Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
71%

Most láttam, hogy milyen gépről van szó, és hogy mire kell.

Ezt én nem venném meg neki. Ezért a pénzért egyedi kivitelü, sokkal jobb Hp-t vettem, ipari munkára.

Szerintem is, csak menőzés végett kell neki pont ez. De az is fontos lehet. Valamivel több pénzt adnék neki, de neki kellene kiegészítenie.

Mindezt úgy, hogy egy havi fizetésemből, még maradna is...

2019. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
57%

Ha valójában szüksége van egy nagy teljesítményű 400 ezres gépre, akkor lehet megvenném. Ha nincs, akkor én is maximum 150-200 ezres árban gondolkoznék. Vagy ha már nagyon sokat kell költeni és teljesítmény kell, akkor egy erős asztali gép + olcsó laptop kombó a legjobb.


Tényleg attól függ, szükséges-e és megengedhetem-e.


Amúgy nekem anno a laptopom 150 körül volt, most 10 éves és alap dolgokra, netezés, filmnézés a mai napig jó. Az asztali gépem 200 ezer volt monitorral, igaz akkoriban még nem volt horror áron se a merevlemez, se a RAM. Az a gépem a mai napig teljesen jó. 5+ éves, egyedül videókártya volt benne cserélve erősebbre.


Meg mondjuk én alapból meghalnék ha egy 13" apróságon kellene dolgozzak, nálam alap a monitor laptop mellé is vagy a dupla nagy monitor.

2019. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
84%
Nem venném meg neki. Felnőtt ember, dolgozzon meg érte, ha neki fél milliós laptop kell, ne pedig követelőzzön. Ki ő, óriáscsecsemő? Majd megtanulná, mi a munka és a pénz értéke. Mi is jól élünk, de ez nonszensz. Lehet jó laptopot venni 150-200 ezer körül is, ami elég. Nem olvastam a válaszokat, de gondolom nem létszükséglet neki. Tesóm mérnöknek tanul, programhoz, stb. 130 ezres laptopja van, a saját pénzéből.
2019. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
73%
Ha a gyereked egyetemistaként még mindig abban az álomban él, hogy márka = minőség, akkor csak tippelni tudok, hogy valami tömegszakra jár, és csak azért lesz diplomája "me' há' mit szónak a szomszédok", vagy azért, mert többnek akar tűnni azzal a fecnivel.
2019. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nemzetközi gazdálkodás szakra jártam én is mint a fiad. Az egyetemet egy ehhez hasonló kis netbook-kal vittem végig:

[link]

Azért ilyennel, mert engem nem tudtak támogatni a szüleim és csak erre volt pénzem. Az iskola elvégzéséhez nekem bőven elég volt, mert ezen a szakon nincsenek olyan tárgyak amikhez nagyobb programok szükségesek. Tanulni, dolgozatot készíteni, filmezni és netezni nekem tökéletes volt, több TDK-t és a szakdogámat is ezen készítettem, ezen tanultam nyelveket stb. 5 év után adta meg magát pedig sokat nyúztam. Nyilván egy erősebb gép is jól jött volna, de hidd el csak a tanulmányokhoz bőven elég neki egy 150-200 ezres gép. Gondolom az Almás laptoppal csak menőzni akar...

2019. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%

Meg szep hogy csak menozni. Magyarorszagon ez az Apple termekek lenyege.

Meg a kerdezo is leirja hogy az occse gyereke is csak villogni tud vele.

2019. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül kompromisszumot kötöttünk és kap egy Air-t, max 300.000 Ft értékben, amiből 80-100k az önrész.

2019. jan. 5. 16:04
 68/75 anonim ***** válasza:
Csak imadkozzatok hogy el ne romoljon...
2019. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
komoly család, ahol a gyk népe kell egy ilyen döntéshez.
2019. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:
#69 nem tetszik, nem válaszolsz.
2019. jan. 5. 16:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!