Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
45%

Az én egyetemista lányomnak több esze van annál, minthogy azért kérjen ennyiért valamit, mert másnak is van...

Szóval nem megvenni kéne neki, hanem agyalni azon, vajon mennyire is érett a gyereked.

2019. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 Metionin ***** válasza:
71%
Üljetek le a gyerekkel és beszéljétek meg. Mire kell a laptop? Ha otthon lakik és van asztali gépe, az miért nem elég? Milyen programok kellenek neki az egyetemre ami az otthoni gépén nem fut? Sok infóssal laktam egy szobában a koliban de egyiknek sem kellett félmillás laptop ahhoz hogy a szükséges prog házikat meg tudják csinálni. Ha a gyerek nem infóra jár, el nem tudom képzelni hogy miért kellene a tanulásához ilyen drága laptop. Ha mindenképpen akarja, akkor mondjátok meg hogy mekkora összeget vagytok hajlandóak rászánni és ha kevesli, akkor egészítse ki az összeget diákmunkával. Nyáron megteheti.
2019. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
74%

Hiába sokallod még a 200 ezret is, egy normális laptop kerül minimum ennyibe. Az enyém is annyi volt és tökéletesen megéri az árát.

Mivel a leírtak alapján szüksége van laptopra így a kérdésedre a válaszom igen, vennék. Bár nem minden áron fél milliósat, feléért is tisztességes laposokat lehet kapni.

2019. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
19%

Miféle 200ezer?

Nekem egy 70ezer Ft-os laptopom van. Nem kell csúcsigényű játékokat futtatni a számítógépen. Egyetemen leginkább szövegszerkesztésre kell, ill. pl. PDF formátumú dokumentumok olvasására.

Mihez kéne annyira erős laptop? Még jobb minőségű videót is le lehet játszani egy 70ezer Ft-os laptopon.

2019. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
76%
Ha egyáltalán nincs laptopja és szüksége van rá, akkor vennék egy jó és erős laptopot, cirka 200.000-ért! A félmillás laptopok nem annyival jobbak, az árkülönbözet egy része alapból a márkanév miatt van. A másik, nemcsak új laptopok vannak ám, egy-két éves megkímélt, használt laptopot szaküzletből garanciával szintén kedvező áron lehet kapni, akár olyan márkát is, amilyenre vágyik. Gondolom "almás". Ha az egyetemre hurcolná a laptopot, márcsak azért sem vennék extra drágát, mert ugye könnyebben érheti a laptopot baleset, pl. leejti, leönti, ellopják. Ez akkor is bosszantó, ha köt rá biztosítást az ember. Ugye a biztosítás is pénzbe kerül, nem minden esetben fizetnek, és ha mégis, akkor is van önrész. Szóval összefoglalva max. 200.000-es értékhatárig vennék neki valamilyen alkalomra, pl. szülinapra egy laptopot. Vagy: diákmunkával keresse meg a vágyott laptopra a pénzt, és vállalja érte egyedül a felelősséget.
2019. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
44%
Valaki írna néhány programot, amelyek feltétlen kellenek egy egyetemistának, de nem futnak megfelelően egy 70ezer Ft-os laptopon? Word, Excel, PowerPoint mind fut. Videókat nézni, hangfájlokat hallgatni is lehet vele. Netezni is, Facebook is tökéletesen működik. PDF olvasó, Skype is megy vele.
2019. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
10%
Mi az a fél millió.
2019. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
83%
Egy megbízható, jó gépet igen, de ne ennyiért.
2019. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:
Oké, igazatok van hogy kell valami, ezt én is aláírom. 200 ezer a határ nálam, de az már tényleg mindennek a teteje. A fiam elmondása szerint max 80 ezret tudna beleadni, na az édeskevés. Igen, Appleről van szó, azért ilyen rohadt drága. A rendszere miatt szeretné ezt elvileg...
2019. jan. 4. 21:15
 20/75 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is ilyen árkategóriájú gépem van,jelenleg egyetemista vagyok.Én csak ezen tanulok,mindent erről intézek ami iskolával kapcsolatos,így Én kihasználom teljesen.A kérdés,hogy a fiad ki használná-e vagy csak megtetszett neki.Mert ha csak utóbbi akkor teljesen felesleges venni neki.
2019. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!