Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/214 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is 3 gyerekem van és heti 20 órában dolgozok, a legkisebb 18 hónapos korától. Most 8; 7 és 4,5 évesek. A nagyobbik fiam beszédfogyatékos, SNI-s, f80-as kóddal. Ami egy válaszban sem hangzott el, ami furcsa, hogy SNI-s gyereknek megjár az utazó gyógypedagógus, ha nem speciális oviba, suliba jár, hanem integráltba. Nem is értem a kérdezőt. Oviban, majd suliban is megkapja a fejlesztést, kimegy a gyógypedagógus. Fiamhoz még TSMT terapeuta is kijött. Mivel heti 20 órát dolgozok, így bőven jut idő a gyerekekre is. Igaz, nekem csak 1 SNI-s a 3-ból. Nemtudom, én megoldom. Ha magánba mentünk, az is délután volt. Nem is értem, hogy egy speciális óvodából miért kell délelőtt elvinni a gyereket fejlesztésre, majd vissza az oviba v. mi? Az én fiamhoz heti kétszer járt az oviba utazó gyógypedagógus, heti egyszer TSMT terapeuta, plusz otthon is tanultunk. Iskolában heti egyszer kellett az első osztályban utazó gyógypedagógus és az iskola fejlesztő pedagógusa tartotta a magyarórákat neki, kis létszámban és alapozó tornát adott neki még plusz. Most még várom az időpontot a felülvizsgálatra. Tény, hogy sokat kell várni időpontra, de ez ellen nem tudunk tenni. Átlag heti 3 nap járok el dolgozni, ebben 1 nap hétvége is van néha. Megoldom, férjemmel együtt, pedig ő 3 műszakban dolgozik. Ja és a fiam normál iskolába jár, nem speciális. Most még olyan szerencsénk lesz, hogy új tanítónénink lesz, aki gyógypedagógus és a Meixner Ildikó könyvéből fog tanítani. Majd kiderül. Szóval, jól jön az a plusz havi 100 ezer Ft. Én nagyon sokat jártam a nevtan nyakára, majd fejlesztést a korai fejlesztőben kaptunk, ahonnan a következő lépés a megyei szakértői bizottság volt, ahol megkapta az SNI-t és az utazó gyógypedagógust! Ja és rengeteget foglalkoztunk otthon vele, amit a gyógypedagógus mondott, azt megcsináltuk. Ja és nem egy 3 gyerekes anyuka munkatársam van, sőt, van aki teljes munkaidőben dolgozik.
2018. aug. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/214 anonim ***** válasza:
88%
Ezért mondom én azt, hogy egy gyerek, de nagyon max. 2, afelett már semmi élete nem lesz az embernek.
2018. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/214 anonim ***** válasza:
69%

Menj el dolgozni!

Neked is jobb lesz!

2018. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/214 anonim ***** válasza:
43%
Én a Kérdező párja helyében rég leléptem volna, az általam favorizált családmodellben 2 kereső van, és feladat-megosztás.
2018. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/214 anonim ***** válasza:
43%
Nem bántásból, de anyum is dolgozott 3 gyerek mellett. Szinte nem volt olyan èv, hogy ne lettem volna kórházban legalább egyszer, nyelvet tanult, dolgozott, ellátott minket. Keresel mèg kifogást?
2018. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/214 anonim ***** válasza:
69%

Azért megnézném a sok pampogót 3 sni-s gyerekkel és egy ilyen remek pasival...


Kérdező: Nem jó a munkamegosztásotok. Nem lehet 3 problémás gyerek logisztikáját úgy intézni, hogy az egyik fél nem vesz részt benne. Csak akkor tudsz visszamenni dolgozni, ha párod kiveszi a részét a házimunkában és a gyerekekkel kapcsolatos teendőkben. Valószínűleg a szervezés sem a legjobb és lehetne optimalizálni, de első körben a pároddal van a gond. Mit tesz ő a házasságotokba a pénzen kívül? Írd össze szépen egy táblázatba a teendőid, mint ahogy leírtad nekünk a hétfőt és dugd az orra elé, hogy adjon tanácsot az optimalizálásra. Ne támadólag, hanem tényleg üljetek össze és próbáljátok találni extra időt. Az nem vezet semmire, ha veszekedtek rajta. Üljetek le a teendőkkel és osszátok fel őket jobban.

2018. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/214 anonim ***** válasza:
77%
Azert az SNI-s gyereket ne hasonlitsuk mar ossze egy kerekesszekessel vagy egy fekvobeteg gyerekkel aki melle 0-24-es felugyelet meg apolas kell.
2018. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/214 anonim ***** válasza:
35%
#86 Senki sem tartott pisztolyt a kérdező fejéhez, hogy egy ilyen "remek" pasival gyereket vállaljon, ráadásul hármat :D Egyébként remélem a remek pasi minél előbb otthagyja és keres egy olyan nőt, akinek nem a kifogások meg a mártírkodás teszik ki a mindennapjait ;)
2018. szept. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/214 anonim ***** válasza:
41%
#88 mint szingli nő mondom, nekünk ha nem vagyunk bányarémek, általában vannak jobb lehetőségeink is, mint egy elvált csóka három SNI-s gyerekkel. maradjon csak a felesége mellett, egye, amit főzött.
2018. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/214 anonim ***** válasza:
27%
És mondd, kérdező: te is neheztelsz a férjedre jogosan, amiért ő összesen heti 38 órát dolgozik és a SAJÁT gyerkeiere kegyeskedik havi x összeget neked ani, miközben nem foglalkozik sem velük, sem semmivel és ő "pihen"?
2018. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!