Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
28%
Nem valaszoltal arra, hogy milyen “gyerek” a fiad. “Megerdemelne” valamit, amit ti megtudtok venni, de nem feltetlenul van ra szuksege? Gondolom az apple telefont sem azert kaptam mert csak az volt jo neki... nyilvan azert mert az a legjobb, legmegbizhatobb, zart rendszerdu csucskeszulek. Ha megerdemli, es megtehetitek, vedd meg neki. Legyen helyes ertekrendje, ez a legfontosabb. Ennyi idosen mar kene hogy legyen, es ez akkor is meglehet, ha ilyen gepet szeretne...
2019. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
38%

Igenvennek.

De Apple termeket soha a budos eletben.

Hasonlo kaliberu Windowsos, esetleg Linux vagy mit akar ra rakni max 300 ezer.

Viszont hagyjuk mar ezt a kell egy eros laptop egyetemre estimeset.

Naponta van minimum a Szamitastehnikaban kerdes hogy milyen laptopot vegyen, amin orak utan jatszani is tud, vagy hogyan kell becsapni a kolis wifit mert nem tud online jatszani.

Mondom ezt gamer apakent.

2019. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
38%
*minimum egy kerdes
2019. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
71%
MacBook Air, azt hiszem, hogy 250 ezer forint körül mozog most. Bőven jó napi használatra. Nem lassul, stabil, én tuti azt vennék
2019. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
#41 olyan szempontból megérdemli, hogy jól tanul, dolgozik is mellette, viszont van hogy nem üti meg a megfelelő hangnemet velem szemben. Az apjával szemben igen, mert tőle "fél" és tudja, hogy sokkal kevesebb dolgot néz el neki mint én. Emiatt nincs bennem tüske, mert szerencsére ez nem fordul elő gyakran. Vannak vele vitáim/veszekedéseim de hamar kibékülünk, nem szeretünk rosszban lenni egymással. Az igazság az, hogy nem szeretnék 400k-t rákölteni egy laptopra, mondjuk nem roppannánk bele az összegbe, de azért egyikünknek még is csak 1 havi fizetése.
2019. jan. 4. 23:15
 46/75 anonim ***** válasza:
46%
Ezért irtam az elit bookot v dell üzleti fele ennyi,és talán job is hosszu távra. Cad progamokhoz kell a gép de nem tudom ő miket használ.. És lehet részletbe is fizetni elosztva mondjuk 3 tok ra.
2019. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
#46 számomra tökéletesen megfelelne, de a fiam egyetlen kikötése az volt hogy Apple legyen, mert azon a platformon szeretne dolgozni, meg egyéb dolgokat végrehajtani. Majd megpróbálom rábeszélni az olcsóbb típusú Air-re amit valaki említett itt, azt esetleg megkaphatja, mert kb 200 ezret szánnék rá.
2019. jan. 4. 23:39
 48/75 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom,nekem az apple acer aspire asus csalodások voltak,a hp üzleti dell üzleti viszont beváltak.
2019. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező hidd el, fölösleges egyetemre ilyen drága laptop, főleg arra a szakra, maximum menőzni akarna vele. Sajnos az a legszomorúbb, hogy 18-19 évesen a fiadnak van képe ilyen drága laptopot követelni. Világos, hogy valószínű jobb anyagi körülmények között éltek, de nekem lesült volna a bőr a képemről, ha ilyen kéréssel álltam volna a szüleim elé egyetem alatt. A nevelés...

200 ezer forintból tökéletesen jó gépet lehet venni, ami évekig kiszolgálná. A helyedben megmondanám neki, hogy ha 400 rongyos gépet akar, felemelheti a fenekét és elmehet diákmunkára, 100 ezret hajlandó vagyok belerakni. Na akkor legalább felfogná, hogy a pénz nem a fán terem és meg kell a maga dolgaiért küzdeni.

2019. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
50%

Egy kb 100 ezres 5 éves asus gépem van meg egy 50 ezres Huawei tabletom. Hordozgatni csak a tabletet szoktam (billentyűzetet később akarok venni hozzá hogy gépelhessek), az anyagaim pendriveon vannak meg egy külső adathordozón, az egyetemen úgyis van számítógép.

Ráadásul az ő szakja nem hiszem hogy kér speciális programot (pl matematika informatika ill. mérnöki szaknál már más a helyzet). Kérjen alkalmakra pénzt és gyűjtse össze ő az árát vagy dolgozzon meg érte.

2019. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!