Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/214 anonim ***** válasza:
18%

59


*Mivel nem SNI a gyerek semmilyen tamogatas nem jar.


A gyereknek csak megkesett beszedfejlodese van/volt


Megkésett beszédfejlődésű gyerek SNI-s mindig kivétel nélkül.

És nincs rá támogatás.

A logopédiai ovi, és suli az amit az állam támogat. Ne az szintekkel feljebb van mint amit te itt előakarsz adni.


Minden megyében, minden Bp-i kerületben van 1-2 ilyen óvoda és iskola. Szóval nekem ne gyere azzal, hogy nincs, mert van, csak meg kellett volna találnod. Venni a fáradságot és megkeresni.


SNI-ből akkor vesznek ki gyereket, ha a gyerek a 100-nál többet teljesít és minimum közép szinten tudja teljesíteni a normál iskolai követleményeket.Kiképzett pedagógus nélkül.

2018. aug. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/214 anonim ***** válasza:
13%

Egy valamiről elfelejtkezel kedves kérdező, meg 67%-os egyed:


Nem magatokkal csesztek ki a nemtörődömségetekkel, hanem a gyereketekkel.


Aki minnél tovább vártok, és minnél több év telik el, annál kevesebb esélye lesz arra, hogy meggyógyuljon.



És ezt látni, főleg úgy hogy mi végig jártuk az egészet, és tudom mi küzdéssel értünk el odáig hogy teljesen egészséges lett a gyerekünk és meg nem mondják róla, hogy valaha ilyen problémája volt


Számomra igen nagyon dühítő. És az ilyen szülők gyerekeit nagyon nagyon sajnálom. A szülőket nem. Azoknakk max a fejére egy vödör hidegvíz, hogy ébresztő ember mit művelsz a gyerekeddel!!!!!!!!!!!

2018. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/214 A kérdező kommentje:

Hol írtam azt, hogy nem jártunk addig fejlesztésre??? Csak azt az egy alkalmat írtam le, amikor velünk jött. Akkor is csak egy fejlesztő tornára mentünk, amire a párom elkísért minket, de a hölgy kiejtette a fogyatékos szót a száján, mire a párom kikelt magából.


Nem tudom, hogy máshol ez hogy megy, de nálunk a nevtanban van beszédindító foglalkozás, logopédus és torna is. Ezeken felül magán úton is járunk fejlesztésekre, mert a nevtanos az édes kevés és hiába logopédiai csoport (a nagyok oda járnak), ha nem "csak" a beszédével van a baj, márpedig nálunk sajnos ez a helyzet, ezért is kell kivizsgálásokra járnunk még most is. A beszédvizsgáló megadta nekik az SNI kódot, de ettől még nem szűnik meg egy csapásra a probléma!


De rendben, ezt is elfogadom, én vagyok az életképtelen. Kérlek mondjátok el, adjatok ötleteket, hogy mit csináljak másként, hogyan osszam be jobban a napomat!


Leírom mondjuk a hétfői napomat, hogy érthetőbb legyen:

4-kor kelek, megcsinálom a csöndesebb háztartási munkákat, vacsihoz előkészülök, megcsinálom előre, ha kell, állatokat ellátom, 1/2 6-kor keltem a gyerekeket, 3 gyerekkel 6-kor indulunk, útközben reggeli, 2 kicsi ovi 7-re, nagynak fejlesztő torna 8-10, utána vele vissza oviba, középsővel 11-re fejlesztés 3/4 12-ig, utána kis csúszással ebéd az oviban. A kicsit ebéd után hozom haza (1/2 2-re érünk haza), egy órát alszik utána vissza a nagyokért, mert 4-re már a kicsivel kell a tornára menni 5-ig tart. Ekkor 1/2 5-től van logopédus a középsőnek. 1/2 6-ra mindenkit összeszedek és ha minden jól megy 1/2 7-re otthon is vagyunk. Utána vacsi, fürdés, fogmosás, kis játék és alvás. Én 11-ig vagyok fent. Egyszerűen nem megy jobban az összehangolás, hogy az ovis foglalkozásokkal se üssük egymást. Az, hogy suli mellett hogy fogom csinálni még szervezés alatt...

2018. aug. 31. 14:20
 64/214 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező+67% minuszolni azt tudod nyomni, de a gyerekeiteket, hogy előre jusson az már nem megy.
2018. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/214 anonim ***** válasza:
12%

66 Basszus még mindig nem érted.


Neked biztos, hogy van diplomád?kétlem, mert amint elnézem, még az értő olvasás is nehezedre esik. Semmit nem látsz, és nem értesz, csak a hülyeségedet tolod.


A gyerekeidnek nem a nevtanos szarságra van szüksége, hanem napi több óra FOLYAMATOS SZAKSEGÍTSÉGGGEL TÖRTÉNŐ nevelésre, és felzárkóztatásra.

2018. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/214 anonim ***** válasza:
7%
*A gyerekeidnek nem a nevtanos szarságra van szüksége heti egy két órára hanem napi szintenn több órára a hét 5 napján3 az otthoni több órás gyakorlásra.
2018. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/214 anonim ***** válasza:
65%
#43 Téged is rég húztak már meg, ez nagyon látszik. Ha ennyire utálod a "huszonka takony szingli childfree" réteget, az talán azért lehet, mert a gyerekeid apja ilyeneket kefél helyetted. 😁😘
2018. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/214 anonim ***** válasza:
82%

49%-os, gondolom neked súlyos önértékelési problémáid vannak, azért támadod agresszívan a kerdezot, egy alkalmat ki nem hagyva, hogy az orra alá dörgöld, hogy diplomás. Feltételezem, te nem vagy az, mert a helyesírásod rettenetes. Az ilyen “segítőktol” mint te vagy mentsen meg az Isten.

Kerdezo: Valóban nem vagyunk egyformák, a teherbírásunk sem hasonló. Magam sem tartozom azok köze, akik több gyerek mellett folyamatosan diplomaznak, nyelvvizsgáznak, sikeres vállalkozást vezetnek és patyolat tiszta lakásukban minden nap friss ételt főzve nevelik a tökéletesen fejlődő gyerekeiket. Ez van. Rajtad rohadtul nem segít, hogy bezzeg más mennyivel jobban teljesít, nekik ad egy kis élvezetet az amúgy nem annyira élvezett életükhöz.

Épp ezért ne törődj velük egyáltalán.

Azokkal értek egyet, akik szerint kérjetek külső segítséget, hogy újra tervezhessétek az eleteteket, biztonságos körülmények között kibeszelhessetek a sérelmeiteket a ferjeddel és EGYÜTT, egyetértésben haladjatok tovább. Ez is pénz és ido persze, de megéri. Hajra!

(És elismerésem azért, amit eddig tettel a csaladodban, a gyerekidert.)

2018. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/214 anonim ***** válasza:
13%

71 Már nem előstőr próbálod a magad problémáját rám tolni, de megint csak annyit tudok írni:


Mindenki magából indul ki. Az önértékelési zavarodra célzok.:)

2018. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/214 anonim ***** válasza:
6%
*előszőr
2018. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!