a legdrasztikusabb modszert valasztanam: gyorsan elhelyezkednek barhol, es bizony szepen leosztanam hogy na dragam most ekkor es akkor te viszed hozod a gyerekeket, te viszed heti 1x fejlesztobe, ezt es azt megcsinalod delutan ha hazaersz, mert EN IS dolgozom.

Maskepo nem fog radobbenni Apuka, hogy az élet nem csak mese es nevetes annak aki otthon van 3 gyerekkel.

2018. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/214 anonim ***** válasza:
18%
76: köszönik szépen, jól vannak. A nagyobbik sni-sem már szakmát tanul, te végtelenül ostoba, ugyanis a gyerek nem áll meg a növésben, a kisebbekkel meg remekül lehet foglalkozni szabadnapon és a nem munkában töltött időben. A lustaság szól belőled is. Nyávogni sokkal könnyebb, ahogy látom. Meg sírni, hogy szemét állam és hogy nincs pénz, de hogy tegyen is valamit... A 49%osnak igaza van, a gyerek csak a kifogás a lustaságra. És én is olyan helyen dolgozom, ahol nem gond, ha beteg a gyerek, mert jó munkaerő vagyok és meg vagyok becsülve, persze ehhez dolgozni kell. De hogy még tetézzem a dolgot, hogy mennyire nyámnyilák vagytok, nekem nincs diplomám, de most harcolok érte. Tehát nem elég, hogy négy gyerek, munka, de még iskola is... És a gyerekek még így sincsenek elhanyagolva.
2018. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/214 anonim ***** válasza:
76%
77-es.👍👏
2018. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/214 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező:

Milyen fejlesztés van délelőttönként? Egyik szavaddal azt mondod olyankor oviban vannak, másikkal meg hogy fejlesztésen... miért nem kérsz fejlesztésre délutáni időpontot? Pluszban minden héten nem fogad a nevtan se....nem havi 1 alkalom akart lenni?:-D Ha akkora baj lenne velük mint írod hogy hetente kell nevtanba járni akkor már rég speciális oviban lennének ahol megkapnák a fejlesztéseket. Szerintem a sztori nagy része mese habbal.

2018. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/214 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet valahogy megoldani, hogy a gyerekek egy időben menjenek fejlesztésre?
2018. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/214 Coffelia ***** válasza:
88%

Nem minősíteném azokat, akik lehúzták a kérdezőt, mert nem látják a fától az erdőt. 4 gyerekes barátaimon keresztül maximálisan beleláttam már ebbe a helyzetbe.

Kérdező, totálisan megértelek, ezeket a dolgokat a gyerekek körül el KELL végezni.

Szerintem készíts egy táblázatot a napi teendőidről úgy, ahogyan pár oldallal feljebb vázoltad, de írd le az összes napod. Aztán tedd a férjed orra alá. Amikor bizonytalanság van a gyerekek állapota körül, mert a szakemberek még nem tudtak dűlőre jutni felette, akkor valakinek készenletben kell lennie, hogy az aktuális vizsgálatokra bármikor el lehessen menni. Az az érzésem a ferjed kifakadásából is kiindulva, hogy nem képes elfogadni a gyerekek állapotát. Vagy azért, mert gyászolja a "tökéletes család" álomképét, vagy azért, mert még mindig fázik attól, hogy beleálljon az ezzel járó extra munkába. Ezért tagadja, nem veszi komolyan, illetve nem ugy viselkedik, mintha neki ezzel dolga lenne.

Te pedig ezért szívsz, mert te viseled mindennek a lelki és a logisztikai terhét.

A veleményem szerint ezen kell túljutnia, és akkor hajlandó lesz meglátni, hogy ha ő támogatja a családját ebben az extra munkában, amit rátok mért a sors, akkor neked is lesz lehetőséged pénzt beszállítani a kasszába.

És persze sok számolgatás... mi éri meg jobban, ki tud besegíteni, milyen barátok segítenek be akár ingyen. Neked mi a szakmád? Van lehetőséged vállalkozni belőle?

2018. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/214 anonim ***** válasza:
40%

A 60-as valaszolonak uzennem hogy ekkora tusko nagykepu pampogo elfogult okoskodo idegesito noktol inkabb kap hanyingert.valaki mint a kerdezotol. Honnan veszed a batorsagot hogy minositsed azokat akiknek nem tudsz az eleterol? Leirt par dolgot a kerdezo...kb semmi nem.szurheto le belole de te mar mondod hogy mit hogy kene stb

Hat komolyan mondom ...az meg hogy a te gyereked mit ert el miert meg hogy ...kit erdekel??? Orulj neki. De minden gyerek mas...az igazi problemat nem tudod ugyhogy szerintem ne minositsd sem a kerdezot sem mast aki hasonlo cipoben jar...tudjuk te tokeletes anya no feleseg partner tars haziasszony es stb minden vagy ahogy a hozzad hasonlo osanyaegocicitejcibiohaborodott cseledek de attol ne nezz mar olyat aki mas helyzetben.mashogy dont...vagy mashogy el...

A nevtanos dolog meg....hat basszus te gondolom google szakon diplomazott fejlesztopedagogus lettel a 18ev alatt...ezt is jobban tudod.mindenkinel...szerintem a 18ev alatt nem egyszer kaptak toled agyverzest a fejlesztobe ha ott is ezt a kioktato stilust nyomattad...szanalmas ;)

2018. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!