Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél az egyetemista gyereked...

Vennél az egyetemista gyerekednek laptopot?

Figyelt kérdés

Az öcsém és a sógornőm most vett az egyetemista gyereküknek egy laptopot, ami eddig ok. Viszont 400.000 Ft-ba került, amiből elvileg 100.000 Ft-ot adott bele az unokahúgom. Ez még mindig oké, de mióta megvan az a bizonyos laptop csak azzal tud "menőzni" és teljesen megbolondította az én fiamat is, akinek szintén ugyanaz kell amit a lány kapott. Már 2 hete rágja a fülünket, de én azt mondtam szó sem lehet róla, viszont a férjem kezdi beadni a derekát. Nem vagyunk szegények, de annyira pénzesek se hogy farzsebből kivágjunk 400 ezer Ft-ot. A férjem SOSE tudott nemet mondani, de ebben az esetben meg én nem engedek. Sok veszekedést szított köztünk és nem jutunk dűlőre. Elvileg a fiam beleadna valamennyit, de én 300.000 Ft-ot se szeretnék kifizetni egy elektronikai eszközre, sőt 200at se.

Ti mit tennétek?


2019. jan. 4. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:
Nem értek a laptopokhoz, úgyhogy fogalmam sincs milyen extra program futna rajta, ne is kérdezzétek.
2019. jan. 4. 21:15
 22/75 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemista vagyok, a BME-re járok. Én magam vettem a laptopomat a nyáron, 200 000Ft volt. Teljesen jól működik, nekem semmi szükségem nem lenne egy drágább gépre, ezen is minden fut, ami a tanulásomhoz kell. Én nem vennék ilyen drágát

19/F

2019. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemre egy 400k-s laptop?

Én egy 150 ezressel kivittem 5 évnyi mérnök infót, pedig ott aztán kellett használni rendesen.


Alapból vennék a gyermekemnek laptopot egyetemre a választott szakjától függetlenül, de semmiképpen sem egy erőművet.

2019. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
72%
Megtehetnénk, de én sem vennék fél millás laptopot. Én pl mérnöknek tanultam és a CAD programok teljesen biztosan nem mennek 70 ezres laptopon. Vagy igazából semmilyen modellező szoftver. Ezek amúgy egy 200 ezres laptopon már szoktak működni, szóval a fél milla nem reális. Amúgy vennék az egyetemista gyerekemnek laptopot, meg én is kaptam egyetemista koromban, de ez indokolatlanul drága. Ha van fölösleges 500 ezretek, akkor inkább menjetek el 3man nyaralni, vagy síelni + vegyetek egy reális laptopot, amire valóban szüksége is van.
2019. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim válasza:
62%

Gondolom MacBookról van szó. Hozzá nem tudok szólni érdemben, mivel nem vagyok szülő, viszot én mikor megkezdtem az egyetemet vásároltam magamak használtan egy MacBook Air készüléket (240eft volt talán) , ami tökéletesen kiszolgál mindenben amire szükségem van az iskolával kapcsolatban, és észervettem azt, hogy jól jön ha mindig nálam van (mivel könnyű, ha jól emlékszem nincs másfél kiló), pl. már a suliban neki tudok kezdeni prezetációknak (unalmasabb előadásokon), és mindig nálam van minden ami esetleg kellhet (rendszerezve van az összes tananyag a mappáimban, a könyvek ebook formátumban, így nem kell megvennem papír alapon őket, ezeket gyakorlaton is használom, nem gond a tanárnak). Nálunk sokunknak van ugyan ilyen típusú számítógépe.


A mi egyetemünk ingyenes office-t kínál minden tanulónak az iskola idejéig, tehát még ebből adódó problémám sincsen.


480e ft os modellre nem hiszem hogy egy általános szakon szükség lehet amennyiben az nem informatika, de ebbe belelátásom nincsen természetesen, viszont egy laptop nagyon jól jön.


Én magam részéről úgy gondolom jó befektetés volt, az én példámat akár figyelembe is veheted mikor meghozod a döntésed.

2019. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
54%
Egy laptop valóban kell az egyetemhez. Elengedhetetlen oda. De ha egyetemista a gyerek és rágja a szülei fülét egy ilyen drága cuccért az elég gáz. Ha annyira kell neki, szedje össze magának.
2019. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
31%
Milyen szakon tanul? En egyebkent megvennem, ha megtehetnem. De csak ha jol tanul, szofogado, szabalykoveto, normalis, jo ertekrendel rendelkezik, es nem menozesre hasznalna. Ha nem ilyen, akkor keresse meg ra a penzt.
2019. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
29%

Vennék laptopot az egyetemista gyerekemnek.

Viszont csak olyat, amire tényleg szüksége lenne.

Ha csak menőzésre kellene neki, akkor nem vennék.

Az asztali gépe is Apple? Mert abban az esetben elfogadnám az érvét, hogy a rendszer miatt kell.


Ha nem tetszik neki az ajánlatod, akkor lehet másképp is.

Vegyen a 80E forintjából egy használtat. Bár ennyiért nem biztos hogy kap, de a maradékot te pótolnád ki. Persze itt is meg kell szabni egy értékhatárt.

2019. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
46%
Én 300 ezres laptopot vettem magamnak pár éve egyetemistaként, alá húznám, hogy a saját keresetemből, de azért, mert én szeretek nagyon nagy játékokkal játszani, plusz kollégista voltam és ha egy hónapban egyszer hazamentem, akkor tudtam magammal vinni. Pénzügyön be kellett vinni néha órára, de csak excelben dolgoztunk, ahhoz meg nincs szükség márkás erőgépre. Almásat meg sosem vennék se gamer, se egyetemista célra.
2019. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
46%

Ezelőtt 10 éve a fősulin lehetett nekünk laptopot kérvényezni, 30 volt a kaúció, mikor végeztél, megkaptad. Ma is működik, a hdd-t cseréltük ssd-re és futott rajta a "hozzá nem nyúlós" korszakában az autoCAd is. Ezen felül vígan wow-ozok mai napig :) Az egy éves fiam kirángatta a szekrényből és azt is túlélte.


A férjemnek egy fél millás gépe van, már maga vette, mikor dolgozott. Ezerszer gyorsabb, szebb a grafika, jobb a hangkártya, a wow-nak futnak rajta az újabb részei, de fullra kihasználva nincs. Sőt! a kisfiamat derekánál fogva kell visszatartanom, hogy lerángassa, holott neki is van (kellemes állathangpkat ad) és ha hozzáérek már jön, hogy NEM! NEM! :)


Összességében vennék gépet és szerintem a 200 ezer teljesen reális ár, 400 ezres nem kell. Emlékszem, hogy 2x is elcsúsztam a laptopommal télen és infarktus kerülgetett, mert nem lett volna pénzem újra. Leülnék és átbeszélném vele, elmondanám, hogy ennyi van rá, ha nem jó, menjen diákmunkára és keresse meg a különbözetet. A férjeddel is beszéljétek meg, hogy egy irányba koncentráljatok.

2019. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!