Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/214 anonim ***** válasza:
7%

51


*Nekem csak a kicsi problemas


De a nevtanba a fejlesztese heti ket delelott


A problémás gyereket nem a nevtanba kell hurcibálni, hanem a számára megfelelő képzést adó előszőr: óvoda, majd utána iskola 1-4 osztályig (eddig fizeti az állam a ktg-eket) és utána a saját költségeden egészen 16 éves koráig, mert akkora fejeződik be, amig lehet rajtuk segíteni.


Évek hosszú kitartó és iszonyatos fárasztó munkája, energiája, anyagi befeccölése, kitartása, hogy amig más gyerekek játszanak, addig neki gyakorolnia kell-mert ha nem teszi esélye nem lesz arra, hogy egy érettségiig eljusson.

2018. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/214 anonim ***** válasza:
59%
/51: te se mond, hogy férjed akarta a gyerekeket, ha egy napot nem akar velük tölteni
2018. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/214 anonim ***** válasza:
92%

Nem azert de akinek nem serult vagy csak kicsit sem szorul fejlesztesre a gyereke az miert velemenyez olyat akinek harom ilyen gyereke is van?


Alapban a beszedvizsgaloba (ahol majd adjak a szakvelemenyt es kiirjak a fejlesztest) 3-4-5 honapos varolista van.

Mi 2,5 evesen kezdtem el foglalkozni az uggyel mert akkora ereztem h valami nem stimmel. Kvazi mindenhol kinevettek h minek megyek meg majd ha ovis lesz.

Kiirtak a heti 2x45 perc logopediat es a heti 2x45 perc speci tornat. Ebbol spec a az elso ovodai ev alatt havi 1x45 perc lett kettesben egy masik gyerekkel, a nevtanban feleves varolista van. Maganuton szinten fel ev a minimum mar ha van uresedes. A nevtanban is reggel 8-18ig vannak tehat munkaidoben. Evente megyunk felulvizsgalatra. Szerencsere javul a gyerek beszedkeszsege. Hala annak h nem dolgozom es tudok vele foglalkozni. Leven az ovi csak felidobe valalta el a gyereket. Mert h sok a maceras gyerek...


Es mi nekunk szerencsenk van mert nem komoly a problema.

2018. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/214 anonim ***** válasza:
34%

53+


*Évek hosszú kitartó és iszonyatos fárasztó munkája, energiája, anyagi befeccölése, kitartása, hogy amig más gyerekek játszanak, addig neki gyakorolnia kell-mert ha nem teszi esélye nem lesz arra, hogy egy érettségiig eljusson.

Beszélni, tanulni, olvasni tudjon. Mert hogy a problémája mindegyikben akadályozza, miközben szellemileg teljesen épp, okos gyerek.

Még Budapesti helyezéses bajnok is lehet. Mint nálunk. Pedig a problájára mindenki megpróbálta-az ostobábbak-lehúzni.

2018. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/214 anonim ***** válasza:
100%

53as

Az ovodai logopedus az heti 1x jon es akkor foglalkozik a gyerekekkel. Mar ha jon. Mert az elso evben spec decemberig ra se nezett a gyerekre majd eltorte a labat es nem volt tavasz kozepeig. A kov evben valami tanfolyamra jart akkor jo ha havi 2x eljott az oviba.

Nincs logopedus. Nem csak a nevtanba de az ovikban sem. Sem fejleszto pedagogus. Ha nem vinnem a nevtanba is el akkor szinte egyaltalan nem kapna fejlesztest.

2018. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/214 anonim ***** válasza:
27%
#5 írta: Külföldön nincs ez. Annyit vállalsz, ami megy egy keresetből - ja, tisztán látszik Észak-Afrikában is, hogy nbem szaporodnak ész nélkül.
2018. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/214 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nem SNI a gyerek semmilyen tamogatas nem jar.

A gyereknek csak megkesett beszedfejlodese van/volt

De az h legalabb azt a fejlesztest megkapja ami jar neki azt is ugy kellet kiharcolni es tobb helyre vinni


Teny h be kellet ruhazni konyvekre de azert nem verre meno volt a dolog. A ferjem 3 muszakba dolgozik. Ha ejszakas akkor szombat reggel er haza megertem h balhezik mert nem tud pihenni. De tudja h kenytelen. Megcsinalja de akkor is hisztis.

2018. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/214 anonim ***** válasza:
12%

55


*Nem azert de akinek nem serult vagy csak kicsit sem szorul fejlesztesre a gyereke az miert velemenyez olyat akinek harom ilyen gyereke is van?



Van ilyen gyerekem, és a Beszéd Vizsgáló Intézetben csodájára jártak, ugyanis a gyerek felülmúlta az elvárást, és 150% felettébb végzett, mint ami valaha elvárható lett volna tőle az ő problémájával. 18 éve ebbe vagyok. És az utolsó szemig mindent végig kűzdöttünk. És nem csináltuk azt amit ti itt-a nagy semmit.


Hanem folyamatosan a pedagógusokkal és a fejlesztőkkel egyűtt kő kemnényen tettük a dolgokat, még akkor is amikor a templom egere egy gazdag egér volt hozzánk képest.



Alapban a beszedvizsgaloba (ahol majd adjak a szakvelemenyt es kiirjak a fejlesztest) 3-4-5 honapos varolista van.


-Tényleg? és azt nem 2,5-3 éves korban kell elindítani a gyereknél? Szerinte4d ráér egy ilyen problémás gyereknél majd 6 éves korban? A nagy fenéket.


Csak a gyerekkel csesztek ki, mert lusták vagytok és nem törődömök, hogy utána menjetek annak ami a gyerek érdeke, és az energiát nem a gyerekre fordítjátok.



Mi 2,5 evesen kezdtem el foglalkozni az uggyel mert akkora ereztem h valami nem stimmel. Kvazi mindenhol kinevettek h minek megyek meg majd ha ovis lesz.


Mert a nevtanbha már rég nem a jó szakemberek ülnek.



Kiirtak a heti 2x45 perc logopediat es a heti 2x45 perc speci tornat. Ebbol spec a az elso ovodai ev alatt havi 1x45 perc lett kettesben egy masik gyerekkel, a nevtanban feleves varolista van. Maganuton szinten fel ev a minimum mar ha van uresedes. A nevtanban is reggel 8-18ig vannak tehat munkaidoben. Evente megyunk felulvizsgalatra.



Szerencsere javul a gyerek beszedkeszsege.


-A javult az nem jó, messze nem jó, mert a gyereked fog vért izzadni egy egyszerű iskolai feladatnál.



Hala annak h nem dolgozom es tudok vele foglalkozni. Leven az ovi csak felidobe valalta el a gyereket. Mert h sok a maceras gyerek...



Ha foglalkoznál vele nem itt tartanál. Én is tarthattam volna itt, ha olyan nem törödöm lennék mint ti. De hála a jó Istennek és a megérzéseimnek nem hagytam annyibann a dolgot. És az idő minket igazolt.



Neked még messze nincs vége, mert a komoly és emberpróbáló dolgok az iskolába fognak jönni. Viszont akkor ne a pedagógusra mutogassatok, hogy szar, hanem csakis magatokra.

2018. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/214 anonim ***** válasza:
55%

Igen, abszolút jogosan van kiakadva. Én négy kiskorút nevelek itthon, abból kettő sni-s és igen, nekünk is kellett fejlesztésre vinni, sőt a nagyobbik speciális óvodába járt, a legkisebbem meg nincs két éves, mégis dolgozom.


Egyedül akkor bújtam ilyen kifogások mögé, mikor nem akartam dolgozni, mert kényelmes volt az itthonlét. Az pedig, hogy a gyerekek apja, a férjem ugyanúgy besegít, az természetes, a nevtannal pedig lehet egyezkedni (aki mást mond, az hazudik) és lehet magánba is vinni a gyerekeket.


Szóval ja, jogos a párod kiakadása.

2018. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/214 anonim ***** válasza:
73%

"Mikor a legkisebbel félidős voltam, őt egy csoportos leépítésnél elküldték és 2 évig munkanélküli volt"


És akkor ő volt otthon a gyerekekkel? Akkor tudott velük mit kezdeni? Hordta őket fejlesztésre? Vezette a háztartást? És te is adtál neki havonta 150 ezer forintot, hogy beossza? Mert hát akkoriban te vitted haza a pénzt, teljesítetted a feladatodat, nem?

2018. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!